Subota, 24.10.2020.

21:02

Igokea posle drame pobedila Split

Četvrto kolo ABA lige otvoreno je neizvesnom završnicom i pobedom Igokee na gostovanju Splitu rezultatom 79:78.

Izvor: SS

Autor: SS

Meč je rešen u poslednjim sekundama, iako su gosti iz Aleksandrovca imali i 15 poena prednosti u drugoj i trećoj četvrtini.

Split je u poslednja dva minuta uspeo da dođe do izjednačenja 75:75, ali je tada Igokea dva napada rešila sa četiri pogođena slobodna bacanja.

Domaći su odgovorili trojkom, ali više nije bilo vremena za potpuni preokret i bodovi će ipak ići u Laktaše.

Najefikasniji igrač meča bio je Pavle Marčinković sa 17 poena, a pratili su ga u poraženom sastavu Marko Luković sa 12, dok su Perković i Vranković dali po 10.

U pobedničkom timu je Jovanović imao 14, Atić 12, a Klemons i Valer po 10 postignutih koševa.