Košarkaši Crvene zvezde savladali su Krku u meču petog kola ABA lige – 88:62.

Pobeda Crvene zvezde – 88:62.
36' +30
Trojka Hola za 78:49, pa slobodna bacanja za Krku – 78:50.

Slobodna bacanja pogađa i O'Brajant – 80:50.
34' Zvezda odrađuje posao
I dalje velika prednost – 75:49.
32' Velikih +27
Dva faula Crvene zvezde za tri sekunde na startu poslednje četvrtine.

Prve poene posle minut i po košarke postiže Dobrić – 70:46.

Dobrić zatim pogađa još jednu trojku – 73:46.
Kraj treće četvrtine
Ročesti pogađa za tri poena, posle asistencije Voldena – 67:45.

Jedno bacanje pogodio je Stipčević za 67:46, što je bio rezultat posle 30 minuta igre.
29' 28/32 sa penala
Ponovo slobodna bacanja na obe strane – 64:45.

Utakmica nema nikakav ritam.

Do sada je Crvena zvezda šutnula 32 slobodna bacanja.
28' Zvezda na +19
Još slobodnih bacanja na obe strane – 62:43.
27' Veliki broj promašaja i slobodna bacanja
Škifić uzvraća jednu trojku – 56:41.

Posle nekoliko promašaja na obe strane, Volden je fauliran i pogađa sa linije penala – 58:41.

Ponovo je Volden išao na liniju penala – 60:41.
26' Odmah odgovor Zvezde – 7:0
Posle asistencije O'Brajanta Simonović pogađa trojku – 52:38.

Lojd pogađa trojku u tranziciji i fauliran je – 56:38.

STARSPORT
24' Tajm-aut Obradović
Hol pogađa na asistenciju Lojda za 49:36, posle čega Škifić maši trojku.

Barič je uhvatio ofanzivni skok i pogodio – 49:38.
24' Ne da se Krka
Simonović je fauliran na šutu i pogodio je sva tri slobodna bacanja – 47:33.

Trojku za Krku pogodio je Škifić – 47:36.
23' Zvezda bez koša dva i po minuta
Bolji start Krke, četiri poena Vrapca – 44:33.
21' Počelo je drugo poluvreme
Volden i Vrabac najefikasniji
Volden u ekipi Zvezde najefikasniji sa 9 poena.

7 je ubacio O'Brajant, po 6 Jagodić Kuridža i Lojd, 4 Davidovac, po 2 Kuzmić, Hol i Teri.

U ekipi Krke najefikasniji Vrabac sa 9 poena.
Kraj prvog poluvremena
Zvezda vodi 44:29.
20' Zanimljiva završnica prvog poluvremena
Seriju Zvezde od 7:0 presekao je Vrabac sa linije penala – 38:26.

U narednoj akciji, položio je Volden – 40:26.

Jagodić Kuridža pogađa za 42:26, a zatim Rebec pogađa uz faul – 42:29.
18' Zvezda "gazi"
Posle nekoliko promašaja na obe strane, O'Brajant opet ide na liniju za slobodna bacanja – 35:25.

Dobrić pogađa trojku, uz faul, ali ne pogađa dodatno bacanje – 38:25.
17' Odgovor Zvezde
O'Brajant je iz rolinga uspeo da pogodi na neverovatan način – 28:23.

Posle promašene trojke, Škedelj pravi treći faul i šalje Jagodić Kuridžu na liniju penala – 30:23.

Vrabac poentira posle dobre akcije za 30:25, a O'Brajant pogađa uz faul Vučetića – 33:25.
16' Mini serija Krke
Trojku pogađa Škedelj za 26:21, pa O'Brajant maši težak šut.

Kamfor je promašio trojku, nakon čega je trojku promašio i Rit.

Posle dvojke Kamfora, Obradović traži tajm-aut.

STARSPORT
15' Prvi tajm-aut na utakmici
Na prodoru je fauliran Davidovac, koji pogađa oba slobodna bacanja – 26:18.

Rit je fauliran na šutu i imaće dva slobodna bacanja.

