Utorak, 22.05.2018.

20:00

Partizan prejak za Megu, crno-beli slavili sa +29!

Košarkaši Partizana pobedili su Mega Bemaks sa 97:68, u prvom meču četvrtine finala plej-ofa Superlige Srbije.

Izvor: PT

Autor: PT

Starsportphoto

Izabranici Nenada Čanka zasluženo su došli do trijumfa i vođstva u seriji, a najzaslužniji za to bio je Najdžel Vilijams-Gos sa 14 poena i osam asistencija.

Njega su pratili Gagić i Marinković sa 16, odnosno 15 poena, dok je Veličković ubacio 13.

U poraženom sastavu odličan bio je Goga Bitadze sa 17 poena i šest skokova.

Partizan je furiozno otvorio utakmicu i već posle dve minuta igre imao velikih +8, 10:2. Očekivalo se da crno-beli nastave u istom ritmu, međutim Mega je odgovorila i posle prve deonice bilo je samo 22:20.

Crno-beli odlično su krenuli i drugu deonici, ali za razliku od prve sada nisu ispustili prednost i na pauzu od 15 minuta otišlo se sa rezultatom 44:34.

Partizan je i treću deonicu veoma dobro započeo i od tada nije više ispuštao prednost. Razlika je išla i do +25, a mladi tim Mege nije nikako uspeo da uhvati priključak, kao što je činio u prvoj i drugoj deonici.

Ekipa Nenada Čanka lako je privela utakmicu kraju i zasluženo je došla do vođstva u seriji 1-0. Naredna utakmica igra se u četvrtak od 18 časova, a Partizan će biti gost.

IV četvrtina:

KRAJ Zaslužena pobeda Partizana na početku plej-ofa Superlige Srbije. Izabranici Nenada Čanka na kraju su slavili sa +29, 97:68.

37' Pitanje pobednika rešeno je početkom poslednje deonice. Igra se bez dosta ritma u nastavku meča i crno-beli polako zatvaraju utakmicu. 89:64.

35' Iako Partizan vodi konstantno sa +20, igrači Mege se ne predaju. Lazić pogađa 1/2 bacanja za 82:61. Bandža Si sjajno je zakucao, ali je potom nezgodno pao na pod. Na svu sreću, krilni igrač Partizan je dobro.

33' Mišković igra dobro i postiže nove poene za 76:56. Na drugoj strani Mihajlo Andrić pogađa trojku za 79:56.

31' Mega prva poentira na početku poslednje deonice preko Miškovića, 74:53. Ovo je prvi put da se četvrtina kreće košem Mege.

III četvrtina:

30' U poslednja dva minuta igre pao je veliki broj poena na obe strane. Raspoloženi su igrači Partizana za igru i posle tri deonice imaju +23, 74:51.

27' Raspala se igra mladih igrača Mega Bemaksa u trećoj deonici. Na tri minuta do kraja 3/4 Partizan vodi sa 67:41.

25' Malo života u igru Mege donosi Nemanja Jaramaz, 58:39. Na drugoj strani poentira Si, a onda potom i Gos za velikih 62:39.

23' Seriju Partizana prekida Kostja Mušidi, međutim na drugoj strani odmah poentira Novica Veličković, 58:36.

22' Mega opet ne rešava napad posle kratke pauze, a crno-beli preko Gagića dolaze do maksimalnih +18, 52:34. Gagić ponovo poentira za 56:34. Velikih +22 je za Partizan.

21' Ponovo Partizan serijom 6:0 kreće četvrtinu. Prvo je Vilijams-Gos pogodio uz faul, a potom je Veličković ubacio trojku 50:34.

II četvrtina:

20' Posle prvog poluvremena crno-beli imaju dvocifrenu prednost, 44:34. Partizan ima ovoliku prednost pre svega zbog velikog broja skokova u napadu i poena iz drugih prilika. Megu u životu drži Goga Bitadze koji ima 14 poena.

18' Novica Veličković pogađa trojku za 42:30, a na drugoj strani Bitadze asistira ka Koprivici za 42:32.

16' Goga Bitadze igra odlično i bukvalno sâm drži Megu na pristojnom zaostatku, 36:27. Mega se muči da obezbedi defanzivan skok.

14' Seriju crno-belih 11:0 prekida Goga Bitadze košem sa linije za slobodna bacanja, 33:22. Na drugoj strani poentira Vilijams-Gos za 35:22.

12' Posle tajm-auta Mega ponovo nije poentirala, pošto je Samardžiski promašio šut sa poludistance. Razlika je ponovo dvocifrena posle trojke Andrića, 31:20.

11' Mega nije iskoristila napad na početku deonice, a na drugoj strani Vanja Marinković pogađa trojku sa sedam metara 25:20. Potom šut van linije 6,75 pogađa i Andrić za 28:20.

I četvrtina:

10' Crno-beli krenuli su furiozno, međutim onda je usledila nešto lošija igra, Mega je uhvatila priključak i posle deset minuta igre ekipa Nenada Čanka vodi sa 22:20.

9' Seriju Mege 12:0 prekinuo je Amida Brajma. Centar Partizana poentira pod košem i crno-beli vode sa 18:16. Novo izjednačenje gostima donosi Jaramaz, 18:18.

7' Veoma loša igra Partizana u poslednjih nekoliko minuta. Crno-beli nikako da dođu do koša i Mega je to iskoristila da dođe na samo -1, 16:15.

5' Andrija Marjanović pogađa trojku i smanjuje na 16:7.

3' Nije dobro Mega reagovala ni posle kratke pauze koju je zatražio Milojević. Ponovo gube loptu i posle ti minuta igre gube 12:4.

2' Na isteku drugog minuta Dejan Milojević morao je da zatraži tajm-aut. Gagić je poentirao za 7:2, a potom je Marinković ubacio trojku za +8 i 10:2.

1' Prvi napad na utakmici ima Partizan. Vanja Marinković odlično je prošao i poentirao za dva poena, 2:0. Potom su crno-beli ukrali loptu, a Gos pogodio trojku, 5:0.