14. kolo: Crvena zvezda - Cibona 85:63

Košarkaši Crvene zvezde slavili su kao domaćini protiv Cibone, 85:63 u zaostalom meču 14. kola ABA lige.

CZV   CIB
  85 : 63
Kraj! Pobeda Zvezde, 85:63
Siguran i miran završetak utakmice, Crvena zvezda je stigla do 17. pobede u 19 mečeva u ABA ligi.

Pobeda od 85:63.

Time su crveno-beli napravili značajan korak u pohodu na čelnu poziciju.

Bili su bolji, lako i zasluženo su stigli do nove pobede.
39' Zvezda pred pobedom
Trojka i za Korija Voldena, 78:57.

Igor Marić je napravio četvrtu ličnu. Lengston Hol je pogodio za 80:57.
37' Branković smanjio prednost Zvezde
Branković postiže koš za Cibonu, 75:55, da bi Zvezda potrošila napad sa Kuzmićević tri sekunde u reketu.

Opet je Branković pogodio za goste, 75:57.
36' Raste prednost domaćina
Hol je bio uspešan u prodoru, 74:50.

Uzvratio je Marić četvrtom trojkom, 74:53.
35' Lojd ne staje!
Lojd je pogodio novu trojku, njegova sedma! Izašao je sa parketa, sjajna partija do sada.

Pogodio je i Kuzmić, 70:48, da bi Cibona sa linije bacanja smanjila na 70:50.
34' Raspucani Lojd
Opet trojka Lojda! Maksimalnih 65:45! Za sada 6/9 Lojda za tri poena, njegov 22. poen.
33' Pogađa i Rit
Posle poena Duopa Rita za 62:45, Vlada Jovanović traži novi tajm-aut za goste.
32' Tri lične za Radanova, pa trojka LOjda
Radanov je napravio faul u napadu, njegova treća lična greška.

Buljević potom postiže pčoene za goste, 57:43.

Lojd potom pogađa petu trojku, 60:43.
Treća četvrtina: Zvezda na +17
Jagodić Kuridža je postigao poene za Zvezdu, 55:40.

Drežnjak je promašio potom Zicer na 40 sekundi pre kraja četvrtine, da bi crveno-beli preko Lojda postigli nove poene, 57:40.
28' Poen za poen
Lengston Hol pogađa oba bacanja, uzvratio je Radovčić, 53:39.

27' Radonjić tražio tajm-aut
Prkačin pogađa pod košem Zvezde, 51:37.

Sada Radonjić traži tajm-aut.
25' Maksimalna prednost domaćina
Nekoliko neuspelih napada na obe strane...Konačno je Džordan Lojd pogodio, njegov 14. poen, 49:33.

Najveća prednost domaćina, Vlada Jovanović je zatražio tajm-aut.
24' Ponovo Simonović!
Nova trojka Simonovića! Zvezda vodi 47:33.
23' Zvezda na +11
Radanov nije pogodio za tri, potom poen Prkačina uz dodatno bacanje, 44:33.

Volden pravi grešku u koracima, ali je i Noko dobar u odbrani. Potom je Planinić promašio polu horog.
21' Simonović sa distance
Trojka Simonovića za start treće četvrtine, uzvraća poenima Roko Prkačin, 44:30.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme: Zvezda na + 13
Noko je napravio faul nad Planinićem na 39 sekundi do odlaska na odmor.

Marić nije pogodio za tri, a Radanov nije pogodio pod košem posle solo akcije.

Hol je napravio faul na pet sekundi do kraja druge četvrtine, Cibona to ne koristi, ostaje 41:28.
19' Zvezda opet odmiče
Asistencija Jagodića-Kuridže za Noka, 39:28.

Potom je pogodio Lengston Hol, 41:28.
18' Noko - rampa!
Prodorom pod koš Radončić je smanjio na 37:28.

Lendri Noko je napravio potom faul u napadu, ali je potom lupio rampu Roku Prkačinu.
17' Radanov uspešan sa linije penala
Darko Planinić je napravio faul, prvi na meču.

Radanov je pogodio oba slobodna bacanja, 37:26.
16' Nova trojka Marića
Igor Marić je postigao treću trojku za goste, 35:26.

Jagodić-Kuridža je potom promašio sa distance.

15' Serija Zvezde od 5:0
Noko je bio uspešan pod košem, 32:23.

