Polufinale, 3. meč: Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 88:78

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA lige pobedom nad Cedevita Olimpijom u "majstorici" rezultatom 88:78.

Gotovo je!
Crvena zvezda je u finalu ABA lige!

Pobeda crveno-belih 88:78!
40' Ivanović za +10!
Nikola Ivanović pogađa sa poludistance i Zvezda je na pragu pobede.

Crveno-beli imaju 10 poena prednosti na manje od minut do kraja.
39' Isključenje za Murća
Košarkaš Cedevita Olimpije isključen je zbog nesportske lične greške.

Pošto je ranije dobio tehničku, za njega je ovaj meč gotov.
39' Klinč Murića i Kalinića!
Posle drugog slobodnog bacanja Zeka Ougusta Edo Murić i NIkola Kalinić imali su verbalni obračun.

Igrači su stegli pesnice, ali je srećom ozbiljniji fizički sukob izbegnut.
39' Veliki promašaj Holinsa, pa faul
Holins je promašio trojku, pa je pod svojim košem faulirao Ougusta koji je bio polovičan sa penala.
39' Ferel drži Cedevita Olimpiju u igri
Sjajna utakmica za Ferela!

Amerikanac pogađa novu trojku, ima ukupno 25 poena.

Ali na drugoj strani Ostin Holins posle ofanzivnog skoka poentira.

Ferel potom asistira Ougustu, koji pogađa za dva.

Devet razlike je za Zvezdu na nešto manje od dva minuta do kraja.
37' Zvezda na +10
Nošemni atmosferom u dvorani Aleksandar Nikolić, igrači Zvezde postižu nova dva poena.

Na drugoj strani Ferel pogađa uz dodatno slobodno bacanje, 10 razlike za Zvezdu.
36' Branko lazić za tri!
Luka Mitrović izbacuje pas u korner gde je čekao spreman Branko Lazić koji je pogodio svoju drugu trojku na utakmici.
36' Lete predmeti po parketu
Kalinić je posle kontakta sa Melvinom Edžamom pao na parket usled čega je ostao da leži na parketu.

Edžam je fauliran i šutirao je dva slobodna bacanja, a sa tribina su poletele kovanice i drugi sitni predmeti.
35' Zoran Dragić za dva!
Dragić je brzim prodorom došao do novih poena.

Ukupno ima 21.
34' Zvezda se spetljala u kontri
Lazarević je ukrao loptu Jaki Blažiču, ali je Nejt Volters napravio faul u napadu u želji da izvuče kontakt.
34' Nova trojka!
Crvena zvezda ide na 14 poena razlike.

Eron Vajt pogađa novu trojku, drugu na utakmici.

Ovim pogotkom Vajt je došao na devet poena.
32' Opet je jednocifrena razlika
Alen Omić poenima sa poludistance spušta prednost Zvezde na devet poena.
31' Počela je poslednja deonica
Alen Omić postiže dva poena, ali pravi faul nad Vajtom.

Zvezdin Amerikanac pogađa oba slobodna bacanja, a Džejkob Pule u sledećem napadu pogađa trojku.
Kraj treće četvrtine
Igra se u serijama.

Ferel najraspoloženiji u redovima gostiju i ne dozvoljava da se Zvezda odlepi na neku nedostižnu razliku.

Zoran Dragić je stao.
30' Trojka Murića za 7:0
Nova serija gostiju iz Ljubljane, 13 poena prednosti za Zvezdu.

Pulen ne uspeva da smanji prednost, budući da je promašio šut za kraj četvrtine.
29' Ferel opet prekida seriju
Novi pogodak Ferela, ovaj put sa poludistance.

Ferel ima 17 poena.

Zvezda gubi loptu u napadu što Ferel opet koristi i pogađa novi šut sa poludistance.

67:51 vodi Zvezda.
28' Zvezda vodi 20 razlike!
Eron Vajt pogađa trojku i Zvezda dolazi do 20 poena prednosti!

Tajm-aut je tražio Jurica Golemac.
27' Mitrović 2+1, Ivanović trojka!
Bivši kapiten Zvezde pogađa ut faul Melvina Edžama.

Slobodno bacanje nije uspeo da iskoristi, ali je Lazarević došao do ofanzivnog skoka, a Ivanović je opet pogodio trojku!

