Partizan – Crvena zvezda 85:86

Košarkaši Crvene zvezde su posle velike drame rezultatom 86:85 pobedili Partizan u "večitom" derbiju 8. kola ABA lige.

(19:22, 21:28, 25:24, 20:12)
  PAR   CZV
  85 : 86
KRAJ
Partizan se odbranio u poslednjem napadu, ali Kodi Miler Mikeintajer nije uspeo da pogodi poslednji šut i Partizan je propustio priliku da nanese Zvezdi prvi poraz u ABA ligi
Kakva trojka Zagorca!
Preko ruke O'Brajanta za 85:86, neverovatna utakmica!
Poslednji minut
O'Brajant pogađa iz reketa, potom se Zvezda odbranila i troši vreme skoro do poslednje sekunde, a posed se završio faulom u napadu Korija Voldena i to je njegov 5. faul i trajm aut zove Sašo Filipovski
Evo drame
Partizan prišao na samo 2 poena zaostatka, iako je delovalo da je sve gotovo. Sada su iskoristili i poslednji mali faul, Zvezda vodi 82:84
38' Pejdž lako rešava situaciju
Preuzeo ga je O'Brajant, ali nije imao šansu protiv dosta bržeg Pejdža koji lako poentira za 78:84
37' Kako igra Tomas
Dve rampe u nizu, odbranio je reket Partizana, dok na drugoj strani Gordić promašuje šut za tri poena i Zvezda ponovo ima posed
35' Tomas sjajan, Partizan gubi
Zvezda ima već 15 postignutih trojki, a sada je Rašon Tomas uspeo da vrati jednu to je njegov 19. poen. Vil Mozli posle saradnje sa Gordićem zakucava za 74:80
Lazić i Teri po 4 faula
I Zvezda ima dva igrača sa 4 lične greške, na drugoj strani su to Zagorac i Dangubić
33' Zvezda opet dvocifrena, tajm aut Filipovski
Teri pravi problem Partizanu na skoku u ovoj četvrtini. Sada je uspeo da iskontroliše loše dodavanje i iz reketa poentira za 67:77
31' Počela je poslednja četvrtina
Tehnička klupi Partizana i pogađa se to bacanje, 65:75
Partizan traži faul, sudije kažu isteklo vreme
Pao je Nemanja Gordić, a sudije kažu da je faul bio posle sirene
30 Neverovatna Zvezda
Čak 14 trojki su ubacili posle tri četvrtine! 65:74
29' Evo i 13. trojke
Kori Volden je dobio odličan izlazni pas od Džonija O'Brajanta i pogodio šut za tri poena, da bi potom i Kuridža pogodio šut spolja, a Gordić odgovorio 63:71
27' Tri slobodna bacanja za Kodi Miler Mekintajera
I u prvom poluvremenu je bilo tri bacanja za igrača Partizana, kada je Volden faulirao Pejdža. Sada je Lazić faulirao Mekintajera koji pogađa sva tri slobodna bacanja, 57:65
26' I Zagorac 4. faul
Loša reakcija u odbrani Radeta Zagorca, a potom Lojd pogađa i 11. trojku, a posle lošeg poseda i promašaja Dangubića Zvezda dobro gradi skok da bi Lojd u tranziciji preko Mozlija pogodio za 54:65
24' Ponovo Dangubić
Sada je Nemanja Dangubić pogodio jedan težak šut preko ruke i ponovo je jednocifren zaostatak Partizana, a u kontri Zagorac uz pomoć table poentira u tranziciji, serija je 7:0 koju prekida Lojd na asistenciju Voldena, 50:58
22' Evo i 10. trojke Crvene zvezde
Kori Volden je iz kornera pogodio šut za tri poena i sada je maksimalnih 13 razlike za Zvezdu, 43:56

