Košarkaši Partizana poraženi su od Mornara u Baru sa 77:76 u 9. kolu ABA lige.

Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu između Partizana i Mornara u Baru
KRAJ
Mornar je pobedio Partizan!
45' Poslednji minut produžetka
Vajthed polovičan sa linije penala, Partizan ima posed, 75:76

Ajzea Vajthed! Uspeo je bivši NBA as da krene ka košu, pa da preko Vila Mozlija pogodi za 77:76 na 23 sekunde pre kraja produžetka, a verovatno i utakmice.

"Walk the dog", lopta ide, ali je Mekintajer ne dira kako bi ostalo više vremena za napad. Partizan nije realizovao posed, 2.1 sekundi do kraja, Smit izbacuje loptu u aut i videćemo može li Partizan nešto da učini
Veliki broj promašaja u ovom produžetku
Kodi Miler-Mekintajer pogađa dvojku za novo vođstvo Partizana, a potom Vil Mozli igra odličnu odbranu i Jaramaz pravi faul u napadu. Propala je kontra 74:76
42' Jaramaz promašio trojku, Mornar ponovo vodi
Seriju promašaja Partizana sa distance kažnjava Ajzea Vajthed svojim poenima uglavnom iz prodora, 74:72 za MOrnar
41' Prvi napad ima Partizan
Krenulo je 5 minuta produžetaka, Kodi Miler Mekintajer izvlači 4. faul Vajtheda i pogađa svoja bacanja da bi Vajthed vratio poene odmah u narednom napadu, 72:72
Idemo u produžetke
40' Poslednji minut – drama!
Užasan šut Rašona Tomasa posle dva slobodna bacanja koja je pogodio Pulen, 70:70

Mozli rampom sprečava lake poene Mornara!
39' Partizan poveo!
Samo jedno pogađa Vajthed, izjednačenje, a potom Gordić majstorijom pogađa za 68:70
38' Partizan propustio veliku šansu
Mogao je Partizan da učvrsti svoje vođstvo, ali je Gordić promašio trojku i Džejkob Pulen to kažanjava svojim 17. poenom, 67:68
37' Mekintajer i Mozli...
Sjajna kombinacija Partizanovih Amerikanaca i sada Vil Mozli snažno zakucava, a Keni Gebrijel na drugoj strani pogađa svoja bacanja za 65:67
36' Novo izjednačenje
Kakva luda utakmica u Crnoj Gori... Posle dva sjajna defanzivna poteza Mornar postiže 4 laka poena i dolazi do novog izjednačenja, 63:63

