Petak, 18.01.2019.

23:50

Novi Pazar bolji od Tamiša u Pančevu

Košarkaši Novog Pazara pobedili su u Pančevu ekipu Tamiša sa 84:79 (18:19, 17:19, 28:19, 21:22), u utakmici 17. kola Košarkaške lige Srbije.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Novopazarci su prvi put poveli u finišu treće četvrtine, u 28. minutu bilo je 54:52 za goste, a do trijumfa ih je predvodio Nemanja Krstić sa 21 poenom.

Marko Radonjić i Nikola Vujović upisali su po 14, Aleksej Nešović 13, a Sead Hadžifejzović 10 poena za Pazar.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Bojan Krstović sa 20 poena, četiri manje dodao je Dušan Knežević, dok su Aleksandar Ilkić i Aleksa Čabrilo postigli 15, odnosno 10 poena za Tamiš.

Novi Pazar zauzima drugo mesto na tabeli sa 13 pobeda i tri poraza, a petoplasirani Tamiš je na skoru 8/9.

Pazarci u narednom kolu dočekuju užičku Slobodu, dok sastav iz Pančeva gostuje beogradskom Beovuku 72.