Košarkaši Partizana pobedili su FMP rezultatom 74:69 u sedmom kolu ABA lige.

40' Poslednji minut
Avramović gubi loptu pa pravi faul nad Brajsom Džonsom
38' Radonjić za tri
Evo drame. Četvrta trojka za FMP i 72:67 je rezultat, samo je -5...
37' Opet dvocifrena prednost
Dangubić pogađa, FMP zove tajm aut, 72:62
Koprivica u problemu
Upravo je dobio 4. faul

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
34' Nevels ponovo precizan
Bek FMP–a je još jednom flouterom rešio problem protiv Partizanove odbrane i opet je zaostatak jednocifren, 67:59
32' Mur u NBA maniru
Dalas Mur je krenuo na levi prodor i loptu nalepio na vrh table, pa pogodio uz faul, 67:55 vode crno-beli
31' Opet Izundu
Već 15 poena ima centar FMP–a, četvrta četvrtina je počela njegovim košem pod faulom i Partizan ima 62:50 sada

Trojka Izundua! Opet jednocifren zaostatak, 62:53
30' Avramović ponovo
Prošao je kroz čitavu odbranu gostiju i položio, a na drugoj strani Nevels promašuje flouter, pa Izundu popravlja za kraj treće četvrtine 62:48

27' Izundu vezuje 4 poena
Odlični momenti FMP–ovog centra, a već je jednom uspeo da prekine seriju Partizana pa tako i sada vezuje 4 poena, ali odgovara mu Rodion Kuruc na drugoj strani novom trojkom pa dvojkom u kontri 60:44
26' Laki poeni Avramovića – tajm aut FMP
Aleksa Avramović u dva napada poentira iz kontre i posle -7, FMP ima dvocifreni zaostatak od -13 i Nenad Stefanović ponovo zove minut odmora, 53:40

Ledej dominira, već ima 16 poena... 55:40
25' Brz tempo
Dosta se poena postiže u ovim momentima na obe strane, a Partizan uspešno drži FMP na distanci, 49:40

23' Sjajni Ledej
Koliko god da bude dobra odbrana FMP–a, Ledej bude još bolji i uspeva da poentira, on je najefikasniji sa 12 poena... 45:36
21' Počelo je drugo poluvreme
Odmah snažno zakucavanje Koprivice! Uhvatio je ofanzivni skok posle promašaja Kevina Pantera i posterizovao svog čuvara. Potom i Ledej zakucava za novu dvocifrenu prednost, 43:32
20' Partizan zove tajm aut
Željko Obradović se naljutio što je njegov tim primio pet brzih i lakih poena i na 38 sekundi pre kraja prvog poluvremena pozvao tajm aut. Partizan vodi 39:28
19' Nova trojka Trifunovića
Sa maltene istog mesta je Uroš Trifunović pogodio i drugu trojku, sada je velikih 16 poena prednosti u korist Partizana 39:23
18' Trojka pod faulom!
Uroš Trifunović je sa levih 45 stepeni šutnuo za tri poena i pogodio uz pomoć table, a tom prilikom je bio i fauliran. Doduše dodatno bacanje nije pogodio i Partizan vodi 36:21

16' Opet + 12 za crno-bele
Partizan je ponovo pokazao odličan protok lopte u fazi napada, pa je naterao FMP na preuzimanja i kada je stigla pomoć sa Dalasa Mura, odličnog šutera, usledila je kazna i primljena je trojka pa Partizan vodi sa 31:19
13' Dobra akcija Partizana
FMP je uspeo da poentira nakon koša Zagorca, da bi potom domaći tim odgovorio sjajnom akcijom. Panter je na pik navukao dva igrača FMP–a i ispraznio reket pa poslao loptu u ćošak odakle je nastavila da kruži i završila u rukama Miletića koji iz reketa poentira bez većih problema, 24:15
11' Zagorac pogađa prve poene u drugoj četvrtini
Dobar start drugog kvartala za kapitena Partizana i crno-beli vode, 22:13
10' Poslednji minut
Ledej fauliran nakon pika sa Panterom i precizan je bio samo jednom sa penala za 20:13

