Petak, 21.09.2018.

20:20

Furiozno drugo poluvreme – Zvezda u polufinalu ABA Superkupa!

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale ABA Superkupa, pošto su sa 86:60 pobedili Olimpiju iz Ljubljane.

Izvor: PT

Autor: PT

Izabranici Milana Tomića u borbi za finale igraće protiv Cedevite, koja je uz dosta muke pobedila Zadar.

U drugom polufinalu sastaju se Partizan i Budućnost, i taj meč je na programu u subotu od 18 časova, dok je duel Cedevite i Zvezde od 20.30.

Kod Zvezde najefikasniji bio je Majk Cirbes sa 14 poena, dok su dvocifreni još bili Beron (12), Regland i Perperoglu (11) i Ristić sa 10 poena.

U redovima ljubljanskog tima Blaž Mesiček ubacio je 15 poena, dok su po 10 imali Begić i Lazić.

Utakmica je otvorena u veoma brzom ritmu i to je dosta više odgovoralo ekipi iz Slovenije. Zvezda je bila u mini prednost sve do kraja četvrtine kada su ušli igrači s klupe za beogradski tim.

Nije dobro izgledala tada igra crveno-belih i Olimpija je serijom 10:0 zatvorila četvrtinu, posle koje je rezultat bio 28:20 za tim Zorana Martića.

Zvezda je zaigrala mnogo bolje u drugoj četvrtini, pogotovo u odbrani.

To može lako da se vidi na semaforu, pošto je Olimpija postigla duplo manje poena u ovom periodu igre. Ekipa Milana Tomića uspela je da se približi i da na pauzu ode sa rezultatom 40:42.

U drugoom poluvremenu viđena je totalno drugačija slika na terenu. Crveno-beli su ozbiljno "zategli" odbranu, što se odlilno može videti po rezultatu. U trećoj i četvrtoj deonici postigli su samo po devet poena, dok je Zvezda dominirala i bila veoma raspoložena.

Ukupno drugih 20 minuta igre šampion Srbije dobio je sa 46:18 i zasluženo se plasirao u polufinale ABA superkupa.

IV četvrtina:

KRAJ Zvezda je odigrala fantastično drugo poluvreme i dobila ga sa rezultatom 46:18. Niko se nije mnogo istakao, već su poeni bili odlično raspoređeni.

38' Utakmica je odavno rešena, a novu trojku pogodio je Dobrić za 86:58. Olimpija nije imala nikakve šanse protiv ovako raspoložene Zvezde u drugom poluvremenu.

36' Konačno trojku pogađa i Muhamed Faje 76:56, Olimpija je ponovo izgubila loptu, a onda Radanov pogađa van linije 6,75, 79:56.

35' Olimpija konačno poentira preko Jana Špana, 70:56. Trojku za crveno-bele pogađa Filip Čović, 73:56. Martić je ponovo morao da zatraži tajm-aut.

34' Aleksa Radanov pogađa sa nekih šest metara od koša za +15, 68:53. Ljubljanski klub ponovo bez rešenja, a onda Odžo poentira za 70:53.

33' U listu strelaca upisuje se i Filip Čović i to sa linije za bacanja, 66:53. Olimpija ponovo nije realizovala napad.

32' Mesiček poentira za -7, a onda Beron ponovo sjajno asistira ka Ristiću, koji lako pogađa i vraća prednost, 62:53. Dušan Ristić dominira pod obručem, novi njegov poen, 64:53.

31' Prvi napad u poslednjoj deonici ima Zvezda. Perperoglu promašio je trojku i napad ima Olimpija. Sjajna blokada Ristića nad Mesičekom, a potom je srpski centar fauliran pod protivničkim obručem. Prvi minut bez poena.

III četvrtina:

30' Fantastična odbrana crveno-belih u trećoj četvrtini. Olimpija je postigla samo devet poena, dok je Zvezda ubacila 20 i zasluženo ima +9 posle 30 minuta igre, 60:51.

29' Ristić je uneo odličnu energiju u igru i vidi se da mu prija saradnja se Beronom, koji je ponovo uspeo da ga pronađe, nakon čega je mladi srpski košarkaš poentirao 60:51.

28' Sjajno dodavanje Berona za Ristića, koji se upisuje u listu strelaca, 56:51. Zoran Martić morao je da zatraži tajm-aut. Ponovo kombinacija Beron/Ristić i raste prednost crveno-belih, 58:51.

27' Na asistenciju Blaža Mesičeka, Igor Tratnik pogađa trojku 54:51. Ristića pod košem blokira Šamanić, ali onda na drugoj strani pravi grešku u koracima.

26' Sjajna serija Bilija Berona. Zvezdin Amerikanac posle odlične finte šuta pogađa svoju četvrtu trojku za +6, 54:48.

25' Zvezda je posle dobrog starta ponovo malo usporila. Džalik Felton pogađa van linije 6,75 i Olimpija dolazi do izjednačenja, 48:48. Trojkom uzvraća Bili Beron, 51:48. Prvi put u igri je Dušan Ristić.

