Polufinale, 2. meč: Cedevita Olimpija – Crvena zvezda 88:80

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 88:80 i izborili "majstoricu" u polufinalu ABA lige.

Dobro došli!
Ostanite uz B92.net, pratimo duel Zvezde i Cedevite uživo!
Kraj
Pobeda Cedevita Olimpije. Idemo u "majstoricu" posle neverovatne utakmice u Sloveniji.
44' Da li je ovo kraj?
Volters ne pogađa trojku u ranom napadu posle bacanja Blažiča za 86:80. Ne pogađa Jaka u narednom napadu trojku, Dobrić gubi loptu, a Omić završava kontru za nedostižnih 88:80.
43' Cedevita ima prednost
Blažič krade loptu Holinsu i lagano završava u kontri. 80:76, tajm-aut Radonjić. Sledi majstorija Kalinića za 2+1 i njegov deseti poen. Edžam dobija peti faul, a Kalinić ne pogađa dodatno bacanje za 80:78.

Murić pogađa 3+1, ali uzvraća Holins sjajnim prodorom – 84:80.

Kalinić je završio utakmicu sa pet ličnih.
42' Izuzetno napeto u produžetku
Mitrović dobija peti faul i završava meč. Omić pogađa oba bacanja za 78:76, dok na drgoj strani komplikuje Ivanović, pa Kalinić ne pogađa trojku.
Idemo u produžetak!
Šta se tačno desilo? Ivanović je promašio trojku, Mitrović je uhvatio loptu i pogodio šut uz faul. Mitrović je izbacio loptu iz ruku nakon isteka vremena, ali je faul bio pre isteka vremena, pa su zbog toga priznati poeni.

Krilni centar Zvezde je zatim pogodio i bacanje, pa idemo u dodatnih pet minuta.
AU!
Mitrović pogađa uz faul uz zvuk sirene! Ali, gledaće se snimak da se vidi da li je na vreme!

Sudije su priznale poene! Faul je bio pre isteka vremena! Mitrović ima bacanje za produžetak!

Pogađa Mitrović, idemo u produžetak!
40' Drama!
Ivanović pokušava iz jako velike udaljenosti u ranom napadu, ali ne pogađa. Mitrović se nekako izborio za loptu, a na 40 sekudni do kraja Kalinić jedva dobacuje šut za tri poena, ali Holins hvata loptu i dobija dva bacanja.

Holins 0/2 sa bacanja, još je Mitrović napravio prstup, na 39 sekundi do kraja je 74:71 za Cedevitu.

Loš napad Cedevite, a zatim faul Murića nad Dobrićem na 4,5 sekudni do kraja. Idemo u penal završnicu

Dobrić pogađa oba bacanja, 74:73 vodi Cedevita Olimpija. Idemo na tajm-aut.

Ivanović faulira Murića na 3,7 do kraja. Pogađa oba Murić, 76:73. Tajm-aut Zvezda.

Odužilo se ubacivanje lopte. Sudije su rekle da Davidovac mora da izađe iz igre, Mitrović je tu umesto njega.
39' Ogust radi sve, i dobro i loše
Holins krade loptu, a Dobrić fenomenalno zakucava preko Dragića – serija Zvezde od 8:0, rezultat je 71:70!

Ferel se zaleće, aloi dobija faul zbog kojeg je Radonjić izuzetno ljut. Bilo kako bilo, Ferel pogađa 1/2 za 72:70.

Ogust pravi izuzetno glup faul i poklanja dva bacanja Mitroviću, a on pogađa jedno – 72:71.

Ogust zatim pogađa ispod obruča iz baš teške pozicije, 74:71.
38' Dve trojke Zvezde u dva napada, ponovo smo u egalu!
Ivanović ostavlja Zvezdu u životu trojkom za -6 (71:65), Mitrović skida loptu sa obruča Ferelu, a onda Holins konačno pogađa novu trojku.

Zvezda se vratila u igru (71:68), a Golemac traži tajm-aut!
37' Dobrić promašuje i greši
Dobrić nastavlja da promašuje, Kuzmić pravi faul u borbi za loptu i poklanja dva bacanja Muriću (71:62).

U narednom napadu Dobrić gazi aut liniju.
36' Promašaj za promašajem...
Volters ne pogađa nekoliko zicera, a u narednom napadu pravu duplu. Cedevita Olimpija to ne kažnjava pošto Blažič promašuje otvorenu trojku.

Ne pogađa trojku ni Dobrić, Omić odlično gradi, pa ostaje 67:62.

ABA liga/Cedevita Olimpija
35' Murić kaznio
Zvezda je imala napad za izjednačenje ili vođstvo, ali je Mitrović napravio faul u napadu za četvrtu ličnu. Sledi trojka Murića, pa tajm-aut Radonjića (67:62).

