Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP 90:82, u meču 26. kola ABA lige.

21:25, 30:25, 24:12, 15:20
  CZV   FMP
  90 : 82
Kraj utakmice
39' Zakucavanje Holinsa za kraj
Sjajnu zakucavanje iz ukrštenog koraka na minut i po do kraja za 90:76.
38' Zvezda održava prednost
Vodi 86:76.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
36' Ne predaje se FMP
Smanjuju zaostatak – 84:74.
34' Lazarević dobar danas
Lazarević ponovo hvata ofanzivni skok i pogađa za +15, a onda je odigrao dobru odbranu nad Pavićevićem.
32' Sjajni Ivanović
Vezuje osam poena. Poenima uz faul donosi veliku prednost – 80:63.
Kraj treće četvrtine
Crvena zvezda vodi – 75:62.
30' Sada serija FMP
FMP pravi seriju 8:1 i sada je 72:62.
29' FMP-u ništa ne polazi za rukom
Samo jedan koš iz igre, nikakav učinak od Džonsa i Izundua.

Zvezda vodi 72:57.

27' Zvezda na +16
FMP je za sedam minuta postigao samo četiri poena.

Zvezda razbija goste.
26' Zvezda na +10
Kalinić je iznudio faul i pogodio dva slobodna bacanja za 64:54.

Holins se vraća u igru posle 24 minuta pauze, pošto je izašao zbog tri lične u prva dva minuta.
25' Treća trojka Zvezde u 3/4
Posle nekoliko promašaja na obe strane, Vajt prekida minute bez poena i pogađa trojku za +8.
Mladi Topić, koji je igrao u prvoj četvrtini

24' Zvezda održava prednost
Ponovo se igra brzo, FMP poentira iz reketa, a Zvezda sa linije penala – 59:54.
22' Dve trojke Dobrića, Zvezda 9/13 za tri
Izundu je morao da izađe zbog treće lične, a Dobrić trojkom otvara drugo poluvreme.

Posle poena Pavićevića, Dobrić pogađa novu trojku za 57:52.
21' Počela je treća četvrtina
Zvezda vodi 51:50.
Kraj prvog poluvremena
Zvezda nadoknadila -13 iz prve četvrtine i vodi protiv FMP-a na poluvremenu – 51:50.

Mitrović najefikasniji sa 13 poena.

Kod gostujuće ekipe Džons 14 poena i sedam asitencija i Izundu 12 poena.

19' Preokret
Mitrović pogađa uz faul i Zvezda vodi prvi put još od drugog minuta prve četvrtine – 49:48.
18' Zvezda "rešeta" trojkama
Posle poena Izundua posle ofanzivnog skoka, Volters pogađa trojku za 41:43.

Izundu je pogodio posle još jednog ofanzivnog skoka i postigao je 12 poena samo u 2/4.

Davidovac je pogodio trojku za 44:45.
17' Sjajni Lazarević
Posle poena uz faul, pogađa trojku, pa ulaz i vezuje osam poena za 38:41.

16' Džons ima 14 poena i šest asistencija
Lazarević je pogodio uz faul, ali je onda odgovorio Džons takođe poenima uz faul.
15' Tajm-aut Radonjić
Sjajna asistencija Džonsa i novi laki poeni za 30:38.
15' I dalje vodi FMP, osam poena Izundua u 2/4
Radonjić pogađa još jednu trojku za 27:34, koju vraća Davidovac.

Izundu je posle promašaja snažno zakucao za +6.

Nesportska
Nesportski faul Izundua nad Mitrovićem.

Mitrović pogađa oba bacanja za 27:31.
13' Igra se veoma brzo
Izundu je drugu četvrtinu otvorio poenima, pa je Nerandžić sjajno blokirao Luku Mitrovića.

Izundu je još jednom pogodio sa poludistance za +8, pa odgovara Mitrović.

Svih šest poena u drugoj četvrtini za FMP postigao je Izundu – 25:31.

Kraj prve četvrtine
FMP vodi protiv Crvene zvezde 25:21.
10' Serija Voltersa
Vezuje četiri poena za 18:25.

Kalinić pogađa trojku za 21:25.
9' Igra se brzo
Marković je pogodio trojku, pa je lako poentirao Stefanović.

Dobrić je sjajno pogodio na ulazu za 14:23.

