Finale, 5. meč: Crvena zvezda – Partizan 80:77

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 80:77 u petoj utakmici finala ABA lige.

(18:20, 15:17, 26:21, 21:19)
  CZV   PAR
  80 : 77
KRAJ
CRVENA ZVEZDA JE ŠAMPION ABA LIGE
40' POSLEDNJI MINUT
Neverovatno važna trojka za Zvezdu preko Voltersa 78:75! Kakva utakmica! Potom Partizan greši i kreće kontra, Holins je potom izblokiran od strane Lesora u kontri! Ludilo!

Radonjić zove tajm-aut, posle koga Dobrić promašuje zicer i Avramović je fauliran od strane Voltersa pa ima dva slobodna bacanja na 19 sekundi pre kraja. Pogodio je samo jedno, 78:76

Davidovac je fauliran od strane Lesora, za njega je ovaj meč završen. Davidovac pogađa oba, 80:76, Zvezda je pred titulom

Holins je faulirao Avramovića koji ima dva slobodna bacanja na 10,1 sekund pre kraja. Avramović je pogodio samo prvo, pa posle promašaja lopta ostaje za Partizan, 80:77 je rezultat

Kevin Panter je imao šut za produžetak, sa skoro 10 metara je šutirao i nije bio precizan, što znači da je Crvena zvezda postala šampion
39' Poslednja dva minuta
Kalinić za 3! Sa levih 45 stepeni Nikola Kalinić postiže veoma, veoma važnu trojku 75:73 vodi Zvezda i tajm-aut je pozvao Željko Obradović

Dalas Mur potom pogađa flouter za izjednačenje i to sa kontra noge, 75:75

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
38' Drama
Kalinić je napao Ledeja, koji ga je usmerio u levu stranu i naterao da izgubi loptu. Potom kreće Panter u kontru i pogađa uz faul, a pogađa i dodatno bacanje pa Partizan opet vodi 72:73
37' Nerešeno
Drama nas čeka velika. Sada je Zvezda propustila dve šanse, dva promašena šuta za +5, a Zagorac posle defanzivnog skoka odlično utrčava i bez ikakvih problema ostaje sam u reketu pa poentira, 67:67

Dejan Davidovac pogađa dva slobodna bacanja, pa Kevin Panter pogađa za tri poena i onda Stefan Marković vraća trojku, 72:70
34' Mur posle dužeg vremena
Evo izjednačenja, 63:63, pošto je Dalas Mur pogodio šut za tri poena. Dugo nismo videli poene, na obe strane je bilo dosta promašaja, a kao što vidite i sami derbi je izuzetno napet, što je s obzirom na uloge i logično.

Na drugoj strani Volters flouterom pogađa za 65:63, da bi potom Mur pobegao Dobriću i Kaliniću i položio za 65:65

Lesor potom dobija četvrti faul, a faulirao je Kalinića, koji pogađa oba bacanja 67:65
31' Odlučujućih 10 minuta
Partizan ima prvi napad, a Panter izvlači četvrti faul Luke Mitrovića, a Ledej uzima loš šut i promašuje.

Luka Mitrović potom uspeva da nadmudri Smailagića i lako poentira preko njega, 61:58 i Zvezda ima lepih +3

Holins potom faulira upravo Smailagića, koji ima dva slobodna bacanja. Pogodio je oba, 61:60
30' Davidovac dvocifren
Verovatno i najbolji igrač Crvene zvezde večeras. Sada je posle ofanzivnog skoka vratio Zvezdi vođstvo, a setimo se da ga je i maločas doneo poenima sa linije za slobodna bacanja, 59:57

Na drugoj strani Marković faulira Smailagića koji pogađa samo jedno, 59:58
29' Zvezda vodi
Naivno je faul napravio Lesor i Davidovac dobija priliku da dovede crveno-bele do vođstva, što je i učinio 57:55

28' Tehnička
Negodovali su sa klupe Zvezde nakon faula nad Ledejem i dobila je klupa tehničku koju Panter pretvara u poen, a Ledej pogađa dodatno bacanje, 50:55

Potom Davidovac iz šort rola pogađa trojku, 53:55, a Avramović zbog povrede napušta parket.
27' Dobrić za 3
Jako bitni poeni za Zvezdu, a Dobrić je najbolji strelac crveno-belih u ovoj finalnoj seriji, sada ima 5 poena nakon trojke za 47:49

Kevin Panter u svom stilu odgovara, 47:51

Ostin Holins odgovara Panteru svojim šutem za 3 poena, 50:51, a Ledej pogađa pod faulom za 50:53
25' Opet Panter
Kevin Panter ostaje sam i dobija izlazni pas od Lesora, pa pogađa novu trojku, 42:45

Volters na drugoj strani ne pogađa flouter, pa Davidovac hvata ofanzivni skok i izvlači faul Zeka Ledeja.
24' Nastavljen derbi
Lesor je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, 39:40

