Nedelja, 09.12.2018.

16:43

Zvezda ubedljiva protiv Zadra, na kraju +27 za nastavak serije

Košarkaši Crvene zvezde u 10. kolu ABA lige u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladali su ekipu Zadra, 97:70.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Izabranici trenera Milana Tomića odigrali su odličan meč i posle deset odigranih kola još ne znaju za poraz.

Bila je to igra koju su crveno-beli kontrolisali od početka do kraja, reklo bi se da su do novog trijumfa stigli sa pola gasa, taman da se pripreme za ono što ih očekuje u sredu u Evrokupu protiv ekipe Breše.

Crveno-beli posle su skoro posle mesec dana igrali pred svojim navijačima i odlužili su im se na najlepši način.

Sve je u njihovoj igri bilo kako treba, počevši od odbrane, pa do efikasnog napada u meču u kojem su izabranici Milana Tomića postigli čak deset trojki iz ukupno 18 pokušaja.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Džo Reglend sa 17 poena, Stratos Perperoglu je postigao 15, Maik Cirbes poen manje, a Boriša Simanić 11.

Kod Zadra, jedino se izdvojio Kvami Von sa 16 poena.

U narednom jedanaestom kolu Crvena zvezda u subotu 15. decembra gostuje Mega Bemaksu, dok Zadar dan ranije dočekuje Igokeu.

IV ČETVRTINA

40' Pobeda Crvene zvezde. Lako, reklo bi se sa pola snage. Na kraju 97:70.

39' Zadrani su se odavno predali, Brzoja ne pgađa za tri, ali zato na drugoj strani Peroeroglu postiže poene za Zvezdu i 96:68. Božić je uzvratio poenima za 96:70.

38' Nova trojka, Boriša Simanić je postigao. Prethodno je jedno bacanje za Zadrane pogodio Tomas. 92:68. Potom Ristić pogađa nove poene, 94:68.

37' Ristić se ispravlja, pogađa za 87:67. Perperoglu je poviso na 89:67, ma onda Vuković ne pogađa trojku za goste.

36' Ristić ne pogađa u napadu Crvene zvezde, ali zato uzvraća Mislav Brzoja, 85:67

35' Perperoglu iz kontre koristi da povisi predmnost na 85:59. Ponovo +26. I tajm aut za Zadar. Po povratku Bašić pogađa trojku, 85:65.

34' Luka Božić je smanjio na 81:59. Majkl Odžo je potom načinio ličnu u napadu, baš kao i Megeriti u sledećem napadu Zadra. Faje konačno zakucava za 83:59.

33' Zadrani nisu iskoristili napad, Božić je načinio grešku u koracima, a onda je Brzoja faulirao Davidovca. Nenadić je promašio u pokušaju za tri.

32' Megeriti je zakucao, smanjio na 79:57. Njegov šesti poen na meču. Faje je potom pogodio za 81:57.

31' Faje ne koristi prvi napad u poslednjoj četvrtini. Napravio je Faje i prekršaj u narednom napadu Zadrana, da bi Brzoja promašio u pokušaju za tri poena. Ipak, Mageriti pogađa za 79:55.

III ČETVRTINA

30' Majkl Odžo je postigao poene za 74:53, a u narednom napadu je fauliran. Iskoristio je oba bacanja za šest vezanih poena (76:53). Zadar ne koristi napad, a Perperoglu uz zvuk sirene pogađa trojku! 79:53. Kraj treće četvrtine.

29' Von pogađa trojku za zadar, ali Zvezda preko Fajea uzvraća poenima za 72:51. Zadar je dobio dva bacanja, oba je Mario Litl iskoristio, 72:53.

28' Nesportski faul Zadrana, Beron pogađa bacanja za 66:48. Umesto njega ulazi Davidovac. Najveća prednost do sada, +18. Potom Perperoglu iz odbitka povećeva na 68:48. Nemanja Nenadić je lako postigao poene za 70:48. Igra Zadra se potpuno raspala. Tajm aut za goste.

27' Krajina je pogodio ispod koša za Zadar, ali Bili beron uzvraća trojkom, ukupono osma na meču za Crvenu zvezdu, 64:48.

