Nedelja, 22.04.2018.

21:00

Gos i Marinković slomili otpor FMP, Partizan slavio posle drame!

Košarkaši Partizana pobedili su FMP u drugom kolu Superlige Srbije u košarci sa 94:90 posle vrlo neizvesne završnice.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

StarSport

Utakmica je u potpunosti pripala četvorici momaka. Nemanja Nenadić je za FMP ubacio neverovatna 32 poena, Dragan Apić 21, ali su na isti način odgovorili Najdžel Vilijams-Gos i Vanja Marinković.

Gos je ubacio 26 poena Partizana, isto koliko i Vanja Marinković.

Partizanovi stranci su pokazali zavidan kvalitet već u prvoj četvrtini. Bandža Si i Najdžel Vilijams-Gos su bili dobri u napadu, a Amida Brajma u odbrani.

FMP je ušao u trčanje sa Partizanom i u brzom ritmu su se smenjivali napadi dve ekipe što je košarku u prvoj četvrrtini učinilo veoma atraktivnom.

Bandža Si je demonstrirao jedan od najlepših poteza u šestom minutu kada je zakucao preko Nenadića u prodoru uz čeonu liniju.

"Panteri" su odražavali taj ritam sve dok broj faulova na obe strane nije počeo da se povećava o secka igru.

Crno-beli su u finišu prvog dela dobrom rolom Marinkovića došli do plus pet 27:22, ali je na startu druge četvrtine istom merom odgovorio Nenadić sa svojih pet poena.

Do kraja poluvremena nijedna od ekipa nije uspela da vrati tempo iz prve deonice jer je napravljen ukupno 31 faul i veliki broj slobodnih bacanja što je i usporilo i pokvarilo inače dobru igru.

Partizan je na poluvreme otišao sa poenom prednosti 50:49, ali FMP nastavak otvara trojkama Radovanovića i Nenadića i za dva i po minuta ubacuje Partizanu deset poena.

Gosti su vodili 59:52 u tim trenucima, a Nenad Čanak je pozvao tajm-aut.

FMP je na krilima Apića i pogodaka Nenadića imao i +10 (72:62), ali je do kraja treće četvrtine prvo Najdžel Vilijams-Gos pogodio dva puta posle prodora, a onda je Marinković dao trojku za neizvesnu četvrrtu četvrtinu i 72:69.

Tada je počeo da pogađa i Vanja Marinković koji je sa nekoliko bitnih trojki uspeo da prelomi utakmicu na koju je tačku stavio Aleksandar Aranitović. On je trojkom odgovorio na trojku Nenadića na petnaestak sekundi do kraja kada je FMP prišao na 91:90.

Partizanu je ovo druga pobeda u isto toliko utakmica pošto je prethodno pobeđena Vojvodina 90:67.

IV četvrtina

40' - Gagić zakucava za 91:87, Nenadić daje trojku, 91:90, ali Aranitović pogađa trojku 94:90 i to je konačan rezultat ove utakmice.

39' - Apić pogađa pod košem, ponovo vodi FMP 87:85.
Faul Pota na Gosu, 87:87. Nenadić promašuje možda ključnu trojku na minut i 14 do kraja, a Pot pravi faul na Marinkoviću, 89:87.

38' - Marinković se razigrao, laki poeni za dva i vođstvo Partizana 85:83. Nenadić još jednom na liniji za slobodna bacanja, 85:85. Brajma je u narednom napadu dva puta izblokiran pod košem, a onda je napravio grešku u vođenju.

37' - Nenadić opet precizan za dva, ali Marinković pogađa trojku, egal u Pioniru 83:83!

36' -
Pot dobar sa linije 81:78, ali Si asistira za Brajmu posle dva loša napada jednih i drugih za lako zakucavanje 81:80.

35' - 19 poena FMP nakon ofanzivnih skokova. Pot pogađa trojku, ali uzvraća Marinković 79:78.

34' - Hamfriz pravi grešku u koracima, a igra FMP se raspala bez Apića i Nenadića.

33' - Ofanzivni skok Aranitovića i pogodak za 76:73, a onda Gos s poludistance približava Partizan na poen zaostatka 76:75.