Zvezda na +15.
27' Trojka Ivanovića, Zvezda sjajna u odbrani, tehnička za Murića!
Bitan pogodak za Ivanovića, prvi poeni na utakmici za njega.

Zvezda je odigrala odličnu odbranu i Cedevita Olimpiji je istekao napad.

Ubrzo je Murić zbog prigovora dobio tehničku, a Ivanović je pogodio slobodno bacanje.
26' Blažič vraća trojku
Jaka Blažič pogađa izuzetno težak šut za tri poena čime je "poništio" prethodnu trojku Lazića.
26' Lazić prekida seriju Cedevite
Nakon sedam vezanih poena gostiju kapiten Zvezde Branko Lazić pogađa trojku.

Zvezda je ponovo na +9.
25' Dragić nastavlja da "sipa"
Zoran Dragić pogađa trojku, 19 poena za njega.

U naredna dva napada obe ekipe su promašile po jedan šut za tri poena.
24' Ferel prekida seriju
Ferel pogotkom sa poludistance postiže prve poene za Cedevita Olimpiju u trećoj deonici.

Zvezda nije iskoristila svoj napad, a Ferel ponovo pogađa za dva poena.
23' Serija Zvezde, 8:0
Crvena zvezda pravi brzu seriju i ponovo je prednost dvocifrena.

Posle ofanzivnog skoka poentirao je Kuzmić za 50:37.
22' Branko Lazić uz faul!
Kapiten Crvene zvezde postiže dva poena, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.
21' Počelo je drugo poluvreme
Kuzmić pogađa za +7 Crvene zvezde.

Ferel ne pogađa trojku, a Kalinić sjajno zakucava u kontri.
16 poena Gorana Dragića u prvom poluvremenu

Dragana Stjepanovic/ABA Liga
Kraj prvog poluvremena
Zvezda i dalje vodi rezultatom 42:37, ali se Cedevita Olimpija u potpunosti vratila u ovaj meč.
20' I ponovo Dragić!
Zoran Dragić postiže poene u kontri posle izgubljene lopte Zvezde.

Dragić već ima 16 poena na ovom meču.
19' Trojka Kalinića
Druga trojka Nikole Kalinića, ovaj put sa velike udaljenosti.

Gosti ne koriste svoj napad, ali Zvezda to ne kažnjava. Kalinić je promašio.
18' Trojka Zorana Dragića, Volters prekida seriju
Zoran Dragić pogađa trojku za nove poene i 15:0 seriju svoje ekipe.

Volters prekida seriju košem uz faul, ali promašuje slobodno bacanje.
17' Zvezda nema odgovor na seriju gostiju!
12:0 je napravila ekipa Cedevita Olimpije, a ne tako davno je bilo 19 razlike za Zvezdu.

Zvezda bezidejna u napadu.
16' Serija Cedevita Olimpije, 10:0
Prazan hod ekipe Dejana Radonjića koji koriste igrači Cedevita Olimpije.

Tajm-aut traži Radonjić.
15' Novi poeni Kalinića, gosti dva puta koš+faul
Odličnu akciju Crvene zvezde Dobrić nije uspeo da kruniše trojkom, ali je Kalinić položio loptu u koš posle ofanzivnog skoka.

Na drugioj strani Jogi Ferel pogađa uz faul.

Kalinić greši i Zoran Dragić to kažnjava novim poenima uz faul.
13' Novi promašaj gostiju za dva poena, nova trojka Dobrića
Cedevita Olimpija za sada ima 1/10 u šutu za dva poena!

Ognjen Dobrić pogađa novu trojku,
13' Sjajno zakucavanje Mitrovića!
Nova izgubljena lopta Cedevita Olimpije, Davidovac pogađa trojku na drugoj strani.

Zatim noav ukradena lopta Zvezde i Luka Mitrović sjajno zakucava u kontri!
11' Murić pogađa trojku. Dobrić vraća
Edo Murić je poodio šut za tri poena, ali Ognjen Dobrić uzvraća istom merom na drugoj strani.

Cedevita Olimpija je pogodila samo jedan šut za dva poena u dosadašnjem toku utakmice.
11' Počela je druga četvrtina
Zvezda nastavlja sa agresivnom odbranom, a Melvin Edžam pravi faul u skoku.

