4. kolo: Cibona – Partizan 61:79

Košarkaši Partizana trijumfovali su u "balkanskom klasiku" protiv Cibone u Zagrebu rezultatom 79:61 (22:11, 19:26, 16:13, 22:11).

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti dešavanja iz novog regionalnog derbija između Cibone i Partizana.

61:79 – kraj utakmice!
Na kraju ubedljiva, ali svakako zaslužena pobeda Partizana u Zagrebu.
55:69 – daleka trojka Radeta Zagorca
Sa gotovo devet metara.

Ponovo je maksimalnih +14, da li to najavljuje definitivan kraj?
52:62 – Još jedan fantastičan šut Mura
"Sipa" Amerikanac u ovim momentima, a sve su bili teški šutevi za tri poena na isteku napada.

50:57 – kraj 3/4
Cibona je promašila dva šuta iz reketa za vođstvo, a na drugoj strani su trojkama Nemanja Dangubić i Dalas Mur sa osam metara ponovo "odlepili" crno-bele.

Moglo bi da se ispostavi da su to bile dve krucijalne trojke za Partizan.
50:51 – Rivers pogađa trojku
Samo jedan poen razlike.
45:51 – Ledej 2+1
Sjajna igra Partizanovog visokog igrača, na svim poljima.
43:48 – odličan pas Avramovića za Madara
Izraelac je bio sam u dvorani i pogodio trojku.
39:41 – Cibona nastavila seriju do 12:0
Imala je i dva šuta za izjednačenje.

Ali, Roko Prkačin je stigao do četvrtog prekršaja i to je ozbiljan problem.
Nastavljen je meč.
37:41 – kraj prvog poluvremena!
Partizan je u više navrata imao +14, ali na odmor ide samo sa četiri poena razlike.

Cibona je serijom 10:0 završila drugu deonicu i "otvorila" utakmicu pred nastavak.
37:41 – trojka Amara Gegića
Serija Cibone 10:0.

Samo su na četiri poena razlike, minut pre kraja prvog poluvremena.
32:41 – igra se u sjajnom ritmu sada
Publika u "Draženovom domu" uživa u brzoj i atraktivnoj košarci.
27:38 – dva sjajna poteza na obe strane
Najpre dodavanje Pantera iza leđa za Ledeja i njegovo zakucavanje.

Potom i zakucavanje Gegića na drugoj strani.
23:33 – vraća se Partizan na +10
Rade Zagorac je ispravio promašaj Dalasa Mura.

Cibona traži novi tajm-aut.
23:31 – neverovatna trojka Dalasa Mura
Na isteku napada, gotovo sa aut linije.
17:25 – Cibona igra nešto bolje u drugoj deonici
Smanjena je razlika, ponovo na jednocifren broj.
23:28 – Cibona se potpuno vratila!
Druga vezana trojka.
11:22 – kraj 1/4
Iako nije izgledalo da će biti tako na samom startu, Partizan ima veliku prednost u Zagrebu.
Povredio se Gnjidić
U momentu kada je poentirao uz faul, Gnjidić se nezgodno dočekao i morao je da napusti teren, a ubrzo je otišao u svlačionicu.
4:18 – traje serija 18:0!
Cibona ne vidi koš u ovim momentima.

A, podsećamo, Partizan za četiri minuta nije postigao nijedan poen, a onda je za isti period ubacio 18.
4:12 – furiozno sada igra Partizan
Posle više od četiri minuta igre potpuno van ritma, usledila je furiozna serija crno-belih od čak 12:0.

Trener Cibone Jovanović traži tajm-aut.
4:8 – strašna trojka Pantera!
Partizan se probudio i odmah je poveo.

Traje serija 8:0.
4:5 – više od četiri minuta Partizan nije znao za poen
A onda je Zek Ledej probudio ekipu sa 2+1.
Veoma tvrd početak
Partizan je propustio nekoliko uvodnih napada, promašaji u nizu Pantera i Smailagića, potom i Ledeja.
2:0 – prvi poeni za Cibonu
Postiže ih mladi Roko Prkačin.
Utakmica je počela!
Cibona u plavoj, a Partizan u kompletno beloj opremi.
Željko Obradović pred meč sa Cibonom:
U tri kola smo neporaženi i Cibona i mi. Ono što smo imali priliku da vidimo i tokom pripremnog turnira u Opatiji, na utakmici protiv Cibone, je da je to veoma mlada ekipa koja igra agresivnu košarku i koja je u prva tri kola pokazala kvalitet koji ima. Spremamo se i probaæemo da odigramo najbolje što možemo imajuæi u vidu i tu pripremnu utakmicu koju smo igrali protiv na turniru u Opatiji.
 (11:22, 26:19, 13:16, 11:22)