24. kolo: Cedevita Olimpija – Partizan 81:79

Košarkaši Partizana izgubili su kao gosti od Cedevita Olimpije rezultatom 81:79, u derbiju 24. kola ABA lige.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti meč Cedevita Olimpije i Partizana, koji počinje u 17.00 časova.
40' Završnica meča i pobeda Cedevita Olimpije
Panter siguran sa distance, ali i pogodak Omića iz odbojke na drugoj strani. Ipak, koš centra domaćih nije priznat, već je dosuđena samo mrtva lopta, 79:79.

Jogi Ferel je iz driblinka pogodio, 81:79.

Panter je imao šansu da obezbedi produžetak, ali je promašio težak šut sa poludistance.

Ubrzo je bio fauliran Dragić, a onda je nakon auta domaćih, Partizan ukrao loptu. Avramović je trčao u kontru, ali je Ferel izbio loptu na driblinku plejmejkeru crno-belih.

Posle poslednjeg auta, Panter nije uspeo da uputu šut.

Kraj!
39' Konfuzija i drama u Tivoliju!
Lesor je promašio oba bacanja, a pokušaj Pulena za tri poena izašao je iz obruča.

Nema trojke ni Pantera na drugoj strani, ali ima lakog polaganja za Omića, 76:77.

Upravo je centar domaćih poklonio dva slobodna bacanja Avramoviću, koji je kao i Lesor promašio oba.

Konfuzija na obe strane, pre svega neverovatna greška Avramovića, koji je vratio loptu Lesoru preko pola.

Promašaj Blažiča za tri, ali ne i Ferela. Preokret Cedevita Olimpije, 79:77.

Ales Fevzer/Cedevita
37' Cedevita ne odustaje
Blažič je napravio prostora za Omića, koji je poentirao i naterao Obradovića na tajm-aut, 74:77.
36' Blažič drži u igri Cedevitu
Lopta je ušla u koš kao kap posle šuta Pantera, da bi Ogust na drugoj strani uspeo samo da se zakuca u Lesora.

Prelepu akciju odigrali su Madar i Lesor, koji je zakucao posle dodavanja Izraelca iza leđa, 69:77.

Blažič sa 25 poena i dalje drži u igri domaće, 72:77.
34' Tajm-aut
Bitna trojka Zorana Dragića nakon tajm-auta, 69:73.

Panter je probao da uzvrati sa devet metara, ali nije uspeo.

Dok sudije gledaju snimak za "mrtvu" loptu, Obradović je tražio tajm-aut.
33' Mini-serija Partizana
Nova mini-serija Partizana, za novih +7, 66:73.

Tajm-aut Golemca.
32' Partizan konstantno u vođstvu
Ledej je dodao gas, uzvrato mu je Ogust, da bi Blažič ubrzo pogodio uz faul, 66:69.

Revija promašaja crno-belih sa distance i za tri poena. Faul Ogusta, a onda pogodak Madara iz prodora, 66:71.

Izgubljena lopta domaćih, a onda i faul u napadu Lesora.
KRAJ III ČETVRTINE
Partizan je odbio nalet domaćih u finišu treće četvrtine i pred poslednji kvartal ima +6, 61:67.

U ovom kvartalu se istakao Panter, koji je do sada postigao 14 poena.

Od njega je efikasniji samo Avramović sa 21.
29' Panter odgovorio Ferelu
Trojka Ferela, a onda isto čini i Panter, uz faul Pulena.

Pogodio je i dodatno slobodno bacanje, 59:64.
28' Partizan ne ispušta vođstvo
Brzo se igra u ovim trenucima.

Omić i Blažič pogađaju na jednoj strani, ali je Ledej uzvratio trojkom, 54:60.

Gotovo cela utakmica je ista što se tiče rezultata.

Domaći zaostaju od tri do šest poena.

Sada je razlika 4, nakon pogotka Ferela, 56:60.

26' Avramović kaznio rivala
Greška Zagorca, nakon čega je Ferel imao šut za tri za izjednačenje.

Promašio je, a kazna je stigla preko Avramovića i kontre, 50:55.

Tajm-aut Golemac.
25' Partizan ne može da slomi Cedevitu
Konstantno su domaći u zaostatku od nekoliko poena.

Nakon praznog hoda, Alen Omić je pogodio, 50:53.
22' Panter se probudio
Trojka Blažiča, pa dvojka Pantera, a Partizanov Amerikanac je uskoro, posle polaganja Omića, ubacio i trojku, 48:51.
Počelo drugo poluvreme
Blažič je promašio trojku iz velike daljine.
POLUVREME
Mogao je Partizan da na pauzi ima i +7, ali su u poslednjem minutu dozvolili Blažiču četiri slobodna bacanja.

Umalo je domaći tim stigao i do izjednačenja u samoj završnici.

Avramović ima 19 poena na svom kontu, igra skoro kao na derbiju, dok Cedevita korak drži pre svega zahvaljujući slobodnim bacanjima, kojih su imali 19 više od crno-belih.

Sve u svemu, Partizan posle 20 minuta vodi 46:43.
Smailagić na ivici isključenja
Faul, pa tehnička. Ako napravi još jedan, moraće u svlačionicu.

Blažič 2+2 sa penala, 43:46.
20' Avramović kao na derbiju
Ušao je u seriju Aleksa Avramović u finišu poluvremena.

Postigao je 19 poena i naterao Golemca na tajm-aut, 39:46.
18' Partizan ne da vođstvo
Smailagić je "uneo" loptu u koš, da bi na drugoj strani Blažič pogodio oba bacanja, 36:36.