Darko Planinić je napravio grešku u koracima.

Dva uzastoopna pokušaja Lojda za tri, ali oba neuspešna.
14' Gosti smanjili razliku
Cibona je prišla na četiri poena, 27:23, ali je Lojd postigao četvrtu trojku za 30:23.
13' Dve trojke Marića za Cibonu
Marić je pogodio trojku, druga za Cibonu 27:17.

Isti igrač je postigao i drugu zaredom, 27:20. Vreme da Dejan Radonjić uzme tajm-aut.
12' Efikasnija igra
Knačno nekoliko realizovanih napada na obe strane, 27:14.
Prva četvrtina: Zvezda ubedljiva
Dobar start Crvene zvezde u ovom meču.

Počeli su sa šest pogođenih trojki, stvorili tako razliku, posle prvih deset minuta su na +11, 21:10.
9' Zvezda drži prednost
Aleksa Uskoković je pogodio jedno slobodno bacanje, 19:5.

Mateo Drežnjak je potom pogodio trojku, smanjio na 19:8.

S druge strane, Ognjen Kuzmić sa linije bacanja bio je uspešan, 21:8.

I Gnjidić sa linije bacanja pogađa iz oba pokušaja.
8' Šta je ovo?
Neverovatno, 18 poena domaće ekipe i sve su bile trojke!

Lojd je postigao tri od tih šest.
7' Konačno poeni Cibone
Gnjidić je postigao prve poene za goste iz igre u šestom minutu!

Lojd je uzvratio trojkom, 15:3.
6' Četvrta trojka Zvezde
Nova trojka crveno-belih, ovog puta Uskokovića, 12:1.

Promašuju i jedni i drugi, Zvezda je do sada pogađala samo sa distance.
4' Zvezda rešeta sa distance
Nova trojka Lengstona Hola, Zvezda vodi 6:1.

Potom je i Jagodić-Kuridža pogodio trojku iz čoška, 9:1.

Vreme za tajm-aut koji je zatražio trener Cibone Vlada Jovanović.
2' Promašaji dva tima
Nekoliko promašenih napada na obe strane.
1' Trojka Hola
Lengston Hol je pogodio trojku na startu meča, 3:0.
Meč je počeo
U petorci Crvene zvezde su Noko, Radanov, Lojd, Hol i Jagodić-Kuridža.
Sve je spremno za početak
Meč počinje uskoro...
Može li Zvezda da nastavi seriju?
Crveno-beli su prošle nedelje igrali tri meča i ostvarili sve tri pobede.

Mogu li i do četvrte? Sudeći po tradiciji i tome da su favorit, tako nešto je vrlo realno.
Jovanović: Zvezda najbolja u ligi
Trener Cibone, Vladimir Jovanović:

"Svi vrlo dobro znamo kakva je ekipa Crvena zvezda. Oni su euroligaš i najbolja ekipa u ABA ligi i glavni pretendent za titulu. Nismo imali mnogo vremena za pripremu, doduše nisu ni oni. Znamo protiv koga igramo, pripremićemo se najbolje što možemo u ovom trenutku i pokušati da odigramo još jednu dobru utakmicu. Iza nas su u ABA ligi dve dobre predstave. Jedna u gostima protiv Partizana, gde smo došli do pobede, druga protiv Budućnosti, gde nam je malo falilo", rekao je Jovanović.
Radonjić: Respekt Ciboni
Šta je uoči meča rekao trener Crvene zvezde, Dejan Radonjić.

"Cibona je pokazala da je u zadnjim utakmicama podigla kvalitet svoje igre. To je tim sa puno izuzetno talentovanih igrača i odličnim trenerom koji ih vodi. Moramo da im ukažemo puni respekt. U poslednja dva kola savladali su ekipu Partizana kao gosti, igrali su egal meč protiv Budućnosti. Energetski i sa jakom i velikom koncentracijom moramo da pristupimo toj utakmici, i kroz sam meč da gradimo rezultat, koji će nam omogućiti da možemo da nastavimo dalje u pozitivnom ambijentu", izjavio je trener ekipe sa Malog Kalemegdana.
Zvezda i Cibona, po 40. put
Košarkaši Crvene zvezde i Cibone nastavljaju takmičenje u regionalnoj ligi.

Ovo im je jubilarni, 40. okršaj u ABA ligi, a reč je o zaostaloj utakmici 14. kola.