Promašio je oba.
13' Dobar početak druge četvrtine za Zvezdu
Volden je pogodio trojku, koju uzvraća Škifić, nakon čega Teri polaže – 23:18.

Lojd je fauliran na šutu i pogodio je jedno slobodno bacanje – 24:18.
Kraj prve četvrtine
Barič je pogodio flouter za 14:14, na drugoj strani je fauliran Volden.

Pogodio je oba slobodna bacanja – 16:14.

Davidovac je faulirao Vrapca, koji pogađa jedno slobodno bacanje – 16:15.

Vrabac je na dve sekunde do kraja prve četvrtine faulirao Jagodić Kuridžu, koji pogađa oba bacanja – 18:15.

Zvezda vodi protiv Krke – 18:15.
10' Dobra odbrana Krke
Teri je izgubio loptu, a na drugoj strani maši Stipčević, kao i Davidovac u narednom napadu.

Krka je izgubila još jednu loptu, nakon čega Škifić faulira Voldena, koji pogađa oba slobodna bacanja – 14:12.

Vučetić je napravio faul u napadu, dok Teri pravi grešku u koracima.
8' Egal
Posle sjajne asistencije Bariča, Vrabac pogađa uz faul i realizuje dodatno slobodno bacanje – 10:8.

Posle zakucavanja Davidovca i lakih poena, poentira i Škifić – 12:10.

Zvezda je izgubila loptu, Stipčević je fauliran i pogodio je oba slobodna bacanja – 12:12.
7' Neefikasan meč, Zvezda vodi
Posle poena Vrapca, Kuzmić pravi grešku u koracima – 5:2.

Vučetić je promašio trojku, nakon čega faulira Lojda i Krka je na 5 minuta do kraja prve četvrtine izašla iz bonusa.

Kuzmić je poentirao posle ofanzivnog skoka – 7:2.

Trojku pogađa Barič, koju vraća Dobrić u narednom napadu – 10:5.
4' Prvi poeni – naravno Lojd
Škedelj je napravio nesportski faul i prve poene sa linije penala postiže Džordan Lojd – 2:0.

Zvezda je imala loptu sa strane i Lojd je pogodio trojku na isteku napada – 5:0.
3' Nijedan jedini poen
U prvom napadu je Zvezda imala tri promašaja i nije uspela da poentira ni posle dva ofanzivna skoka.

Ni Krka nije poentirala, pa u prvom minutu nije bilo poena.

U narednom napadu Zvezde Krka pravi dva faula, a ni u drugom minutu utakmice nismo videli nijedan poen.

Kuzmić je promašio, a zatim Hol krade loptu, dok poena nije bilo ni posle 2 minuta i 40 minuta igre.
1' Počela je utakmica
Meč uskoro počinje
Igrači na parketu, utakmica počinje za manje od 10 minuta.
Najbolji momenti sa prošlog meča Zvezde
Branko Lazić pred utakmicu
"Dobro poznajemo ekipu Krke, tim koji ima nekoliko vrlo iskusnih igrača u svom sastavu, počev od Roka Stipčevića koji je sezonu otvorio dobro. Nema unapred upisanih bodova, nema lake utakmice, zato je recept jasan, maksimalan respekt i poštovanje za ekipu koja nam dolazi u goste, i uz čvrstu odbranu i pridržavanje dogovora i zahteva trenera, želimo da osvojimo nove bodove i spremimo se za izuzetno težak period pred nama", rekao je kapiten Crvene zvezde.
Obradović pred Krku
"Krka igra promenljivo ali zna da bude nezgodan protivnik, imaju prilično raznolike igrače koji pokrivaju nekoliko pozicija , sklop su mladosti i velikog iskustva u plejmajkeru Stipčevicu , mogu svakog da iznenade i treba shvatiti utakmicu vrlo ozbiljno . Trebamo do odigrano dobru utakmicu jer smo sada, u ovom trenutku sezone u procesu uigravanja zbog nove hemije u timu ali i pobeda je imperativ", rekao je trener crveno-belih.