Zvezda prinuđena da igra sa niskom petorkom i to deluje kao dobar potez Saše Obradovića, jer Partizan teško da može da pogodi šut spolja. Davidovac pušta Tomasa i on to kažnjava, 46:56
21' Počelo drugo poluvreme
Dangubić pogađa iz dotrčavanja i tako otvara drugo poluvreme, a na drugoj strani Mozli faulira Lojda i sada je 43:53
Statistika:
Partizan ima 16 skokova, a Zvezda 14. Šut iz igre je 11/27 za Partizan dok je Zvezda na 18/32 i zanimljivo je da je najveća serija oba tima bila 8 poena
Kraj prvog poluvremena
Zvezda za par sekundi postiže dve trojke i odlazi na 10 poena prednosti na poluvremenu. Partizan u šutu za tri poena ima 1/13, dok Zvezda šutira 9/17 za tri poena i vodi sa 50:40.

Što se tiče faulovima, Zvezda je tu bila neodgovorna i njeni centri imaju po tri faulova, a Partizan je odlično igrao u tranziciji i sjajno kontrolisao skok, zbog čega je i bio u prednosti u jednom momentu.
20' Poslednji minut prvog poluvremena
Emanuel Teri najsnalažljiviji u reketu i poentira za 38:44, a na drugoj strani faulira Kodija Milera Mekintajera i to je njegov treći faul, potom plejmejker Partizana pogađa oba slobodna bacanja 40:44
Ogroman broj faulova
Partizan je izveo 21 bacanje, a Zvezda 7. Uglavnom sa penala gledamo poene u zadnjih par minuta, Zvezda vodi 37:41
4. faul Dangubića
Pad koncentracije Partizanovog krila i već četiri lične greške posle prvih 18 minuta
17' Zvezda ponovo vodi
Davidovac koristi svoju šansu i vraća prednost Crvenoj zvezdi, 34:35
16' Povredio se Hol
Čini se da je došlo do povrede prepone. Nadamo se da nije ništa ozbiljno
Hol za 3, tajm aut Filipovski
Posle dužeg vremena Zvezda pogađa šut iz daljine, sada je Lengston Hol poentirao i to je bio signal za Sašu Filipovskog da pozove i drugi, poslednji tajm aut u prvom poluvremenu, 33:33
15' Prvi poeni Džordana Lojda
Preko Mozlija je morao da izduži ruku Lojd kako bi došao do ovih poena i za -1. Partizan nikako ne može da pogodi trojku, 1/10 je šut, ali zato skok funkcioniše savršeno i Tomas posle još jednog ima dva slobodna bacanja i pogodio oba, 31:28, a ovo je bio 16. poen Partizana iz ofanzivnog skoka. Potom Lengston Hol koristi spavanje u odbrani i polaže lako, da bi Pejdž na drugoj strani pravio blok u leđa za 33:30
14' Dominacija na skoku
Vil Mozli sve hvata pod obručem, sada je iz ofanzivnog skoka poentirao ponovo za Partizan i crno-beli imaju najveću prednost večeras, 29:26

Potom Džoni O'Brajant iznuđuje faul u napadu, drugi put večeras. Prvo je Kodi Miler Mekintajera naterao na grešku, a sada je i Rašona Tomasa.
13' Drugi faul Marka Simonovića
Centralni pik je Partizan igrao za Vila Mozlija, odličan pravovremeni pas i Simonović je bio primoran da napravi faul ne bi li sprečio lake poene. Mozli pogađa svoja slobodna bacanja, 2/2, trentno je 25:26

Kako je stao Zvezdin šut, tako je Partizan krenuo da poentira u seriji. Sada je Gordić šutem preko ruke doneo drugu prednost crno-belima, 27:26, prva je bila 2:0 kada je Janković pogodio.
13' Mozli lako
Gordić šalje sjajan pas ka Vilu Mozliju koji iz reketa lagano poentira. Partizan se vratio u potpunosti, 23:24