Prvo je Kodi Miler Mekintajer pogodio jako važne poene Partizana za novo vođstvo 65:63, a onda je Markus Pejdž ušao u igru i napravio svoj 5. faul. Igrao je 10 minuta i ubacio 10 poena...
34' Ponovo vodi Partizan
Crno-beli su zahvaljujući novim poenima Kodija Milera-Mekintajera stigli do 59:63. Partizanov Amerikanac već ima 15 poena
33' Dobra odbrana, pa izjednačenje
Partizan se vratio u život i serijom 7:0 uspeo da dođe do izjednačenja posle poena Kodija Milera Mekintajera, a zapaženu ulogu u odbrani je odigrao upravo Rašon Tomas, 59:59
32' "Strašno" zakucavanje Rašona Tomasa
Nakon lošeg šuta Rašona Tomasa odlično je rešio situaciju sa niskog posta protiv Kenija Gebrijela, da bi potom ukrao loptu i zakucao "kapuljaču", 58:55
31' Šehović postiže prve poene
Poslednja deonica počinje poenima Šehovića, a Tomas na drugoj strani šutira "er bol" i propada velika šansa za Partizan da bi Luković zakucao na drugoj strani za 58:51
30' Jaramaz pogađa uz faul
Crno-beli su napokon dobro istrčali tranziciju, takozvano "trčanje u leđa" i Ognjen Jaramaz pogađa na prodoru uz faul pa je promašio dodatno bacanje, 54:51
28' Partizan konstantno greši
Nova izgubljena lopta posle poena sa linije penala za Vranješa, 52:47 vodi Mornar koji trenutno izvodi svoje 22. i 23. slobodno bacanje, 54:47
26' Evo druge trojke Markusa Pejdža
Ponovo vode crno-beli, ekstra pas za Markusa Pejdža i trojka sa 45 stepeni, a na drugoj strani Pejdž pravi i treću ličnu grešku, pa Mornar ponovo vodi, 48:46
25' Mornar po prvi put vodi
Ponovo Džejkob Pulen izvlači najbolje iz ove situacije i 11 od 12 poena Mornara je njegovih ruku delo, 45:43
24' Pulen!
Već 11 poena ima Džejkob Pulen, sada je posle koša uz faul pogodio i trojku sa skoro 9 metara i tako donosi izjednačenje, 43:43, a tajm aut zove Sašo Filipovsk
23' Neposrtski faul Novice Veličkovića
Samo 1 poen za Mornar iz ovog faula, a Janković na drugoj strani pogađa za 37:43
21' Sjajna rampa Mekintajera
Pojurio je u kontri za PUlenom i izblokirao ga i sprečio sigurne poene
Kraj prvog poluvremena
20' Mornar ispunio bonus
Iskoristili su poslednji mali faul, ali je Janković posle pika sa Mekintajerom uspeo da poentira, 31:39
19' Zona 2-3 Mornara
Domaći tim je odlučio da malo provocira šut Partizana koji nije bio precizan, ali je iskoristio najveću manu zonske odbrane i uhvatio čak tri ofanzivna skoka iz čega nisu uradili ništa, ali nije ni Mornar...
17' Evo poena Partizana
Novica Veličković se sa niskog posta najbolje snašao i bacio prepoznatljivu "pogačicu" za svoje prve poene, da bi potom Partizan igrao odličnu odbranu, pa kontra napad zahvaljujući Jankoviću i Mekintajer baca ali up Dangubiću koji zakucava, 29:36 i Mornar zove tajm aut.
16' Serija Mornara 9:0
Vraćaju se domaći u igru, ništa još uvek nije gotovo. Sada je Keni Gebrijel posle jednog lepo odrađenog "short rolla" ostao sam na 45 stepeni i sa svoje omiljene pozicije pogodio trojku za 29:32, što je nateralo Sašu Filipovskog da pozove minut odmora. Otkako je Pejdž pogodio flouter za 32:20 Partizan nije postigao koš
15' Partizan ispunio bonus
Centralni pik posle ispunjenog bonusa i Smit pogađa lako iz reketa za 24:32, da bi an drugoj strani Ognjen Jaramaz naparvio grešku u koracima. Obe ekipe imaju po 5 izgubljenih lopti
14' Flouter Pejdža
Samo jedan promašaj iz igre Partizanovog Amerikanca, sada je sa mnogo osećaja pogodio flouter, a na drugoj strani gledamo majstoriju Ajzee Vajtheda koji posle dužeg vremena postiže koš za Mornar, 22:32
13' Gordić za "plus 10"