Nerandžić je odmah odgovorio dvojkom.
8' Raste prednost
Vajt je veoma loše ušao u utakmicu. Faulira Pavićevića, koji pogađa uz faul za 9:21.

7' FMP na +10
Nerandžić pogađa trojku uz faul – 9:19.
6' FMP za sada bolji
Džons poentira i asistira, a Radonjić pogađa trojku za +9.

Zvezda je veoma sporo krenula ofanzivno, dok defanzivno nema rešenja za Džonsa.
5' Džons 11 poena
Faulira ga Kuzmić na šutu. Pogađa dva bacanja za 5:13.
5' Džons nezaustavljiv
Ima već devet poena – 5:11.
3' Serija FMP-a 9:0
Džons je pogodio još jednu dugu dvojku, pa Šaranović pogađa u kontri za 3:6.

Topić je pogrešio još jednom, a onda preko njega Džons pogađa trojku za 3:9.
2' Za manje od dva minuta, tri faula Holinsa
Holins je dobio blokadu od Izundua u prvom napadu, ali je onda Izundu bacio loptu u aut.

Holins je pogodio trojku iz kornera za prve poene na utakmici, a na drugoj strani dugu dvojku pogađa Džons.

Amerikanac je brzo napravio dva faula, ali je ostao u igri sa dve lične greške i onda napravio treću ličnu grešku.
1' Počela je utakmica
Počeo je meč u dvorani "Aleksandar Nikolić" između Crvene zvezde i FMP-a.
Prvi ovosezonski susret
Marko Radonjić, igrač FMP-a
’Posle veoma teške utakmice protiv Buduænosti na domaæem terenu i poraza u neizvesnoj završnici, oèekuje nas još jedna jaka utakmica protiv Crvene zvezde, ekipe koja je jedan od glavnih favorita za osvajanje ABA lige.To je ekipa sastavljena od iskusnih i pre svega dobrih igraèa, predvoðena od strane vrhunskog trenera kao što je Dejan Radonjic. Znamo da igraju fizièki èvrsto, agresivno i moraæemo da ih odgovorimo u tim segmentima ako želimo da odigramo dobru utakmicu i da napravimo iznenaðenje. Mi smo naše ciljeve za ovu sezonu ispunili ali neæemo se time zadovoljiti veæ æemo pokušati da pobedimo u svakoj utakmici do kraja i pokažemo svima da smo zasluženo u plej-ofu.
Nenad Stefanović, trener FMP-a
Èeka nas najzahtevniji i najteži meè u dosadašnjem delu prvenstva s obzirom da igramo sa aktuelnim šampionom ABA lige i jedinim predstavnikom regiona u Evroligi. Za nas je ovo dobra utakmica iz dva razloga. Prvo da bismo videli kako æemo se snaæi u okolnostima kada u èetiri dana imamo dve jake utakmice, kakva je bila ona u petak i kakva æe biti ona sutra. Interesuje me da vidim reakciju igraèa i kako možemo da iznesemo to energetski. Drugi razlog je što želimo da vidimo u odnosu na prvi meè sa Crvenom zvezdom, gde smo imali odreðene periode dobre igre, ali smo i vrlo brzo pali i videli da ne sme da bude bilo kakvih perioda praznog hoda. Želimo da vidimo da li možemo da produžimo momente dobre igre i da probamo da budemo konkurentni što je duže moguæe. Oèekujem dobru utakmicu i nadam se dobroj predstavi mojih momaka.
Ognjen Kuzmić, igrač Crvene zvezde
Oèekuje nas meè sa ekipom FMP koja je odigrala jako dobro dosadašnje meèeve i namuèila praktièno sve favorite za najviši plasman. Mladi su uz pomoæ nekoliko iskusnijih igraèa, igraju dobro i sa mnogo energije. Uèesnici su plej ofa što govori o njihovom uèinku i kvalitetu. Završili smo Evroligu na pravi naèin, imali smo dva dana da se pripremimo za ovaj meè koji je vrlo važan za nas. Ulazimo u finiš i seriju od 4 utakmice u narednih 13 dana u regionalnom takmièenju i ovaj prvi u nizu moramo da odigramo sa mnogo energije.
Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić
Ekipa FMP-a je mnogo puta ove sezone pokazala da može da parira svim ekipama u ligi. Sa naše strane, potrebno je da zadržimo nivo koncentracije i uprkos izuzetno teškom rasporedu imamo potrebnu energiju da opravdamo ulogu favorita u ovoj utakmici.