24. kolo: Cedevita Olimpija – Crvena zvezda 72:89

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Ljubljani Cedevitu Olimpije sa 89:72 u 24. kolu ABA lige.

Dobrodošli!
KRAJ
U međuvremenu
Mornar na krilima Pulena vodi protiv Budućnosti u Baru sa 90:75.

Tamo je ostalo još šest minuta.
36' Zvezda kontroliše
Lagani poeni Hola. Tajm-aut Golemac, 64:76.
34' Trojka na trojku
Posle trojke Dobrića, usledila je i trojka Rupnika, 64:72.
32' Dvocifrena prednost Zvezde, ponovo
Nakon primljenih poena sa linije slobodnih bacanja, Davidovac pogađa važnu trojku, 59:66.

Opet Dobrić ubacuje trojku i Zvezda vraća dvocifrenu prednost, 59:69.

Tajm-aut Golemac.
KRAJ III ČETVRTINE
Peri dominira, ali je Dobrić u finišu uspeo da pogodi važnu trojku, 56:63.
28' Peri nastavlja
Peri sam igra, nova trojka, 29 poena sjajnog košarkaša Cedevite, 49:55.
25' Nesportska Lojda, Peri nezaustavljiv
Faulirao je Perija u kontri.

Ovaj je iskoristio slobodna bacanja, a onda ubacio trojku, 45:51.

Tajm-aut Radonjić.
24' Serija Cedevite
Brzih 8:0 Cedevite. Domaći se vraćaju u igru, 40:49.
22' Peri jedini raspoložen kod Cedevite
Lojd je sjajno otvorio i drugo poluvreme, trojkom, 32:47.

Greška Peri i zakucavanje Dobrića posle kontre, 32:49.

Peri iz velike daljine po isteku napada pogađa trojku, 35:49.
21' Počelo drugo poluvreme
Da li će Cedevita Olimpija moći da "zakuva" situaciju?
POLUVREME
Lojd je vezao 11 poena, što sa linije za slobodna bacanja što iz reketa, da bi trojku uz zvuk sirene pogodio Dobrić, 32:44.
18' Lojd se upisao tek sada
Pogodak sa distance, a onda i Perijev koš uz faul. Domaći su uzvratili, 30:32.

Braun je faulirao Lojda, koji se upisuje na ovoj utakmici sa linije za slobodna bacanja, 30:34.

Promašaj Hodžića i dobra kontra Zvezde. Lojd je ponovo iskoristio slobodna bacanja, 30:36.
16' Tajm-aut Golemac
Najveća prednost Zvezde do sada, 25:32.
14' Serija Zvezde 7:0 i 3. faul Marinkovića
Kuzmić je napravio "autoput" Davidovcu, koji je pogodio uz faul, 23:27.

Prve poene za domaće u drugoj četvrtini, nakon tri minuta skoro, ubacuje Marinković, 25:27.

Marinković je potom napravio već treći faul i moraće van terena. U međuvremenu koraci Voldena...
12' Cedevita bez poena na startu II četvrtine
Poeni Hola, odbrana, pa Dobrićeva sjajna asistencija za Kuzmića, 23:24.
KRAJ I ČETVRTINE
Nakon tajm-auta domaćih, Peri je vezao pet poena i svojoj ekipi doneo novo vođstvo, 23:20.
19' Pet vezanih poena Dobrića
Lošu komunikaciju kod domaćih iskoristio je Dobrić i pogodio trojku, 18:18.

Krađa Simonovića i polaganje Dobrića, 18:20.
Tehnička
Za Dejana Radonjića.

Tražio je faul u napadu Cedevite, a dobio je tehničku od sudija.
7' Serija neuspešnih napada
Prve poene, a da nije trojka, za Zvezdu je postigao Lendri Noko, 15:11.

Nekoliko neuspešnih napada na obe strane, a onda iz odbojke Davidovac pogađa, 15:13.
5' Zvezda samo trojke
Serija Cedevite od 5:0, onda trojka Voldena, koju je u sledećem napadu "poništio" Peri, uz faul, 15:9.
3' Lazićeve dve trojke
Lazić je pogodio kod gostiju dve trojke, dok je nakon trojke Perija, dva puta Blažič bio precizan sa distance, 7:6.
1' Utakmica je počela