19.kolo: Mega – Crvena zvezda 69:76

Košarkaši Crvene zvezde savladali su kao gosti Megu rezultatom 76:69, u malom srpskom derbiju u okviru 19. kola ABA lige.

25:20, 15:25, 12:18, 17:13
  MEG   CZV
  69 : 76
KRAJ
40' Poslednji minut
Uskokovićevi laki poeni, 69:74.

Na drugoj strani Ivanović promašuje, ali je Davidovac iz ofanzivnog skoka poentirao, 69:76.

Tajm-aut Mega.
39' Još nije gotovo
Zvezdu muči šut, dok Mega ima probleme sa "zagrađivanjem" koša.

Ostao je još minut do kraja, a napad ima Mega.
38' Zvezda ne uspeva da potvrdi trijumf
Muči se Zvezda sa zonskom odbranom Mege, koja je dobrim napadima spustila zaostatak i dovela u pitanje Zvezdinu pobedu, 67:73.
35' Mega malo prišla
Mini-serija Mege naterala je Radonjića da reaguje tajm-autom, 60:69.
34' Zvezda u dobroj poziciji
Zvezda održava dvocifrenu razliku, ali mora se reći da je šut sa distance kod oba tima jako skroman, 56:69.
32' Raste prednost Zvezde
Crveno-beli su u dobrom ritmu i odlaze na +13, 54:67.
KRAJ III ČETVRTINE
Zvezda je u finišu uspela da se odlepi i ode na dvocifrenu razliku, 52:62.
29' Cerovina promašuje zicere
Već treći njegov u u trećoj četvrtini.

Zvezda je u konstantnom vođstvu i ima od dva do šest poena prednosti, 52:58.
27' Simanić mora van
Posle sudara sa Dobrićem, Simaniću je stradao skočni zglob.
26' Konačno Vajt
Trojka Amerikanca. Do sada je imao 0/5 iz igre, 49:54.
Potez meča za sada
24' Minimalna prednost Zvezde
Mega ne dozvoljava Zvezdi da se odlepi, 47:49.

Sjajno zakucavanje je priredio Simanić.
22' Tehnička Radonjić
Dva promašaja Vajta na startu treće četvrtine, a onda i Holinsov "er-bol", 40:45.

Matković sa distance pogađa opet, 7/8 iz igre ima, 42:45.

Prvi koš za goste u drugom poluvremenu postigao je Kuzmić, 42:47.

Tehničku je dobio Radonjić zbog prigovora.
Počelo drugo poluvreme
Prvi napad ima Zvezda.
POLUVREME
Sjajan koš uz zvuk sirene Davidovca na kraju prvog dela meča, 40:45.

Mega je vodila praktično od starta susreta, imala +7, propustila šansu da se osetnije odlepi, što je Zvezda iskoristila i preokrenula tokom drugog kvartala.

Najefikasniji kod domaćih je Karlo Matković sa 14 poena, dok je to na drugoj strani Nikola Ivanović sa 11.
20' Prva trojka Zvezde
Pogodio ju je Ostin Holins na nekih 20 sekundi pre kraja prvog poluvremena, 40:42.
18' Egal
Zakucavanje Kuzmića nakon dobre asistencije Ivanovića, a onda i sigurni penali Jovića na drugoj strani, 38:38.

16' Slobodna bacanja, pa trojka
Bacanja Matkovića i Ivanovića, a između njih "mekana ruka" Nikole Kalinića, 31:34.

Đurišić je doneo Megi novo izjednačenje, 34:34.
14' Preokret Zvezde
Dosta sloodnih bacanja za Zvezdu, 14 do sada. Holins pogađa oba i donosi preokret gostima, 29:30.
13' Tajm-aut
Zatražio je trener Mege Vlada Jovanović.

Imali su priliku domaći da naprave osetniju razliku, ali je meč, ipak, u egalu trenutno, 29:26.
12' Individualne akcije
Ponovo je iz individualne akcije poentirao Dobrić, 25:24.

Na drugoj strani je Uskoković na sličan način sve sam rešio, 27:24.

Nastavljaju se izgubljene lopte na obe strane, a Uskoković je sa puno osećaja položio na obruč, 29:24.
Kraj prve četvrtine, Zvezda u zaostatku
10‘ Smanjuje Lazić – 25:20
Zvezda uglavnom sa penala stiže do poena. Tačnije, polovinu su dali na taj način. Poslednji u nizu je Branko Lazić koji smanjuje zaostatak na pet poena.
10‘ Novo kucanje za Megu – 25:18
Maksimalnih plus sedam. Ovoga puta kuca Rudan nakon serije pasova.
9‘ Maksimalna prednost za Megu – 23:17
Ružencev sjajno prodire i polaže za plus šest. Veoma efikasna četvrtina na obe strane.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

6‘ Obračun centara – 17:15
Centar Mege Karlo Matković ima 10 poena i prvi je dvocifreni igrač na meču, dok petica crveno-belih Ognjen Kuzmić ima devet poena.

Već dva sjajna kucanja za Matkovića na meču.
5‘ Egal – 11:11
Eron Vajt je sa linije za slobodna bacanja doneo poravnanje Zvezdi, a već u sledećem napadu Dobrić je poveo za prelazak u vođstvo Zvezde.

Ipak, već u narednom napadu snage ujednačava Matković koji je bez promašaja na ovom meču.
3‘ Mega održava prednost – 9:6
Taman što je Zvezda stigla do izjednačenja, domaćin pogađa novu trojku. Ovoga puta Matković.
2‘ Jović silovito krenuo – 2:5
Posle kucanja ubacuje u trojku za prvo vođstvo domaćina na meču.
1‘ Prvi poeni na meču – 2:2
Eron Vajt ubacuje oba slobodna bacanja, a na drugoj strani uzvraća brzo mladi Nikola Jović sjajnim kucanjem.
1‘ Meč je počeo
Kuzmć viši u podbacivanju. Prvi napad za Zvezdu.
Luka Cerovina:
"Oèekuje nas utakmica sa Crvenom zvezdom koja je izuzetno iskusna i kvalitetna ekipa. Sa ovom utakmicom na poèinje veoma teška nedelja posto igramo tri utakmice u praktièno šest dana. Igramo dobro u poslednje vreme, pobeda u Železniku nam je puno znaèila i ukoliko nam se ukažu, pokušaæemo da iskoristimo svoje šanse protiv glavnog favorita za osvajanje lige."
Ognjen Dobrić:
"Oèekuje nas teška utakmica za poèetak novog ciklusa. Prethodni je bio izuzetno zahtevan i naporan gledajuæi broj utakmica i stanje u kome smo bili nakon velike pauze koju smo napravili. Novi želimo da poènemo dobrom utakmicom protiv dobrog mladog ambicioznog i rastrèanog tima koji je pokazao veliki kvalitet i pobedama protiv ekipa koje su na papiru bile favoriti. Moramo da odigramo èvrstu odbranu, da uvedemo utakmicu u naš ritam kako bi došli do cilja i bodova.“
Trenutno stanje na tabeli
Standings provided by SofaScore LiveScore
Dobrodošli
Zajedno ćemo pratiti meč 19. kola ABA lige između Mege i Crvene zvezde koji je na programu od 15:30 časova.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.