Zvezda – Mega 92:85

Crvena zvezda je posle dramatične i uzbudljive utakmice došla do 12. pobede u ABA ligi, a u "Pioniru" savladana je Mega nakon velike borbe.

CZV   MEG
  92 : 85
KRAJ
40' Bacanja za Hola
Tepić je faulirao Hola i tom prilikom udaren u lice, a Hol pogađa svoja bacanja, 92:84
39' Zvezda pred pobedom
38' Mekan izbačaj Petruševa
Petrušev ima 22 poena, a na drugoj strani smo videli odličan potez Džordana Lojda, za 90:82
36' Dobrić poentira
Školska kontra Zvezde za 86:78
Momirov opet za 3 – nova drama?
Ostao je sam Momirov na 45 stepeni i kaznio lošu reakciju Zvezdine odbrane, 82:76, šta nas čeka do kraja?
34' Promašaj Dobrića, Noko popravlja
Novi promašaj Ognjena Dobrića su pokupili centri, ovoga puta Lendri Noko i Zvezda ima velikih 12 poena prednosti, 82:70
32' Lojd!
Već 27 poena Džordana Lojda! Kakva partija Zvezdinog asa! 80:70
31' Lojd, pa Simonović
Kakva partija Džordana Lojda... Već ima 24 poena, a na drugoj strani Marko Simonović pogađa trojku uz faul za 77:70
30' Zvezda na +8
Odlična reakcija Lojda, 74:66
29' Lazićeva 4. trojka
Sve je Branko Lazić pogodio! 12. trojka Zvezde, 72:66
Lojd za 3
Izolacija je urodila plodom i Džordan Lojd pogađa za tri poena, Zvezda vodi 69:66
28' Opet Petrušev
Hol pogađa za Zvezdu, a na drugoj strani Cerovina promašuje zicer pa Petrušev popravlja to, 65:64
26' Petrušev zakucava
Odlična igra Filipa Petruševa, serija Mege od 7:0 naterala je Dejana Radonjića da pozove tajm aut, 61:60
25' Kakav odgovor Mege
Petrušev, pa Momirov, ponovo je napeto, 61:58
24' Davidovac!
Nova trojka Zvezde, ponovo Davidovac! 59:53

Potom Lengston Hol ubacuje novu dvojku i ovaj duo pravi lepu prednost za crveno-bele u trećoj četvrtini, maksimalnih 8 razlike, 61:53
22' Sjajna sekvenca Hola
Sada pogađa za dva iz driblinga i povećava se Zvezdino vođstvo, 56:49
21' Počelo je drugo poluvreme
Odmah Lengston Hol za 3 poena, 52:46
Lojd uz faul
Džordan Lojd je krenuo na prodor i izvukao faul Matkovića, a postigao je i koš i Zvezda vodi 49:46
20' Petrušev za izjednačenje
Lako je bivši student Gonzage rešio situaciju sa niskog posta, 46:46
Tepić za 3 ponovo
I Tepić ima tri pogođene trojke. Sjajan tempo utakmice, odlična košarka u "Pioniru", 46:44 vodi Zvezda
18' Opet Lazić
Treća trojka Branka Lazića iz tri pokušaja! Kakva utakmica! 43:41 vodi Zvezda, ponovo
Šut za 3
7/10 Mega
5/14 Zvezda
16' Novi promašaj Dobrića, Rit prikucava, pa Petrušev
Ponovo je Dobrić krenuo na prodor i promašio, ali je na taj promašaj natrčao Rit i zakucao snažno. Na drugoj strani, Petrušev pogađa za dva, pa ide nova trojka Kazalona, 38:39
12' Momirov za 3
Nakon sjajnog Zvezdinog napada, pikenrol igra, Mega uspeva da sjajnim protokom lopte napravi višak i da poentira iz levog kornera za tri poena, 32:31, a potom Kolom i Kuzmić iz pika za nove lake poene, 34:31
11' Kazalon dvocifren
Već 10 njegovih poena i to bez promašaja. Zvezda vodi 30:26
10' Nesportski faul
Mega gubi dve lopte u dva napada, a posle ove druge je Matković odmah faulirao Lojda i dosuđen je nesportski faul.

Nakon njegovih poena sa bacanja, Zvezda je dala i trojku preko Koloma, a na drugoj strani Lojd faulira Momirova, 28:24
9' Tepić za 3
Kakva utakmica za Megu, ponovo trojka, sada Milenka Tepića za novo vođstvo, 21:23
8' I Kolom se upisao
On je krenuo na levi ulaz i sa zadrškom preko ruke pogodio jedan težak šut. 20:18 vodi Zvezda
7' Simonović pa Lojd!
Serija 9:0 gostiju iz tri pogođene trojke, sada Mega vodi 15:18 da bi Lojd to potom vratio za 18:18
6' Koliko trojki...
Sada je i Tepić pogodio šut za tri poena, 15:12 vodi Zvezda. Oba tima po tri trojke za oko šest minuta košarke. Nerešeno je, 15:15
3' Druga trojka Lazića
U sjajnoj formi je Branko Lazić. Sada je Nnoko zaustavio kontru Mege i u njihovoj tranziciji videli smo Branka Lazića koji sa leve strane pogađa svoju drugu trojku, 11:6

Potom Kazalon vraća trojku, nakon odlične Megine akcije, 11:9
2' Prvi poeni na meču
Zvezda gubi loptu i Mega iz kontra napada pogađa prve poene. Potom Lazić pogađa svoj šut za tri poena, a Marko Simonović napada koš Zvezde i pogađa pod faulom, 3:4

U narednom posedu, Lengston Hol pogađa svoju trojku i Zvezda vodi, 6:4
1' Utakmica je počela
Mega bez Jovanovića i Avdalovića
Kako smo juče i najavili, dvojica trenera su zaražena koronavirusom.
Jovanović:
"Suvišno je pričati o kvalitetu Crvene zvezde koja se posle prvog dela sezone pojačala na poziciji beka i centra, a posle su se kompletirali posle izostanaka nekoliko važnih igrača zbog povreda i korona virusa. Znamo šta nas očekuje i šta odlikuje ekipu Zvezde, pre svega jako agresivna odbrana uz dosta kontakta na koju mi moramo da nađemo pravi odgovor. Svi ostali košarkaški elementi neće biti važni ukoliko ne budemo uspeli na pravi način da odgovorimo igri u kontaktu koju Zvezda nameće, kako u odbrani, tako i u napadu. Sa druge strane, moramo biti koncentrisani, ne smemo dozvoliti Crvenoj zvezdi da iz naših izgubljenih lopti trči i da ima drugi napad posle skoka. Utakmicu ćemo shvatiti na pravi način, kao izazov da se takmičimo sa igračima koji se takmiče na najvišem mogućem nivou u Evropi. Nadam se da ćemo pružiti dobar otpor i odigrati pravu utakmicu svih 40 minuta.“
Radonjić:
“Očekuje nas utakmica sa ekipom u kojoj se nalazi brojni mladi igrači velikog talenta. Predvođeni iskusnim Milenkom Tepićem, u dosadašnjem delu sezone pokazali su da mogu da savladaju svakoga i na domaćem, ali i na gostujućem terenu. Zbog toga, moramo uz maksimalan respekt i vrlo čvrstom igrom da uđemo u ovu utakmicu.”
Dobrodošli!
Pratićemo meč 17. kola ABA lige između Crvene zvezde i Mege, koji počinje u 18:00.

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.