Po prvi put večeras su košarkaši Partizana uspeli da dođu do dvocifrene prednosti. Sada je pogodio Nemanja Gordić sa levih 45 stepeni odmah posle Markusa Pejdža, a trener Mornara morao je da zatraži tajm aut. Njegovi izabranici mnogo greše, maltene svaki drugi napad imaju izgubljenu loptu što možemo pripisati odličnoj igri u odbrani košarkaša Partizana.
12' Trojka Pejdža, pa nova greška Tomasa
Rašon Tomas mnogo greši u ovoj utakmici, posle dve velike greške u odbrani sada je prodao posed, ali prethodno smo videli Markusa Pejdža koji "bez koske" pogađa svoj novi šut za tri poena, 20:27
11' Počela druga četvrtina
Pejdž pravi faul i tri slobodna bacanja će imati Jeremić i pogodio je sva tri za 18:22
Kraj prve četvrtine
10' Mozli za dva
Lako su izabranici Saše Filipovskog došli do "maksimalnih" plus 9, pošto je sa polu distance pogodio Vil Mozli. Potom igraju sjajnu odbranu i sjajno udvajanje Mozlija i Tomasa pa Bjeilca greši u koracima, 13:22
8' Bolji start Partizana
Crno-beli deluju napadački bolje nego u prethodnim utakmicama. Za osam minuta su postigli 20 poena i naterali Mornar da izgubi čak 4 lopte u tom vremenskom periodu, 13:20
5' Trapavo, ali uspešno
Čudno se lopta odbila posle šuta Vranješa, Luković nije uhvatio skok već Mekintajer nekako dolazi do nje, a onda kreće u kontra napad "coast to coast" što kažu Amerikanci i posle jednog čudnog rolinga polaže za 9:12
3' Šuterska rapsodija
Keni Gabrijel pogađa trojku za 5:6, a potom pravi faul nad Kodijem Milerom-Mekintajerom koji ima dva slobodna bacanja, 5:8
2' Mornar se upisao
Partizan nije realizovao svoj drugi posed u jednom napadu i krenuli su u kontru da bi Vranješ tamo lako položio, a potom druga trojka Partizana koju pogađa Kodi Miler-Mekintajer, 2:6
1' Počela je utakmica
Partizan se odbranio u prvom napadu, a onda potom Nemanja Dangubić pogađa trojku da bi Mornar izgubio loptu i potom Zagorac promašuje, pa Veličković hvata ofanzivni skok i izvlači ličnu grešku, 0:3
Utakmica uskoro počinje
U toku je predstavljanje timova
Markus Pejdž, igrač Partizana:
“U ABA ligi smo izgubili od Crvene zvezde i želimo da se vratimo na pobednički kolosek. Mornar je dobar tim. Pravili su nam probleme tokom priprema. Imaju dosta dobrih bekova, a i visokih igrača takođe. Dobri su šuteri, odličan napadački tim. Moramo biti precizni u odbrani i u odabiru načina odbrane. Znamo koje stvari u njihovih igri moramo da sprečimo. Pokušaćemo da ne uđemo u meč sa mnogo poena, zato što je to stil koji njima odgovara. Trenirali smo dobro. Sklapamo plan utakmice i nadam se da ćemo ga uspešno sprovesti u delo.”
Mihailo Pavićević, trener Mornara:
"Svi smo se odmorili i fizički i psihički poslije svega kroz šta smo prošli. A u kakvoj smo formi vidjeće se kad dođu utakmice. Pauzu smo pokušali da iskoristimo na najbolji mogući način, iako nismo bili kompletni zbog igrača koji su nastupali za svoje nacionalne selekcije. Ali, šta je tu je – kako nama tako i drugima. U goste nam dolazi Partizan. To su derbiji o kojima ne treba mnogo da se priča. Prija nam što se utakmice koje igra Mornar proglašavaju derbijima. Na tu činjenicu smo, s pravom, ponosni. Partizan je sastavljen od iskusnih igrača, gro tima je ostao od minule sezone, zaslužuje svaki respekt. To je ekipa koja pretenduje na sam vrh ABA lige. Sticajem okolnosti, nisu otvorili sezonu kako su očekivali, ali nisu ni jedini. To nas neće zavarati da pomislimo da Partiizan nije na onom nivou na kojem bi trebalo da bude. Daleko od toga. 'Crno-bele' izuzetno cijenimo, jer ekipa koja je sastavljena od takvih igrača mora da se poštuje.

Naravno da imamo svoje adute i kvalitet koji smo već pokazali u prvom dijelu sezone, tako da s pravom možemo reći da nas očekuje uzbudljiv derbi.”
 (15:22, 18:17, 21:12, 16:19, )