9' Prva trojka za FMP
Nevels pogađa trojku nakon dužeg vremena i smanjuje vođstvo Partizana na 19:12
7' FMP odgovorio
Četiri vezana poena za goste, a sada ni pored požrtvovane odbrane Partizan nije uspeo da se odbrani i Brajs Džons poentira preko Glasa, 15:7
5' Zek Ledej!
Snažno zakucavanje Ledeja, nakon odbitka. On je došao do ofanzivnog skoka nakon što je Avramović promašio dvojku nakon pivota i "tomahavk" zakucavanjem doneo 12:3 crno-belima
4' Avramović za 3, FMP zove tajm aut
Kako smo već rekli, košarkaši Partizana su dosta bolje otvorili ovaj susret, serijom 7:0, na koju je Izundu uspeo da odgovori sa tri poena. Potom FMP staje u zonu 2-3 koja je jako brzo pukla i nakon trojke koju je pogodio Aleksa Avramović, trener Stefanović pozvao je tajm aut
3' Izundu zakucao snažno
Odlična odbrana Partizana na startu ovog meča, a sada je FMP iskoristio rano iskakanje crno-belih i Izundu ostaje sam u reketu pa snažno zakucava za 7:2
1' Počela je utakmica
Pet vezanih poena za crno-bele odmah na startu
Utakmica uskoro počinje
Večeras neće igrati mladi košarkaš Alen Smailagić, a hala Aleksandar Nikolić je gotovo puna
Balša Koprivica
"Igraju u veoma dobrom ritmu tako da će biti veoma teška utakmica. Mislim da treba da imamo dobar pristup protiv ekipe koja je šuterski veoma kvalitetna. Mi kao ekipa rastemo iz utakmce u utakmicu. Poslednja utakmica nam je dosta pomogla jer smo je izvukli na kraju i iz nje imamo dosta toga da naučimo. Energiju koju imamo u defanzivi treba da prenesemo i na duel sa FMP-om."
Dimitrije Nikolić
’’Prošle nedelje smo uspeli da prevaziđemo zdravstvene probleme i dobijemo još jednu utakmicu u nizu. Sledi nam gostovanje protiv jedne od najkvalitetnijih ekipa u ligi. Pokazali su u dosadašnjem toku sezone veliki kvalitet i nemaju poraz ni u jednoj zvaničnoj utakmici. Biće to veliki izazov za našu mladu ekipu. Igraćemo bez pritiska, spremamo se kao za bilo koju drugu utakmicu i nadamo se što boljem rezultatu.’’
Nenad Stefanović
’’Već sam rekao nakon prethodne utakmice i pobede nad Zadrom da će ovo za nas biti najlakša utakmica. To sam rekao u kontekstu da smo iza sebe imali dve ili tri utakmice gde smo morali da pobedimo, a da sada tu vrstu pritiska definitivno nećemo imati. Rezultatski imperativ nećemo imati jer igramo protiv ekipe koja je dominantna u dosadašnjem delu prvenstva i u Evrokupu, a naročito u ABA ligi gde su na domaćem terenu u svakoj utakmici pokazali silu. Odlično su popunjeni na svim pozicijama, sa veoma kvalitetnim igračima – Panterom i Ledejom koji u svakom momentu individualnim kvalitetom mogu da prelome utakmicu. Sa te strane, za našu mladu ekipu je to najveći izazov do sada i što se tiče protivnika, ali i što se tiče popunjenosti tribina. Radujemo se utakmici, želimo da uživamo jer smo svojim igrama zaslužili tu priliku. Stanje na tabeli je takvo da je Partizan prvi, a mi na deobi druge pozicije zahvaljujući možda i nekim neočekivanim pobedama. Želimo da damo svoj maksimum i da vidimo gde smo trenutno u odnosu na Partizan.’'
Željko Obradović
"Igramo protiv tima koji je u izvanrednoj seriji. Pet poslednjih utakmica u ABA ligi su dobili, i ne samo to što su dobili, nego igraju zaista dobru košarku. Mi moramo da se vratimo na nivo odbrane koji nas je krasio sve ove utakmice. Da imamo volju i želju kakvu smo pokazali na poslednjoj utakmici protiv Huventuda. Od prve do poslednje sekunde da cenimo svaku loptu, da igramo pametnije u napadnu nego što smo to činili čak i veći deo utakmice protiv Huventuda i to bi bilo to. Još da pozovemo naše navijače da dođu i podrže ove mlade momke."