Četvrtak, 27.01.2022.

19:00

Sjajna Zvezda srušila Olimpijakos u Pireju!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Olimpijakos u Pireju rezultatom 76:72 (22:21, 15:15, 19:16, 20:20) u 23. kolu Evrolige.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Na taj način beogradski crveno-beli su prvi put posle pet utakmica uspeli da savladaju "bratski" tim u gostima.

To je, takođe, prvi poraz Olimpijakosa na domaćem terenu ove sezone u Evroligi, a Zvezdin treći trijumf u gostima.

Sada Grci imaju 12 pobeda i osam poraza, dok je Zvezda na obrnutom skoru 8-12.

Olimpijakos je u ovaj meč ušao oslabljen bez Šakila Mekisika, Kostasa Papanikolaua i Jorgosa Printezisa.

Zvezda je mnogo bolje otvorila utakmicu, čvrstom odbranom i dobrom realizacijom u napadu, pa je vrlo brzo došla do +10 (20:10).

Međutim, sve dobro što je radila, tada je prestala, što je rezultovalo preokretom, a sve se nekako poklopilo sa ulaskom Kostasa Slukasa u igru i pogodivši trojku praktično "sa klupe".

Olimpijakos je odgovorio serijom 11:0, koja se početkom druge deonice produžila do 16:2 za preokret (26:22).

Ali uspela je Zvezda na vreme da "povuče ručnu" i da ponovo zaigra bolje, te uspostavi rezultatski egal i potom ponovo povede.

Još sredinom drugog kvartala je Zvezda stigla do osam ukradenih lopti čime je već tada izjednačila sezonski prosek po utakmici u Evroligi.

Takav odnos snaga se održao do kraja prvog poluvremena kada je rezultat glasio 37:36 u korist beogradskih crveno-belih.

Veliki problem za Zvezdu u ovom meču bile su "2+1" situacije. Zaista ih je bilo previše i njima se Olimpijakos održavao u životu, a početkom treće deonice ponovo poveo.

Sve ostalo je uglavnom funkcionisalo i Zvezda je odmah odgovorila novom serijom 13:2 kojom je stekla osetnu prednost rezultatom 50:42.

Vraćao se Olimpijakos do -2, ali je Zvezda ovog puta odbijala te nalete i umela je da sačuva razliku između četiri i šest poena.

Sve do tri i po minuta pre kraja kada je sedmi put na meču dozvoljeno 2+1, a je i Vezenkov ubacio "flouter", te doveo domaće do 66:65.

Ali i taj nalet je Zvezda odbila. I to tako što je odmah poentirala preko Kalinića, kraj je označio, niko drugi nego centar Olimpijakosa Mustafa Fal.

I to tako što je 50 sekundi pre kraja umesto ofanzivnog skoka pronašao Dobrića na drugoj strani terena koji je zakucao za 74:67.

Najefikasniji igrač susreta bio je Saša Vezenkov sa 20 poena i osam skokova, dok je Kostas Slukas imao 13 poena.

U pobedničkom taboru Ognjen Dobrić je imao 14 poena i četiri asistencije, dok je Nikola Kalinić imao 12 poena, pet skokova i četiri uspešna dodavanja.

Sva dešavanja iz Pireja pratili smo iz minuta u minut pute Live BLOG-a na B92.net.