U međuvremenu Pulen dobija peti faul.
34' Zvezda se vratila trojkama!
Nekoliko ofanzivnih skokova donosi nove poene Ogustu, a stiže odgovor Dobrića koji postiže peti poen u četvrtini (64:59).

Edžam iz teške pozicije ne pogađa, a onda trojka Voltersa za novi egal – 64:62!
32' Domaćin na +8
Kalinić pravi 4. ličnu u prvom napadu četvrte četvrtine, a i Edžam biva polovičan. Davidovac se zaleće i dobija blokadu. Ni Dobrić ne pogađa, a Pulen u svom stilu podiže prednost na 62:54.
30' Zvezda 2/7 sa bacanja, Cedevita 20/29
Ferel pogađa trojku na 30 sekundi do kraja, pa domaći sada imaju 3/9 za tri i maksimalnih +5 (59:54).

U narednom napadu Volters je iznudio faul Dragića, ali je promašio jedno bacanje, pa Zvezda sada ima 2/7 sa linije penala.

Blažič se zatrčao i dobio faul od Kalinića, koji je dobio udarac u lice. Ni Jaka ne pogađa nijedno bacanje i na kraju treće deonice je 59:54.
29' Neverovatno
Šta sve Zvezda uspeva da promaši u ovim trenucima... Lazić i Kalinić su za samo nekoliko sekundi promašili dva čista zicera.

Ostaje 56:52.
28' Omić "zalepio" Mitrovića, ponovo se nižu greške
Omić "uništava" Mitrovića na obruču blokadom, ali Cedevita ne koristi kontru. Ne uspeva to da uradi ni Zvezda, pa ponovo imamo dosta trčanja, ali malo uspešnih napada...

Cedevita po koji poen postiže sa linije penala, a Zvezda se i dalje muči. Ljubljančani su tek sada ispunili bonus – 56:52.
26' Da li se ekipe konačno bude?
Trojka Dobrića, a onda promašaj za promašajem i to na obe strane. Igra se brzo, ali niko ništa ne može da pogodi, sve do trenutka kada je Lazić ostao potpuno sam i pogodio za tri poena i produžio seriju svoje ekipe na 6:0.

Međutim, stiže jak odgovor sa druge strane, posle odlične saradnje Omića i Ferela u piku za 52:52.
24' Zvezda u lošem ritmu, Radonjić reagovao
Prve i jedine poene za Zvezdu u drugom poluvremenu postiže Volters posle ofanzivnog skoka. Ipak, to je sve što smo zasad videli od gostiju. Radonjić traži tajm-aut posle poena Murića na obruču za 50:46.
23' Zvezda ispunila bonus
Pet faulova posle dva i po minuta treće deonice. Holins pravi treći faul na oko 20 metara od svog koša i šalje Ferela na liniju za slobodna bacanja. On pogađa jedno za 46:44, a crveno-beli su i dalje bez poena u nastavku.
22' Loš start drugog poluvremena
Promašaji i izgubljene lopte na početku drugog poluvremena u "Stožicama". Lošu seriju prkeida Zoran Dragić sa linije penala za 45:44 posle dva minuta igre.
Počelo je drugo poluvreme
Poznati likovi na utakmici

20' Dobrić za kraj prvog poluvremena
Zvezdi prednost trojkom vraća Volters, poludistancu pogađa Ferel, a onda sledi novi promašaj Ferela.

Crveno-beli ne uspevaju da zagrade i to koristi Edžam koji sa penala donosi svom timu +2, a u poslednjem napadu drugog poluvremena Dobrić uz zvuk sirene pogađa trojku za 43:44!
19' Pulen u problemu!
Lazić je kontaktom rukom iznervirao Pulena, koji mu sklanja ruku i svira mu se faul u napadu, a onda zbog prigovora dobija tehničku. Cedevitin Amerikanac sada ima četiri lične greške!

Uteha za domaće je to što je Kalinić promašio bacanje za tehničku.
18' Loša košarka, serija promašaja
Zvezda nije mogla da promaši u prvoj deonici, a u drugoj ne može ništa da pogodi, pa je spala na 45 odsto šuta iz igre. Na sreću po njih ni Cedevita ne može puno toga da pogodi.

Konačno, seriju od nekoliko minuta bez poena prekida Volters za 40:38.
16' Murić zavrće mrežicu, Zvezda odgovara
Kalinić pogađa jedno od dva bacanja, a posle serije promašaja gostiju iz Beograda sledi druga trojka Eda Murića za prvu prednost ljubljanskog tima – 36:34.