Potom se Partizan odbranio, pa Avramović promašio i Lesor na ofanzivnom skoku, 39:42

Zvezda uspeva da odgovori, Volters poentira pod faulom Madara i opet je egal, 42:42

Ko ostaje u dvorani?
Pored igrača, trenera i sudija, u dvorani "Pionir" će ostati kamermani, lekari, novinari... Kako stvari stoje, i redari će morati napolje.
"Pionir" je gotovo prazan

Navijači moraju da izađu
Zvanični spiker je rekao da će se utakmica nastaviti kada se hala bude ispraznila. Navijači moraju da izađu, ako to ne urade za 40 minuta, nezvanično, Partizan će biti šampion
I igrači su napustili parket
24' Kalinić u problemu – sudije izašle
Četvrta lična greška koju pravi Nikola Kalinić. Krenuo je po loptu i faulirao Matijasa Lesora.

Navijači negoduju i bacaju stvari na parket, pa sudije odlaze u svlačionicu kroz tunel.

Ponovo su napustile parket

23' Lazić donosi novo izjednačenje
Važni poeni za Zvezdu koje donosi Branko Lazić, uspeo je uz kontakt da poentira za 39:39
21' Počela je treća četvrtina
Branko Lazić promašuje trojku, a Kalinić poenima iz odbojke stiže do 35:37

Panter potom gubi loptu, pa Luka Mitrović u kontri lako rešava za izjednačenje, 37:37

Kevin Panter napada obruč, Mitrović ga udara po rukama i to su dva slobodna bacanja, pa Partizanov bek pogađa oba 37:39
Sudije su stigle
Zbog incidenta na kraju poluvremena su ostali duže u svlačionici dok se ne isprazni deo tribina koji su zahtevali da bude ispražnjen iz bezbednosnih razloga.

Uskoro se očekuje nastavak susreta Na kraju niko nije izbačen, samo su “očišćena” prva tri reda partera, javlja reporter sa lica mesta

Prazne se tribine
Na zahtev prvog sudije Saše Pukla mora da se isprazni parter iza koša kod klupe Partizana, saopštio je spiker pre početka drugog poluvremena.

Došlo je do incidenta kada su igrači ulazili u tunel tako da će kasniti početak drugog poluvremena.
20' Poslednji minut druge četvrtine
Sjajan pas Markovića za Mitrovića koji snažno zakucava i potom Partizan gubi loptu, Holins zakucava u kontri i 33:34

Serija Zvezde 6:0 podigla je publiku na noge u Pioniru.

Ipak, Zek Ledej uspeva da utiša publiku, 33:37, nova trojka Partizana i Dejan Radonjić zove i drugi tajm-aut kako bi nacrtao poslednji napad u prvom poluvremenu.

Volters je organizovao poslednji napad u kom je Ostin Holins promašio ceo koš.
18' Lesor za 2
Ostao je Davidovac uz Lesora na niskom postu, on se okrenuo ka čeonoj liniji i licem napao Davidovca koji je sporiji od njega, pa kontra rukom uspeo da pogodi zicer bez većih problema, 27:34
15' Opet Panter za 3
Kevin Panter koristi svoj dobar šut i sa centralne pozicije pogađa novu trojku, Partizan na +7, rezultat je 25:32

Na drugoj strani jeftino izgubljena lopta i novi faul u napadu koji ovoga puta pravi Ostin Holins.

14' Zvezda u problemu
Nikola Kalinić pravi treću ličnu grešku, njegov drugi faul u napadu večeras. Ovo je veliki problem za Crvenu zvezdu. Prvi tajm-aut zove Dejan Radonjić, Partizan vodi 25:29
13' Nova trojka
Aleksa Avramović sa levih 45 stepeni pogađa za tri poena, 21:25

Nikola Ivanović potom pogađa flouter i odmah vraća koš, 23:25
11' Počela je druga četvrtina
Panter sada nije pogodio, a Lazić hvata skok, pa pogađa trojku iz levog kornera i Zvezda ponovo vodi, 21:20

Madar je fauliran na šutu od strane Ivanovića i pogodio je oba, 21:22
10' Poslednji minut 1. četvrtine
Nesporazum Zagorca i Lesora rezultovao je izgubljenom loptom, pa potom Volters greši i Panter u tranziciji lako polaže, 18:17

Zvezda je imala šansu da poentira u svom poslednjem napadu, ali je sve rezultovalo izgubljenom loptom nakon promašaja Davidovca za 3 sa osam metara na isteku napada.