Potom je Avramović "zavrnuo mrežicu" za tri poena, 36:39.
17' Egal
Dragić je iskoristio polaganje i izjednačio rezultat, 34:34.

Tajm-aut Obradović.
Tehnička Madar
Tražio je da se svira nesportski faul, ušao je u raspravu sa sudijama i dobio tehničku.

Ferel je pogodio poklonjeno slobodno bacanje, 32:34.
Ništa od nesportske
Nakon Madara, umalo je i Smailagić dobio nesportsku. Nakon pregledanja snimka, sviran mu je običan faul.
15' Cedevita diše za vratom Partizanu
Loše se postavio Ledej, a poene uz faul, postigao je Zek Ogust, 29:32.

Ledej je promašio trojku uz zvuk sirene, u nastavku, posle skoka Lesora, imao je još jednu šansu, ali ništa.

Nakon gledanja snimka, Madaru je svirana nesportska. Dva slobodna bacanja pogodio je Dragić, 31:32.

Radovanović je promašio trojku (domaći 1/11). Napamet je pokušao da odigra Panter i izgubio loptu.

Kontra domaćih, faul Smailagića nad Ogustom, koji je potom promašio oba bacanja, drugi put danas.

Cedevita Olimpija/Ales Fevzer
14' Partizan se "odlepljuje"
Poklon penal zbog tehničke Golemca, iskoristio je Panter, da bi trojku, uz dosta sreće, ubacio Madar.

Tajm-aut Cedevita, 26:32.
Tehnička za Golemca
Jogi Ferel bio je najpribraniji i spretniji, uhvatio je loptu i prošetao se do obruča, 26:28.

Madar se spetljao, a posle kontra promašio je Pulen.

Na kraju, tehnička za trenera domaćih, Juricu Golemca, zbog prigovora.
12' Upisao se Panter, trojka Ledeja
Panter je imao mnogo prostora i pogodio prvi put na utakmici, 22:25.

Na drugoj strani trojku je promašio Murić, da bi zakucao na drugom obruču posle Ogust, 24:25.

Promašaji na obe strane, a onda i trojka Ledeja, 24:28.
KRAJ I ČETVRTINE
Cedevita Olimpija je preuzela vođstvo u finišu prve četvrtine, ispustila, a onda nakon nespretnog faula Ledeja na dve sekunde pre kraja imala šansu da opet povede.

Ogust je promašio oba bacanja, 22:23.
9' Cedevita sa penala do vođstva
Cedevita ne promašuje bacanja i stiže do preokreta, 22:21.
8' Avramović prvi dvocifreni
Sigurni penali Blažiča, a onda fino provlačenje i polaganje Lesora, 15:20.

Trojku kao kap pogodio je Džejkob Pulen, posle ofanzivnog skoka Ogusta, 18:20.

Konfuzni napadi na obe strane, a onda i faul nad Avramovićem, koji je bio u kontri. Pogodio je jedno od dva bacanja i on je prvi dvocifreni na utakmici, 18:21.
Tehnička
Alen Omić ju je zaradio, a Avramović iskoristio poklon penal, 13:18.
6' Blažič uzvratio Partizanu
Sigurni penali Blažiča, a onda i ukradena lopta nekadašnjeg igrača Zvezde, 9:12.

Više puta je bio isprekidan napad domaćih, aut, pa faul Pantera, njegov drugi.

Od svega duga dvojka Blažiča, gazio je liniju za tri poena, 11:12.

Seriju Blažiča, prekinuo je Avramović, "mekanim" šutem sa leve strane, 11:14.

Dobro dodavanje za Murića, koji je iskontrolisao loptu i pogodio, 13:14.
4' Preokreti
Pogodak Dragića na drugom obruču, uz faul, 5:4.

Po neuspešan napad, a onda i poeni Avramovića iz kontre, 5:6.

Murić je nezgodno pao posle jakog faula Zagorca. Edo je ubacio oba bacanja, 7:6.

Mini serija gostiju od 6:0, 7:12.
2' Koš za koš
Prvi napad za domaće nije prošao dobro. Trojke su promašili Blažič i Ferel.

Prve poene Smailagić je ubacio posle slobodnih bacanja. Malo je falilo da bude 2+1, fauliran je bio prilikom zakucavanja, 0:2.

Lep potez Omića , iz horoga je pogodio preko Koprivice, 2:2.

Promašaj Pantera za tri, ali i Ferela.

Zagorac je na drugoj strani ubacio levi polu-horog, 2:4.
Utakmica je počela!
Prvi napad imao je Partizan, a sa distance je promašio Panter.

Posle auta, zicer nije iskoristio Avramović.
 22:23, 21:23, 18:21, 20:12
  COL   KKP
  81 : 79
Tristan Vukčević, igrač Partizana
Pobedili su Virtus koji je jaka ekipa, baš kao što je to i Cedevita Olimpija. Mi treba da igramo kao što smo to uradili protiv Slaska i protiv Metropolitansa. Jako, èvrsto i da pobedimo
Željko Obradović, trener Partizana
Cedevita Olimpija nas je pobedila u prvoj utakmici u Beogradu i sama ta èinjenica je dovoljna da shvatimo protiv kakvog protivnika igramo. Plus, oni su u izvanrednoj formi, imaju seriju dobrih rezultata nego i izvanredne igre. Naravno da æemo voditi raèuna o svim detaljima, njihova igra u tranziciji je nešto što je veoma važno. Ponavljam, igraju veoma, veoma dobro i pravi izazov je pred nama da se spremimo i odigramo jednu dobru utakmicu

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.