16. kolo: Studentski centar - Partizan 83:93

Košarkaši Partizana savladali su Studentski centar kao gosti u 16. kolu ABA lige sa 93:83.

Dobrodošli!

Kraj meča, pobeda Partizana!
Pavličević pogađa jedno bacanje za Studentski centar, na drugoj strani Alen Smailagić oba, 83:90.

Pa trojka Avramovića za kraj i trijumf Partizana!

Na kraju rezultat je 83:93.
40' Ledej ne greši
Ledej pogađa sa linije bacanja, 82:88. Čini se da je sve rešeno.
39' Panter!
Serija Partizana, bacanja Ledeja uspešna, pa trojka Pantera za 82:86.
39' Samo poen razlike...
Stotinu sekundi pre kraja, 82:81.

Ko će do pobede u 16. kolu?
37' Drama!
Uh, kako je sad uzbudljivo!

Devet poen Nikole Pavličevića, 82:81.
36' Kamenjaš! Njegov 16. poen
Kenan Kamenjaš je odličan večeras, na četiri minuta pre kraja pogađa za 76:76.

Njegov 16. poen. Imamo i tajm-aut. Biće uzbudljivo!
35' Zakucavanje Koprivice!
Koprivica je zakucao loptu, 72:74!

Vraća Pavličević, 74:74, posle 15. ofanzivnog skoka ekipe.
34' Neizvesno
Edvards je pogodio oba bacanja za domaći tim, 72:70.

Faul Milića Starovlaha, ispunili su bonus domaćini. Njegov četvrti faul.

Madar neuspešan iz skok šuta...
33' Rampa Koprivice!
Poeni Madara, 69:70, a onda super blokada Balše Koprivice!
33' Pavličević pogađa bacanja
Pavličević pogađa bacanja za SC Derbi, sada je 69:68.
32' Partizan preokrenuo!
Trojka i Kevina pantera, 67:68. Partizan je naopravio seriju od 7:0 na startu četvrtine.
31' Trojka Avramovića!
Aleksa Avramović, njegova prva trojka večeras, 67:64.
Treća četvrtina: Prednost Studentskog centra
Kraj treće četvrtine, domaćin ima šest poena prednosti, 67:61.

Kamenjaš i Edvards najefikasniji kod Studentskog grada za sada sa 14 i 15 poena.
29' Serija domaćina
Trojka Gregora Glasa, 63:61.

Flečer Megi uzvraća košem za domaćine, 65:61.

I Kamenjaš opetn ofanzivan skok, 67:61.
28' Studenti na +5
Ivanović je bio siguran sa linije penala, a potom i poeni Edvardsa, Podgoričani vode 63:58.
27' Nesportski Pantera
Gledana je snimak, dosuđen je nesportski faul Kevinu Panteru.

Dva bacanja i lopta sa strane za Podgoričane.

Edvards je promašio oba bacanja!

Potom trojka Pavličeviča za 59:56. Na drugoj strani bacanja za Zaka Ledeja, koristi ih, 59:58.
27' Edvards pod košem...
Uspeo je Džastin Edvard iz odbitka da pogodi, 56:54.

Uzvraća Lesor, njegov 12. poen na meču, 56:56.
25' Izjednačenje!
Bolja igra Partizana u odbrani, Aleksa Avramović iz kontre pogađa, 54:54. Imamo izjednačenje, brzo su Podgoričani izgubili prednost.
25' Serija poena, trojka Mura
Poeni Pantera za Partizan, pa sad Slavkovića, 54:47.

Uzraća trojkom Dalas Mur 54:40. Posle nove kontre gostiju, opet pogađa Mur, 54:52.
23' Studentski centar na +8
Ponovo kontra Podgoričana, i Slavković je postigaao novi koš.

Maksimalna predsnost domaćina na ovom meču, osam poena, 52:44.
22' Odlični Slavković
Trojka Slavkovića, 50:44.

Prethodno je Aleksa Avramović postigao poene sa linije bacanja za Partizan.
21' Kamenjaš i Lesor
Trećui četvrtinu poenima na obe strane otvaraju Kamenjaš i Lesor, 45:42.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme: Koš prednosti za Podgoričane
Neuspeo pokušaj pri šutu za tri košarkaša Studentskog centra koji na poluveme odlaze sa košem prednosti, 43:41.
20' Kamenjaš spretno
Trifunović je bio na liniji bacanja, pogodio je jedno, 41:41.

Ofanzivan skok Kamenjaša, pogaša uz faul crno-belih.

Ne koristi dodatno bacanje, ostaje 43:41.
Novi tajm-aut
Na 1:35 minuta do kraja druge četvrtine, novi tajm-aut.
18' Klackalica
Hadžibegović pogađa pod košem za 39:38, ali vraća partizan u narednom napadu, 39:40.