Jurica Golemac se žali i dobija upozorenje od sudija.

Na drugom kraju parketa Luka Mitrović nije uspeo da postigne prve poene u četvrtini.
Kraj prve četvrtine!
Crvena zvezda vodi posle prve četvrtine rezultatom 24:13.

Odlična defanzivna energija Zvezde i bolja rešenja u napadu crveo-belih obeležili su prvih 10 minuta ove utakmice.

Na kraju četvrtine prednost je mogla da bude veća, ali je Luka Mitrović za malo promašio šut za tri sa pola terena.
9' Pulen prekida seriju
Džejkob Pulen pogađa trojku i prekida seriju Crvene zvezde.

Pulen je ovom trojkom spustio prednost Zvezde na devet poena.

Zvezda uzvraća sa dva poena Lazarevića.
9' Nikola Kalinić ima osam poena
Crvena zvezda ima 12 poena prednosti, a Nikola Kalinić je za sada bez promašaja iz igre.
7' Kalinić pogađa trojku
MVP ABA lige pogađa trojku za vođstvo Zvezde od 20:10!

Na drugom kraju parketa Zvezda agresivnom odbranom ne dopušta laka rešenja gostujućoj ekipi.
7' Nipta od nesportske
Sudije su nakon faula Džejkoba Pulena gledale snimak kako bi utvrdili da li ima elemenata za nesportsku ličnu grešku.

Nakon gledanja snimka Ilija Belošević je pokazao dva slobodna bacanja, bez lopte sa strane za Zvezdu, dakle običan faul.
6' Nova trojka Ferela
Druga trojka Jogija Ferela u ranoj fazi utakmice.

Na drugoj strani Kuzmić zakucava, 15:10.
5' Sjajan potez Dragića
Zoran Dragić je sjajnim driblingom izbacio odbranu Zvezde i lako poentirao.

Na drugoj strani uzvraća Kalinić sa dva poena.
4' Holins krade loptu i zakucava
Amerikanac je odlično odigrao u odbrani i izbio loptu, nakon čega je zakucao na oduševljenje navijača Crvene zvezde.

Crveno-beli vode, 10:5.

2' Ferel pogađa trojku, pa pravi faul
Amerikanac postiže prve poene na ovoj utakmici za gostujuću ekipu.

U sledećem napadu je Ferel napravio faul – na šutu Holinsa za tri poena.

Holins je iskoristio sva tri bacanja, Zvezda vodi 8:3.
2' Presing Zvezde po čitavom terenu
Crveno-beli od samog starta igraju veoma agresivno u odbrani.
1' Volters za tri poena
Nejt Volters postigao je prve poene na ovoj utakmici.
Utakmica je počela!
Ognjen Kuzmić je izborio prvi napad za svoju ekipu.
Startna petorka Cedevita Olimpije
Startna petorka Zvezde
I Dejan Stanković je tu!

Sve je spremno za početak

Jogi Ferel
„Očekuje nas luda atmosfera u Beogradu. Igrači Zvezde će imati veliku podršku sa tribina, a takav ambijent će biti veliki motiv za nas da pružimo maksimum. Ključ uspeha su odbrana, kontrola skoka, odnosno energija. Borićemo se, verujem kao i svi u timu da možemo da iznenađenja, pobede i finala“.
Dejan Radonjić
"Ekipa Cedevita Olimpije je odigrala u Ljubljani u drugoj utakmici jako čvrsto svih 40 minuta, a naša reakcija na tu igru nije bila dobra, i zato očekujem da će naš odgovor u ponedeljak biti bolji, čime bi došli do rezultata koji priželjkujemo. Moramo biti skoncentrisani da odigramo u određenim segmentima puno bolje nego na drugoj utakmici u Ljubljani (80:88), kao i da intervali naše dobre igre budu duži nego što je to bilo u oba meča koja smo do sada odigrali u ovoj seriji".
Dobro došli!
Dobro dođli u LIVE BLOG utakmice Crvena zvezda - Cedevita Olimpija.

Treća utakmica polufinala posle koje ćemo saznati i drugog finalistu počinje u 19h.
 24:13, 18:24, 25:17, 21:24