13. kolo: FMP – Crvena zvezda 74:98

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u Železniku rezultatom 98:74, u okviru 13. kola ABA lige.

Dobrodošli!
Utakmica počinje u 12.00.
KRAJ
38' Opet +24
Nova maksimalna prednost za goste, 70:94.
36' Zvezda odrađuje posao
Ostaje da vidimo sa kojom će razlikom da se završi ova utakmica, 65:87.
34' Nova maksimalna prednost Zvezde
Crveno-beli odlaze na +21.

Ne nameravaju da stanu i vode ubedljivo, 59:80.
32' Još osam minuta košarke
Četiri poena Nevelsa na startu poslednjeg kvartala, a onda i koš Mitrovića na drugoj strani, 57:72.
KRAJ III ČETVRTINE
28' Zvezda čuva ubedljivu prednost
Gosti su sigurni, kontrolišu meč, a u prilog im ide loš procenat šuta FMP-a, 49:65.
26' Zvezdino vođstvo raste
Zvezda povećava prednost, a trojke su pogodili Kalinić i Ivanović, 45:63.
24' Maksimalna prednost Zvezde
Zvezda je ponovo ubacila u veću brzinu i stekla najvećih +13 do sada, 43:56.
22' Zvezda čuva vođstvo
FMP je prišao na -6, da bi potom Ivanović pogodio tri slobodna bacanja, 41:50.
Počelo II poluvreme
POLUVREME
Zvezda je početkom druge četvrtine serijom 14:2 stekla prednost, koja je najviše išla do +12.

FMP je u finišu uspeo da smanji i ostane u igri, 37:44.
17' FMP se vraća
Pet vezanih poena domaćih i tajm-aut Radonjića, 33:40.
16' Zvezda se odlepila
Stekla je Zvezda maksimalnih +12, ali je FMP razliku spustio na jednu cifru opet, 28:37.
13' Serija Zvezde
Stefanović je morao da reaguje tajm-autom nakon serije Zvezde od 10:0 za tri minuta u drugoj četvrtini, 21:30.
12' Po trojka
Radonjić je drugu četvrtinu započeo trojkom, da bi ubrzo Mitrović na drugoj strani realizovao bacanja, 21:22.

Nije mogao Nevels posle prodora, ali jeste Kalinić i to trojku da pogodi, 21:25.
KRAJ I ČETVRTINE
Zvezda je bolje krenula (0:5), ali je onda FMP uzvratio serijom 9:0.

Konsolidovali su se crveno-beli, preuzeli vođstvo, koje imaju nakon 10 minuta, 18:20.
8' Egal
Zvezda se vratila u igru, a u ovim momentima ekipe se smenjuju u vođstvu, 14:15.
5' Volters preuzeo odgovornost
Nakon tajm-auta, gosti su se konsolidovali i preko Voltersa i Holinsa stigli do egala, 11:11.
Tajm-aut Radonjić
Najpre Pavićevićevih pet poena, a onda i dve izgubljene lopte crveno-belih.

Serija FMP-a 9:0 naterala ga je na tajm-aut, 9:5.
2' Pavićević raspoložen
Eron Vajt ju je ubacio na startu meča. Nakon njega, u strelce su se upisali Pavićević i Volters, 2:5.

Pavićević je potom realizovao polaganje uz faul Vajta, 5:5.
Počela je utakmica
Prvi napad ima Zvezda.
Stefan Lazarević
Oèekuje nas utakmica sa ekipom koja je bez svake sumnje najprijatnije iznenaðenje u dosadašnjem toku prvenstva. Igraju vrlo borbeno, sa mnogo energije što je karakteristièno za mlade ekipe, ali i vrlo kvalitetno. Veæ su u ovih 12 kola pokazali da mogu ravnopravno da igraju i sa ekipama koje su pre poèetka figurirale za najviši plasman, i u nedelju nas u svakom smislu oèekuje teška utakmica u kojoj æemo morati da budemo na visokom nivou ako želimo da ostvarimo cilj, a to su bodovi
Trener FMP-a Nenad Stefanović
Zahvaljujuæi izvanrednim rezultatima koje smo napravili u prvih 12 kola, obezbedili smo sebi lepu priliku da u naredna dva meèa sa jednim od najboljih timova u ABA ligi odigramo totalno rastereæeno i samo sa velikom željom da se široj košarkaškoj javnosti predstavimo u što boljem svetlu. Crvena zvezda pored toga što je prvak ABA lige i uèesnik Evrolige, mislim da trenutno igra najbolju košarku. Ne samo u ABA ligi, veæ i u Evroligi iz nedelje u nedelju pokazuje da bez ikakvih problema može da pobeðuje najbolje evropske timove i da se nosi sa njima na najbolji moguæi naèin. Njih predvodi jedan od najuspešnijih trenera na ovim prostorima i nema mnogo stvari u kojima su loši, pogotovo defanzivno. Mi æemo se potruditi da odigramo našu najbolju moguæu utakmicu, bez pritiska i da probamo da vidimo gde smo u odnosu na jedan tako kvalitetan tim. Voleo bih da pozovem publiku da doðe u što veæem broju na utakmicu u nedelju, s obzirom da æe utakmica imati i humanitaran karakter i da æe celokupan prihod od karata iæi za leèenje devojèica Lane i Lenke. Jedan od poziv da bude puna hala, da uživamo svi u dobroj atmosferi i nadam se dobroj utakmici
 18:20, 19:24, 16:26, 21:28