Kamenjaš je na drugoj strani uspešan, 41:40.
17' Osam poena Edvardsa
Isfinitirao je Glasa Edvards, podvukao se ispod njega i pogodio, a dobio je i bacanje.

Pogodio je i izjednačio na 36:36.

Na drugoj strani pogađa i Mur, 36:38.
16' Banana Koprivice, trojka Mura!
lić je pokušao, usledila je sjajna blokada Koprivice.

U napadu Partizana trojka Daglasa Mura, 33: 36.
15' Ilić siguran sa linije penala
Aleksa Ilić je bio na liniji bacanja, pogodio je iz oba pokušaja, 33:31.

Aleksa Avramović uzvraća za 33:33.
Prvi tajm aut, nerešeno je
15' Serija Edvardsa
Edvards je sada najraspoloženiji kod ekipe iz Podgorice. Krade loptu pod košem i pogađa za 31:29.

Pravi faul, a Kevin Panter pogađa sa penala, 31:31.
14' Poeni Glasa
Gregor Glas pogađa iz teške pozicije, 29:29.
12' Glas i Baćović poentirali, pa dve trojke
Gregor Glas je pogodio za 24:24, potom poeni Baćovića 26:24.

Partizan stiže do trojke preko Madara, ali domaćin preko Edvardsa, 29:27.
11' Serija promašaja
Nekoliko neuspelih napada oba tima na startu druge četvrtine.
Prva četvrtina: Prednost domaćina
Izjednačenih prvih deset minuta.

Tri trojke domaćina, dve Megija i jedna slavkovića, ali Partizan ima priključak iako je Željko Obradović nezadovoljan igrom u odbrani.
9' Panter siguran pod košem
Poeni Kevina Pantera, uz faul, ima i dodatno bacanje. Pogađa, sada je 19:18 za Studentski centar.

Potom trojka Slavkovića, 22:18.

Uzvraća Smailagić, 22:20, koji ne koristi dodatno bacanje.
8' Serija domaćina od 5:0
Bacanja Flečera Megija, koristi oba bacanja, 19:15.
7' Trojke Megija
Flečer Megi donisi izjednačenje ekipi iz Podgorice, ali Uroš Trifunović ne greši na drugoj strani, 13:15.

Opet pokušaj Megija, sa distance, za tri, pogađa! Studenstki centar vodi 16:15.

Gledali su sudije na snimku šut Megija kod prethodnog šuta, pre trojke, i saglasili se da je i to bila "trica", pa je 17:15.
6' Serija crno-belih 0:7
Trojka Ledeja za 9:13, serija Partizana od 7:0.

Kamenjaš opet pogađa, 11:13.
5' Slavković, pa Lesor
Poeni Slavkovića, prva prednost domaćina, 8:6, a pogađa i dodatno bacanje, 9:6.

Matijas Lesor zakucava, 9:8.

Potom novi poeni Lesora, horog šutem, 9:10.
4' Koš za koš
Poeni Pantera sa jedne i Kamenjaša, na semaforu je ponovo izjednačen skor, 6:6.
3' Kamjenjaš pogađa
Kamenjaš je uzvratio, Studentski centar je izjednačio na 4:4.
2' Lesor pogodio
Matijas Lesor je dobro počeo meč, postigao je prva četiri poena gostiju, Partizan vodi sa 4:2.

STC   PAR
  83 : 93
Meč je počeo!
Sve je spremno
Utakmica počinje za koji minut.
A šta njegov kolega, Andrej Žakelj?
"Dočekujemo ekipu koja je prije dva dana sjajnom partijom dobila ekipu Trenta i cijele sezone igraju na visokom nivou. Odlično su vođeni i za nas će ova utakmica biti dobar test i jedna od, psihički, lakših utakmica u sezoni. Što se tiče nas, imamo puno toga da nadoknadimo nakon tri nedelje pauze i vidjećemo kakva će biti reakcija nakon korona virusa. Nadam se da nam je ovo utakmica u kojoj možemo popraviti određene stvari i da damo svoj maksimum u datom momentu".
Šta je rekao Željko Obradović?
Reči trenera Partizana pred meč:

"Još jednom, dobro je da ćemo da igramo utakmicu. U ovoj situaciji kada se odlažu utakmice i u lokalnim prvenstvima po Evropi, za nas je dobro da nastavimo u tom ritmu u kom smo. Da igramo, naravno sa velikim poštovanjem prema ekipi Studentskog centra, zato što su i ovde na utakmici koju smo igrali, i tokom cele lige, pokazali da mogu da igraju veoma dobro. Tako da će to zahtevati da odigramo ozbiljnu utakmicu i budemo koncentrisani od prvog do poslednjeg minuta".