Potom majstorija Lengstona Hola za 23:26
12' Tri slobodna bacanja za Pejdža
Kori Volden je faulirao nekadašnjeg saigrača, Markusa Pejdža, kada se ovaj podigao na šut za tri poena. Trentuno je Zvezda u prednosti 21:24
Kraj prve četvrtine
Serijom 8:0 u poslednjem minutu su košarkaši Partizana uspeli da vrate neizvesnost, sada gube samo tri poena, a izgledalo je kao da će Zvezda imati lak put do pobede. Posle 10 minuta košarke na semaforu stoji 19:22
10' Prva trojka za Partizan
Nemanja Gordić pogađa prvi šut za tri poena za domaći tim, potom je Partizan odigrao dobru odbranu, pa Pejdž promašuje trojku i onda Rašon Tomas pogađa uz faul za 16:22

Opet koš i faul. Rade Zagorac je uhvatio Gordićev promašaja i ofanzivni skok pretvorio u poene. Partizan se u potpunosti vratio u utakmicu, sada je 18:22.
9' Evo i šeste trojke
Kori Volden postiže novu trojku, već šestu za crveno-bele 11:22, Zvezda dominantna
8' Snažno kucanje Mozlija
Markus Pejdž je šutirao za tri poena, promašio, a na obruču je aktivan bio Vil Mozli i prikucao snažno tu loptu u koš, 11:19
7' Ročesti!
Evo i pete trojke Crvene zvezde! 7:19
6' Opet Lazić
Koliko je samo prostora dobio Branko Lazić i ne propušta priliku da to kazni evo njegove druge trojke, a Nemanja Dangubić postiže prve poene Partizana posle dužeg vremena, 7:16
5' Lazić za 3, tajm aut Filipovski
Pustili su igrači Partizana Branka Lazića da šutne iz desnog ćoška i on je to kaznio trojkom za 5:13 u korist Crvene zvezde. Partizan deluje pomalo pogubljeno i Filipovski zove minut odmora.
4' Zagorac iz ofanzivnog skoka
Pustila je Zvezda Rašona Tomasa da šutne sa distance i potom to kažnjava Zagorac, a O'Brajant na drugoj strani "rastura" odbranu Partizana, 5:10
3' I O'Brajant pogađa trojku
Zvezdini centri raspucani, posle Kuridže i O'Brajant postiže trojku za 3:8, a potom Kodi Miler Mekintajer promašuje šut za tri poena, potom je Janković fauliran, a Mekintajer pravi faul u napadu
2' Trojka Kuridže
Dobra akcija Crvene zvezde, raširili su gosti lepo u ovom napadu i Kuridža ostaje sam u levom korneru pa pogađa šut za tri poena, 2:5

U narednom napadu Partizana, videli smo Rašona Tomasa koji je uspeo da iznudi dva slobodna bacanja, ali je promašio prvo i sada je 3:5
1' Počela je utakmica
Janković na asistenciju Mekintajera pogađa iz pika i Partizan vodi, ali Kuridža u narednom napadu odgovara na pravi način i sada je 2:2
Utakmica počinje minutom ćutanja
Odaje se počast nedavno preminulom srpskom patrijarhu Irineju
Derbi u praznoj hali
Prethodnih godina nije bilo moguće zamisliti "večiti" derbi bez prisustva navijača, ali se koronavirus pobrinuo i za to...
Partizan nije kompletan – igra Pejdž
Neće biti Erika Mike i Ognjena Jaramaza, dok se za Markusa Pejdža stanje promenilo i on će nastupiti u večerašnjoj utakmici
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti košarkaški "večiti" derbi između Partizana i Crvene zvezde. Pored tekstualnog prenosa na našem sajtu, utakmica će biti u živom prenosu na televiziji B92.

Ukrajinci saopštili: Obustavljamo

Ukrajinske vlasti saopštile su večeras da su obustavile svoje konzularne usluge u inostranstvu za muškarce starosti od 18 do 60 godina, pošto je ukrajinska diplomatija najavila mere za vraćanje u zemlju onih koji mogu da idu na front.