25' Zvezda lako stiže do novih poena iz kontre, 59:44, ali Zadar uzvraća istom merom. Potom lak prodor Bilija Berona, 61: 46.

24' Brzi poeni, trojka Lazića, pa zakucavanje Reglenda, 57:43. Posle dva neiskorišćena napada, Dašić je zaustavljen prekršajem, imao je dva bacanja, iskoristio je jedno, 57:44. Potom, Zvezdi ističe vreme za napad. Ušao je Perperoglu umesto Lazića.

23' Dašić je pogodio troku za Zadar, 50:38. Pod košem, Simanić je fauliran, nova bacanja za domaći tim. Iskoristio je oba, 52:38. Odmah je uzvratio Litl trojkom za 52:41.

22' Špralja je pogodio za dva poena, 48:35, potom je Zvezda promašila u narednom napadu, ali i Von sa druge strane. Branko Lazić je zaustavljen faulom u prodoru, kapiten crveno-belih nije iskoristio oba bacanja. Cirbes je fauluran u borbi za loptu. Pogidio je oba bacanja, njegov 12. poen, 50:35.

21' Zadar ima prvi napad u trećoj četvrtini. Dašić nije pogodio. Reglen je bio sam na šutu za tri, pogodio je, 48:33.

II ČETVRTINA

POLUVREME: Dobro poluvreme crveno-belih. Najefikasniji je Džo Reglend sa 12 poena, Maik Cirbes je postigao deset, a Mohamed Faje 7. Kod Zadrana, prednjači Kvami Von sa 11 poena.

20' Tajm aut je zatražio Milan Tomić. U nastavku igre, Tomiću je dosuđena tehnička greška jer je protestovao zbog faula koji je dosuđen Simaniću. Tri bacanja za Zadar, Von je prvo promašio, pogodio naredna dva. 43:31. Cirbes je zakucao za 45:31. Vuković je iskoristio posednji napad za goste u prvom poluvremenu, 45:33.

19' Von konačno pogađa troujku za goste, 43:29. Zvezda ne koristi naredni napad.

18' Dva neuspešna pokušaja Zadrana u istom napadu, nisu pogodili za tri (Megeriti), a li i Zvezda gubi loptu. Potom nova kontra Zvezde, Boriša Simanić donosi velikih +17, 43:26.

17' Reglend postiže novu trojku, njegov 12. poen. Zvezda je povela sa 37:24. Potom lična za Perperoglua, dva bacanja za Vona, oba je pogodio, 37:26. Dejan Davidovac je pogodio trojku iz ugla, 40:26.

16' Šime Špralja je pogodio za tri poena, 33: 24. Potom Cirbes pogađa jedno bacanje i sada je plus 10, 34:24.

15' Prvo dobra odbrana, a onda odlična kontra crveno-belih koju pogotkom kruniše Faje za ubedljivih 33:21. Njegov četvrti poen.

14' Faje je pogodio za 31:19, samo je položio loptu u obruč. Uzvratio je Mageriti, rezultat je 31: 21.

13' Božić je postigao poene za Zadar iz odbitka, za 29:19, a onda Perperoglu pravi prekršaj u napadu.

12' Zadar je iskoristio samo jedno bacanje, a potom Nenadić pogađa trojku, 29:17.

11' Stratois Perperoglu pogađa prve poene, tačnije prva četiri poena u drugoj četvrtini za 26:16.

I ČETVRTINA

10' Zvezda stiže ponovo do plus 6, 22:16. Nenadiću je sviram faul na šest sekundi pre kraja četvrtine. Von nije pogodiuo zicer, ostalo je 22:16.

9' Zvezda ima četiri poena prednosti, 20:16. Nekoliko napada koje ne koriste obe ekipe.

7' Perperoglu je pogodio za 19:10, ali su gosti uzvratili trojkom.

6' Cirbes postiže poene za 15:10. Ima i dodatno bacanje, bio je uspešan, 16:10.

4' Brzo se igra. Crveno-beli preko Dašića stižu do prednosti od 13:10.

1' Meč je počeo. Obe ekipe iskoristile su prve napade, 2:2.