Međutim, uzvaća Volters posle sjajnog prodora – 36:36.
15' Izjednačenje!
Posle dobrog prodora Vajta, Zvezda gubi dve lopte u dva napada posle grešaka Holinsa i Kalinića. Crveno-beli imaju već sedam izgubljenih. Cedevita Olimpija uglavnom pogađa sa linije za slobodna bacanja, a onda dolaze i poeni Edžama posle upada po čeonoj liniji za 33:33 i tajm-aut gostiju.
13' Egal u "Stožicama"
Dosta promašaja na obe strane, a i dosta faulova - ukupno šest u prva dva i po minuta utakmice. Egal u "Stožicama" – 27:31.
Šta pogodi Mitrović...
11' Tehnička za Radonjića!
Zbog žustre reakcije dobija tehničku trener Crvene zvezde, a bacanje pogađa Ferel. Na drugoj strani Edžim pravi faul u napadu, a onda i on dobija tehničku.

Bacanje, međutim, ne pogađa Lazić – 25:29.
10' Kraj 1. četvrtine
Zvezda je počela odlično, ali se Olimpija vratila. Crveno-beli nisu mogli da održe visok procenat šuta nakon 7/7, ali usledile su i greške...

Posle prvih deset minuta: 24:29.
8' Tajm-aut Radonjić
Nastavlja se serija grešaka crveno-belih. Posle Mitrovića, sada Kalinić na ubacivanju ispod koša poklanja loptu rivalu. Prva četvrtina nastavlja da prolazi u izuzetno brzom ritmu na obe strane, ali to u ovim trenucima nešto više odgovara slovenačkom timu. Dobrić ne pogađa trojku, a Ogust u reketu biva fauliran od strane Mitrovića (20:24).

Posle još jedne greške crveno-belih je sevnula kontra domaćina, pa Radonjić traži tajm-aut (21:24).
6' Cedevita Olimpija odgovara
Posle tajm-auta idu laki poeni Omića, ali onda i još jedna trojka Zvezde za 5/5 van linije 6,75 i prednost od 12 poena. Prvi promašaj posle 7/7 beleži Volters, zatim Dragić krade loptu, a onda Blažič iznuđuje faul za dva slobodna bacanja i pogađa oba (9:19).

Zvezda zatim pravi nekoliko povećih grešaka, nedovoljno brzo se vraća u kontru, a onda Mitrović baca loptu direktno u aut i ekipa iz Ljubljane uspeva da smanji zaostatak na 12:19 posle poena Pulena.

Holins pogađa treću trojku sa istog mesta, ali Cedevita igra jako brzo i odgovara – 14:22.
4' Zvezda ne promašuje, Golemac zove tajm-aut!
Cedevita igra dobru odbranu i uspeva da priđe na -2, ali onda sledi serija Ostina Holinsa. Dve trojke u dva napada sa identične pozicije! (5:13). Omić jedva dobacuje sa poludistance, a onda Kalinić pogađa novu trojku.

Golemac traži tajm-aut, a Zveda ne može da promaši i ima +11 (5:16)!
 24:29, 19:15, 16:10, 17:22; 12:4
  COL   CZV
  88 : 80
2' Odličan početak Zvezde
U prvom napadu trojka Kalinića, zatim šut Voltersa sa distance, a onda poeni u kontri za Vajta. Sa druge strane Cedevita Olimpija ne uspeva da dobro organizuje napade, ali onda Murić ubacuj trojku – 3:7.
Utakmica je počela!
Startne petorke
Poslednje pripreme pred meč
Jurica Golemac:
"Na prvoj utakmici u Beogradu košarkaši Crvene zvezde nas nisu iznenadili. Bili su veoma agresivni, ali smo mi, s druge strane, brzo upali u probleme sa ličnim greškama sa igračima koji su veoma važni za direktan obračun sa Zvezdom. Posle toga je bilo veoma teško igrati. Naši rivali su igrali veoma energično i intenzivno, ali smo znali da neće udarati kao i obično, jer nisu u ritmu utakmica, već smo stalno rotirali igrače, a kada smo malo pali, pobegli su nam i nismo uspeli da se vratimo u igru. Ako želite da igrate sa Zvezdom, morate dobro da pokrijete utakmicu jedan na jedan i zatvorite skok. Nismo bili pravi u prvom meču, sa energijom, željom i krvlju u očima. Na drugu utakmicu na domaćem parketu gledam pozitivno. Očekujem da ćemo u ponedeljak igrati sa više energije, a ujedno će nam trebati pomoć navijača na tribinama Arene Stožice".
Dejan Radonjić:
“Očekuje nas drugi meč ove polufinalne serije, i apsolutno smo svesni velikog iskustva i kvaliteta koji poseduje ekipa Cedevita Olimpije. Imaju ozbiljan napadački potencijal i dosta igrača sa puno poena u rukama. Mi svakako moramo da budemo na drugoj utakmici u Ljubljani bolji u određenim segmentima igre u odnosu na prvi meč u Beogradu. Igrači Cedevita Olimpije kao domaćini imaće i podršku navijača u Ljubljani, a na nama je da u takvom ambijentu budemo spremni da naša energija, koncentracija i odgovornost u igri budu na adekvatnom nivou kako bi odigrali dobru utakmicu u ponedeljak.“