24. kolo: Crvena zvezda – Krka 76:56

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su nadigrali Krku iz Novog Mesta rezultatom 76:56 (18:15, 27:9, 19:14, 12:18) u utakmici 24. kola ABA lige.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti dešavanja iz meča 24. kola ABA lige između Crvene zvezde i Krke.
76:56 – kraj utakmice!
Kraj je bio mnogo pre zvaničnog kraja, što je pokazala i "nezainteresovanost" igrača u poslednjim minutima.
76:50 – daleka trojka Ognjena Dobrića
Tek da se održi visoka razlika od +26.
71:44 – upisao se i Dejan Davidovac
Sada su svi igrači Crvene zvezde koji su zaigrali ove večeri upisali najmanje po dva postignuta poena.

Trener Krke Damnjanović traži novi tajm-aut.
67:41 – pao je ritam utakmice
Radonjić ponovo rotira i vraća na parket Nikolu Topića.
64:38 – kraj 3/4
Pred poslednjih 10 minuta razlika iznosi 26 poena.
60:34 – Ivanović ponovo povećava razliku
Odličan je u ovoj trećoj deonici.
55:32 – trojka Nikole Ivanovića
Istom merom uzvraća Lapornik na drugoj strani.
52:25 – još bolji nastavak meča od strane Crvene zvezde
Ekspresan odlazak na +27.

Utakmica se, već sada, praktično rešava.

45:24 – kraj 2/4
Zvezda na poluvreme odlazi sa maksimalnih +21.

Minutaža je ravnomerno podeljena, a svakako je utisak to što je debitovao i već do četiri poena stigao mladi Nikola Topić.
43:24 – Zvezda "lomi" rivala
Trojka Marka Simonovića za +19.
33:18 – u igri Nikola Topić, sin legendarnog Milenka Topića
Mladi košarkaš, rođen 2005. godine, najpre je izblokiran na šutu za tri poena, a onda je nešto kasnije imao sreće da mu se lopta odbije pod obručem i poentira prvi put u dresu Crvene zvezde.
28:18 – prva dvocifrena prednost domaćih
Zvezda preko Kuzmića i krađom Ivanovića, koji je potom nesportski fauliran, stiže do +10.
24:15 – Laki poeni Zvezde u nizu
I dolazi do najveće prednosti novom serijom 6:0.

Damjanović je ljut i traži novi tajm-aut za igrače Krke.
18:15 – kraj 1/4
Trojkama Nikole Kalinića i Roka Stipčevića završena je prva četvrtina u dvorani "Aleksandar Nikolić".
15:10 – Zvezda održava prednost
Ali, Krka se drži u utakmici za sada...
11:6 – istom merom uzvraća Zvezda
Nejt Volters trojkom tera trenera Krke na prvi tajm-aut na meču.
5:6 – Krka odgovara serijom 6:0
Posle odličnog početka, Zvezda je stala, a Krka sa dva napada uspela da se vrati i potom prvi put povede.
5:0 – Zvezda odlično kreće
Trojka Ognjena Dobrića za ekspresnih +5.
Počela je utakmica!
Zvezda u tradicionalnoj crveno-beloj opremi, Krka u belo-zelenoj kombinaciji.

Prvi napad imaće domaći tim.
Trener crveno belih Dejan Radonjić:
Imali smo teško gostovanje u Berlinu, a prethodna dva dana iskoristili smo da se osvežimo i pripremimo za naredne utakmice. I dalje smo nekompletni, jesmo favorit koji želi bodove u utakmici u ponedeljak, ali dobro je prisetiti se prve utakmice u Novom Mestu i to nam je bilo jedno od najtežih gostovanja ove sezone. Zato želimo da odigramo motivisano i ozbiljno od starta, da opravdamo ulogu favorita, i doðemo do pobede za poèetak još jedne vrlo teške nedelje i dva EL gostovanja koja nam slede u Minhenu i Kaunasu.
 (18:15, 27:9, 19:14, 12:18)