Kevin Panter potom u tranziciji šutira za tri uz zvuk sirene i pogađa, 18:20

8' Malo poena
Maločas je Panter pogodio oba bacanja, da bi se sada na drugom košu, tačnije u reketu dosta dobro snašao Dejan Davidovac i poentirao za 2, da bi Dobrić posle odlično istrčane kontre položio, 16:13
6' Davidovac poentira
Konfuzan napad Zvezde je na sjajan način završio Dejan Davidovac i pogodio iz reketa za novo vođstvo, 8:6

Aleksa Avramović potom hvata skok posle promašaja Zeka Ledeja i pogađa pod faulom, 8:8

Pogodio je i dodatno i Partizan vodi po prvi put, 8:9

Luka Mitrović je na niskom postu igrao sa Lesorom i bez većih problema to rešio. Potom Lesor promašuje, pa Mitrović greši i gubi loptu, da bi Panter promašio trojku i onda Mitrović faulira Lesora i to su dva slobodna bacanja za centra Partizana.

Oba puta je bio precizan, 10:11

5' Prva trojka
Kevin Panter postiže trojku posle puna tri minuta, ovo su zapravo prvi poeni u tom periodu meča. Sada je rezultat izjednačen, 6:6
3' Ledej postiže prve poene Partizana
Uspeo je Zek Ledej da iznese kontakt i da pogodi pod faulom. Ovo je prvi koš za crno-bele večeras, 6:2

Dodatno bacanje je pogodio, 6:3
2' Prvi poeni
Ostin Holins je nadmudrio Zagorca i lako položio za vođstvo Zvezde i prve poene na meču. Potom Partizan ponovo gubi loptu, nesporazum Zagorca i Mura.

Volters se sjajno snalazi i asistira Kuzmiću koji snažno zakucava, a onda treća izgubljena lopta u terćem uzastopnom posedu Partizana, 4:0
1' Počela je utakmica
Prvi posed imaće ekipa Crvene zvezde jer je Kuzmić nadskočio Smailagića. Kalinić udara laktom Ledeja i pravi faul u napadu, pa posed propada, a na drugoj strani Ledej gubi loptu i "vraća uslugu"

Bačene su petarde
Pred početak meča su navijači bacili dve petarde na parket, i to pored igrača Partizana
Pionir skoro pun:
B92.net na licu mesta
* "Ovde neće biti navijača Zvezde" FOTO
Zagorac:
Mislim da je ovo što je do sada viðeno, ako se koncentrišemo na košarkaške stvari, apsolutno dostojno finala Jadranske lige. Mislim da su dva protivnika ponudila razlièite stvari u ove èetiri utakmice i da je dosta toga kvalitetnog moglo da se vidi. Mislim da æe u petoj utakmici...'ajde opet ono malo izlizano da u derbiju nema pravila i taktike i sliènih stvari, ali mislim da se sve svodi na petu utakmicu i verujem da je sezona, onakva kakva je bila zaslužila da se sve završi u toj jednoj utakmici. Mnogo puta sam ponovio da nema puno mesta za neke izmene izmeðu utakmica, ovo je možda dan više, poslužiæe ekipama da se regenerišu i mi æemo videti šta možemo da ipak pripremimo za tu petu utakmicu
Lazić:
Oèekuje nas veliko finale i peta utakmica. Sve mora biti drugaèije od prethodne utakmice, od odbrane, èvrstine, energije. Oèekujem reakciju iako ova serija nije samo jedna utakmica, veæ deo celine u kojoj su ostale tri koje su bile potpuno drugacije. Spremni æemo doèekati ovu utakmicu. Borili smo se za naše navijaèe u petoj poslednjoj utakmici, i sada smo došli do te situacije. Još jednom apelujem na naše navijaèe da nas bodre kako samo oni znaju, ali bez ikakvih uvreda na raèun protivnika niti ubacivanja predmeta na teren“ rekao je kapiten crveno belih
Radonjić:
Posle 4 odigrane utakmice i 2-2 došli smo do petog odluèujuæeg meèa u ovoj finalnoj seriji. Tri meèa su bila odigrana na jedan naèin, ovaj poslednji potpuno drugaèije i to ne želimo da se ponovi. Èvrstom igrom, svom energijom koju imamo u ovom trenutku, sa dugim intervalima dobre koncentracije i potpuno drugaèijom igrom u oba pravca želimo da odigramo ovu utakmicu. Pozivam još jednom naše navijaèe da nas bodre, pruže nam podršku u utakmici koja je važna, ali da to èine fer, sportski i korektno i da se na kraju radujemo dobrom rezultatu
Obradović:
Treba se pripremiti razmišljajuæi o tome šta sve može da se promeni u odnosu na sve ove èetiri utakmice koje smo odigrali. Detalji mali ponovo. Ono što bih ja voleo da ekipa ima isti moral, istu želju i požrtvovanje kao što smo imali praktièno od druge utakmice u ovoj finalnoj seriji. Analizirali smo mnogo ovih prethodnih 7 dana sve neke sitne detalje, naravno da se bavimo time kao što se time bave i u Crvenoj zvezdi. Oèekujem zaista zanimljivu utakmicu i neka pobedi bolji