24' Sjajan prodor Reglanda i crveno-beli povećavaju prednost, 48:42. Olimpija se nalazi u seriji promašaja, pogotovo van linije 6,75. Konačno Olimpija dolazi do koša i to preko Lazića, koji uz dosta sreće pogađa trojku, 48:45.

23' Perperoglu je promašio čist zicer, ali je Faje došao do ofanzivnog skoka i poslat na liniju za slobodna bacanja, 46:42.

22' Faje je fauliran i pogađa oba slobodna bacanja, 44:42. Bubnić nije uspeo da pogodi na isteku napada, a potom maši i Faje.

21' Prvi posed lopte u drugom poluvremenu imaju Slovenci. Lapornik promašio je šut s polu distance. Na drugoj strani Cirbes poentira preko Aleksandra Lazića, 42:42. Jan Špan promašio je sve van linije 6,75.

POLUVREME Zvezda je primila puno poena u prvoj četvrtini i u drugom periodu igre uspela je da neutrališe napade Olimpije, međutim to nije sprečilo ekipu iz Ljubljane da ima minimalnu prednosti, 40:42.

19' Trojka za Bilija Berona i crveno-beli smanjuju na -1, 37:38. Na drugoj strani poentira Begić uz faul, ali je promašio bacanje, 37:40. Nova trojka Berona 40:40.

18' Konfuzna druga četvrtina sa nešto lošijim ritmom. To ipak ne utiče na Mesičeka, koji pogađa novu trojku za trinaesti poen i rezultat 34:36.

16' Dvocifren je i Majk Cirbes, koji dolazi do desetog poena, a potom i dvanaestog i Zvezda preokreće, 34:33.

14' Prvi dvocifren za Zvezdu je grčki košarkaš koji dovodi šampiona Srbije na samo -3, 28:31. Trener Olimpije Zoran Martić morao je da zatraži tajm-aut. Ljublanski klub ponovo nije realizovao napad, a pošto su izašli iz bonusa Regland je bio na bacanjima, međutim promašio je oba.

13' Blaž Mesiček pogađa trojku za 22:31, a onda crveno-beli konačno poentiraju nakon što su se u igru vratili Cirbes i Regland, 24:31. Tratnik je napravio nesportski faul i Perperoglu pogađa oba bacanja, 26:31.

12' Konfuzno deluju napadi Zvezde od kada se Filip Čović nalazi na terenu. Srpskom plejmejkeru ne ide baš na ovom meču. Odžo igra dobru odbranu nad Begićem, međutim Perperoglu nije uspeo da pogodi trojku.

11' Na početku druge deonice Perperoglu je fauliran i poslat na liniju za slobodna bacanje. Grčki košarkaš pogađa 2/2 i smanjuje na -6, 22:28. U prvom napadu Olimpije u ovoj deonici Šamanić pravi faul u napadu.

I četvrtina:

10' Mirza Begić potom krade loptu i zakucava iz kontre, 20:24. Filip Čović gubi drugu loptu zaredom. Loše je Zvezda odigrala završnicu prve četvrtine i Olimpija ima +8 posle prve deonice, 20:28.

9' Stratos Perperoglu poentirao je iz kontranapada, a onda je Mesiček fauliran i Slovenac je pogodio oba slobodna bacanja za 20:20. Lazić ovoga puta blokira grčkog košarkaša. Odžo faulira Begića koji je pogodio oba bacanja, 20:22.

7' Džo Reglend pogađa treću trojku i crveno-beli vode sa 18:15. Na drugoj strani trojku vraća Blaž Mesiček, 18:18.

6' Čim je ušao u igru Perperoglu daje doprinos i pogađa trojku, 15:13. Nakon nekoliko napada koji su bili uspešno realizovani, u šestom minutu i nije bilo mnogo poena.

5' Dražen Bubnić poentirao je pored Fajea, 7:9. Regland je u ritmu i pogađa drugu trojku, ali ovoga puta uz dosta sreće od tablu, 10:9. Džouns ponovo poentira za 10:11, a potom odgovara Cirbes, 12:11.

4' Cirbes realizovao je oba slobodna bacanja, a na drugoj strani Aleksndar Lazić pogađa van linije 6,75 za izjednačenje 7:7. Muhamed Faje promašio je trojku u napadu Zvezde.

3' Sjajan kontranapad Zvezde – Beron asistira Fajeu koji zakucava loptu, 5:2. Trojku je promašio Lazić, međutim Džouns posle ofanzvnog skoka ponovo poentira, 5:4.

2' Prvi poeni na ovom meču idu Marvinu Džounsu, 0:2. Na drugoj strani Reglend pogađa trojku 3:2. Za tri poena Olimpija nije bila precizna.

1' Prvi napad na utakmici imaju košarkaši Olimpije. Mesiček je pokušao sa jedne noge ali je promašio, a potom posle ofanzivnog skoka Bubnić nije bio precizan van linije 6,75. Zvezda u prvom posedu nije uspela na vreme da šutne na koš.