25. kolo: Crvena zvezda – Igokea 69:66

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u utakmici 25. kola ABA lige ekipu Igokee, 69:66.

CZV   IGO
  69 : 66
Kraj, pobeda Zvezde, 69:66!
Marko Simonović sa linije bacanja na 3,3 sekunde do kraja...Ne koristi prvo bacanje, pogađa drugo.

Talić ne pogađa da pola terena, kraj meča 69:66.
40' Dramatičan finiš...
Karmajkl je napravio faul, a Lojd sa linije penala uspešan, 65:62.

Lazić je potom napravio petu ličnu na 40,8 do kraja. Vulić je promašio oba bacanja, a onda Grej faulira Simonovića, koji koristi oba bacanja, 67:62.

Klemons je postigao koš za goste, a onda je Dobrić iskoristio samo jedno bacanje, 68:64.

Jovanović postiže koš, 68:66.
39' Zvezda povela!
Lendri Noko je postigao koš uz faul, 62:62. Zvezda je izjednačila!

Noko je iskoristio dodatno bacanje, 63:62.

Klemons ne pogađa za tri!
38' Zvezda na -2
Poeni Lendrija Nokoa uz faul Dalibora Ilića, 56:60. Noko nije pogodio i dodatno bacanje.

Karmajkl pogađa pod košem, 56:62, ali Lojd uzvraća trojkom, 59:62. Pogodio je dodatno bacanje, 60:62!
37' Volden van igre
Trojka Korija Voldena, 52:58 a onda i tehnička za njega! To mu je peta lična, postigao je 13 poena.

Entoni Klemons je pogodio bacanja, 52:60.

Davidovac sa linije penala uspešan, 54:60.
36' Igokea na +9
Entoni Klemons koristi slobodan šut za tri poena, 49:57.

Davidivac i Noko greše u narednom napadu.

Klemons sa linije penala pogađa samo prvo, 49:58.
35' Novi promašaji
Branko Lazić je napravio četvrtu ličnu, a Stefan Pot napravio grešku u koracima.

Davidovac je promašio u pokušaju za tri... Ponovo malo poena u ovoj četvrtini, do sada 11.
34' Mini serija Zvezde
Poeni Voldena, Zvezda je smanjila na 45:54.

Dobrić je postigao poen, 46:54. Onda agresivna odbrana domaćina, opa trojka Voldena, 49:54.

Karmajkl pravi faul u napadu...

33' Trojka Greja!
Stiven Grej je postigao trojku, 43:54. Radonjić je zatražio tajm-aut.
32' Novi promašaji
Nikola Jovanović je postigao koš za Igokeu, 43:51, a onda je Dragan Vulić načinio faul.

Volden je bio neuspešan u prodoru, da bi potom gosti načinili prekršaj u napadu (Grej).

Fundić je faulirao Simonovića, njegova druga lična. Davidivac promašuje iz ugla za tri...
31' Novi minut bez poena
Ponovo promašaji na startu četvrtine...
Treća četvrtina: Malo poena
Noko je načinio faul na 19.8 do isteka četvrtine, a Nikola Jovanović sa linije bacanja je bio uspešan, 41:49.

Dobrić pod košem pogađa, 43:49.

Svega 20 poena u trećoj četvrtini, zaista slab učinak oba tima.
29' Serija Igokee od 4:0
Stefan Pot je postigao novi koš za goste koji prave seriju od 4:0 i imaju sada osam poena prednosti, 39:47.

Radonjić je zatražio tajm-aut.

Dobrić po povratku ne uspeva u šutu za tri, ali promašuje i Pot pod košem.

Konačno Lendri Noko pogađa iz blizine, 41:47.
28' Zakucavanje Karmajkla
Karmajkl zakucava, 39:45.

Aleksa Uskoković promašuje na drugoj strani.
27' Volden vraća Zvezdu u igru
Kori Volden pogađa trojku, 39:43. Domaćin je smanjio razliku sa 12 na četiri poena.

26' Tehnička za Lazića
Marko Simonović je sa linije bacanja bio neuspešan. Jošilo je promašio uz zvuk sirene za kraj napada.

Lazić je izgubio loptu, da bi potom načionio i faul...Dobio je i tehničku grešku zbog prigovora!
25' Trojka Džordana Lojda
Klemonsu je sviran faul u napadu... Treća lična za njega.

Trojka Lojda, Zvezda smanjuje na 36:42.
23' Porvi poeni u nastavku
Seriju promašaja u nastavku prekinuo je sa linije penala Lojd, 31:42. Iskoristio je, doduše, samo jedno bacanje.

Upisani su i poeni Branku Laziću, 33:42.
22' Dva minuta bez poena
Nema poena u prva dva minuta igre u nastavku...
Počeo je drugi deo meča
Poluvreme: Igokea na +12
Volden ponovo sili šut za tri, neuspešan pokušaj.

Poslednji napad u poluvremenu za goste, Pot nije pogodio za tri, ali je pod košem Volden napravio faul, a sa linije penala Dalibor Ilić je postigao jedan poen, 30:42.

Generalno, bolja odbrana gostiju uz slabiji šut crveno-belih i otuda prednost Igokee od 12 poena.
20' Jagodić Kuridža na parketu...
Jagodić Kurižda se povredio u borbi za loptu...

Morao je da izađe na 43 sekunde pre kraja prvog dela.
19' Dvocifrena razlika
Maksimalna prednost gostiju posle poena Talića, 30:41.

18' Jošilo u centru pažnje
Entoni Klemons je naravio drugu ličnu. Dejan Davidovac je bio uspešan sa linije bacanja, 30:36.

Dobrić je faulirao Jošila, domaćin je ispunio bonus. Volden je nepropisno zaustavio Jošila, košarkaš Igokee sa linije penala uspešan polovično, 30:37.
17' Trojka Voldena
Kori Volden je postigao trojku za Zvezdu, 17:24, ali je Karmajkl stigao do četvrtog poena na meču, 27:36.

Salinije penala, Noko je sada pogodio prvo, ne i drugo, 28:36.
14' Talić u prodoru, uspešan
Darko Talić je prošao pod koš i pogodio, 22:26. Tajm-aut je zatražio Dejan Radonjić.
12' Trojka Dobrića
Ognjen Dobrić je uporan, sada je pogodio trojku, 22:22, četvrta trojka domaće ekipe od početka meča.

Talić je postigao koš, ali nije iskoristio dodatno bacanje, 22:24.
11' Serija promašaja
Promašaj Dobrića na startu druge četvrtine pri šutu za tri.

Simonović je napravio faul nad Jošilom, a Grej promašuje u šutu za tri. Opet mu se revanširao Dobrić...
Prva četvrtina: Prednost Igokee
Kuzmić je postigao poene sa linije bacanja, 19:20.

Fundić pogađa za dva sa poludistance, 19:22.

Lazić ne korosti poslednji napad u četvrtini, ostaje tri poena prednosti za Igokeu. Vrlo izjednačen početak, očekuje nas uzbudljiv nastavak.
9' Igokea ređa trojke
Finiš prve četvrtine, imali smo dve trojke Klemonsa i Talića u timu Igokee.

Gosti vode 17:20.
8' Serija trojki
Jagodić Kuridža je bio uspešan sa linije penala, 12:11.

Klemons ostavljen sam na šutu za tri, koristi to, 12:14.

Uzvratio je trojkom Ognjen Dobrić, 15:14, ali je Klemons opet ostavljen sam za tri, 15:17.
6' Pot raspoložen
Stefan Pot je pogodio uz faul, 8:9. Nije skoristio je dodatno bacanje.

Ognjen Kuzmić postiže nove poene za Zvezdu, 10:9, potom je Klemons promašio za tri.

Jagodić Kuridža je fauliran pod košem, a Davidivac je promašio...
5' Serija Igokee
Entoni Klemons je postigao koš za goste, 6:5.

Kuzmić je promašio zicer... Karmajkl je zakucao za 6:7. Gosti su napravili seriju od 6:0.

Uzvratio je Ognjen Kuzmić, njegovi prvi poeni na meču, 8:7.
3' Ponovo Lojd!
Nova trojka Lojda, 6:1.

Uzvraća poenima Stefan Pot, 6:3.
2' Trojka Lojda
Već tri pokušaja Crvene zvezde za tri poena, jedan je pogođen, strelac je Bio Džordan Lojd, 3:0.

Stefan Pot sa linije bacanja postiže prvi poen za goste iz Aleksandrovca, 3:1.
Meč je počeo
Igrači su spremni, meč počinje uskoro
Jubilarni 20. duel
Crvena zvezda i Igokea igraju jubilarni, 20. meč.

Zvezda je bila uspešnija do sada, u pobedma vodi sa 13:6.
Zvezda na domaćem terenu posle Evrolige
Crvena zvezda se posle nastupa u Evroligi okreće domaćim takmičenjima.

ABA lige je svakako prioritet, a ovaj meč ima izuzetnu važnost.
Dragan Bajić, trener Igokee
Posle zgusnutog rasporeda i dugih putovanja uhvatili smo malo vremena da odmorimo i da malo treniramo pred utakmicu sa Crvenom zvezdom. Sigurno nas oèekuje teška utakmica, Zvezda je tim za respekt, to je tim koji ima najviše ciljeve u ABA ligi. Od svojih momaka oèekujem da pružimo što jaèi otpor favorizovanom protivniku.
Dejan Davidovac, igrač Crvene zvezde
Ekipa Igokee je svime što je pokazala, i rezultatima koje je ostvarila u ABA ligi i FIBA ligi Šampiona, da je odlièan sastav vredan svakog respekta. Iskusan tim koji sigurno ima svoje ambicije u regionalnom takmièenju, nakon završetka takmièenja u Fiba Ligi šampiona imaju i vremena da se fokusiraju na završnicu ABA lige u kojoj mogu i do prvog mesta. Kada prièate o rivalu koji ima iskusne domaæe i strane igraèe, koji se bori za plej of i prvo mesto, jasno je da mi moramo da odigramo odliènu utakmicu ako želimo do bodova.
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde
Oèekuje nas utakmica sa ekipom koja ima izvanrednu sezonu u ABA ligi i Evropi. Igre koje prikazuju tokom èitave sezone jasno ukazuju da ekipa Igokee zaslužuje da se bori za prvo mesto u regionalnom takmièenju. Imaju realno šanse za to, i da se bore za vrh, kao i ekipa Crvene zvezde. Mi moramo da budemo spremni da odigramo vrlo èvrstu utakmicu, da se borimo, da skaèemo, da èitamo situacije u njihovoj odbrani. Samo tako možemo da doðemo doðemo do povoljnog rezultata
Direktan prenos je na TV B92
Uz Lajv blog na B92.net.
Dobrodošli!
Pratićemo uživo meč 25. kola ABA lige između Crvene zvezde i Igokee, koji počinje u 17:00.