32' -
Gps neprecizan za tri, ali i Jeremić. Radovanović pravi faul na Marinkoviću koji pogađa za dva, 75:71. Nenadić fauliran na šutu za tri poena, ali promašuje dva od tri puta 76:71 za FMP.

31' - Partizan gubi loptu na startu četvrte četvrtine, a Apić ide do koša i dobija faul Marinkovića, 73:69 za FMP. Faul u kontri i za Nenadića koji pogađa penale 75:69.

III četvrtina

30' - Nenadić promašuje trojku, ali gubi loptu Vanja Marinković, a Đoković promašuje trojku. To korist Marinković koji pogađa trojku za 72:69.

29' - Prva dvocifrena prednost
za FMP posle dva pogođena penala Đokovića i serije 7:0 ekipe iz Železnika. Seriju prekida Gos sa penala, 72:64. Marinković pravi faul na Bursaću pod košem, ali Bursać promašuje oba penala, a Vilijams-Gos to kažnjava polaganjem 72:66.

28' - Sjajan prodor Nenadića koji pogađa uz faul 70:62 vodi FMP.

27' - Dobra defanziva Partizana, FMP gubi loptu, ali Vilijams-Gos promašuje trojku. Hamfriz zakucava iz natrčavanja za 67:62.

26' - Aranitović precizan sa linije penala, 65:62.

25' - Gos pogađa za dva svoj 18. poen, FMP uzvraća dugom dvojkom, a Marinković trči do koša 65:60 za FMP.

24' - Igra se ponovo malo ubrzala, Apić pravi velike probleme odbrani Partizana zbog skokova u napadu, ali su Brajma i Si dobri na drugoj strani, 63:56.

23' - Za dva i po minuta Partizan prima deset poena posle trojke Nenadića kojom "Panteri" idu na +7. 59:52.

22' -
Apić posle ofanzivnog skoka još jednom poentira za 53:50 u korist FMP. Fintira Gos i pogađa za dva, ali Radovanović preciza iz ugla za tri, 56:52

21' -
Lepo zakucavanje Apića, vodi FMP 51:50. Marinković promašuje trojku.

II četvrtina

20' - Pot na liniji penala polovičan, Šalić promašuje zicer pa u poslednjem napadu FMP Pot još jednom dobija faul 49:49. Šešlija pravi ličnu grešku nad Aranitovićem u prodoru po čeonoj liniji - 50:49.

19' - Čakarević vraća trojku, Partizan vodi 49:46, a dve ekipe razmenjuju po promašaj preko Apića i Marinkovića u prodorima.

18' - Radovanović ubacuje dvojku a FMP se približio 44:43. Dobro kruži lopta oko linije 6.75, dolazi do Jeremića u ćošku koji pogađa za 46:46.

17' - FMP pod košem smanjuje razliku Apić pogađa pored Brajme 43:41, ali Vanja Marinković iznuđuje faul 44:41.

16' - Brajma pivotira u reketu posle dodavanja Vilijams-Gosa, 43:37. Apić prekida seriju 6:0 sa linije bacanja 43:39 za Partizan.

15' - Novi faul i novi pogoci Gosa, Nenadić na suprotnom kraju parketa tutnja kroz odbranu Partizana i polaže za 37:37, a Brajma vraća prednost na 39:37. Gos potom precizan za 41:37.

14' -
Brajma sa linije penala pogađa oba puta, a veliki broj (21) faul do sada kvari igru. Pot trojkom poravnava na 35:35.

13' -
Posle faula u napadu Gagića, Brajma se vraća na parket, a Jovanović faulira Nenadića, Partizan vodi 31:30. Poentira Gos u tranziciji, ali Nenadić precizan na drugoj strani 33:32 za Partizan.

12' - Nenadić slobodan na trojci, šutira i pogađa za svoju mini-seriju 5:0 kojom vraća egal ekipi FMP 27:27.

11' -
Odlično udvajanje Gagića od strane Radovanovića i Hamfriza. Partizan posle promašaja Gosa promašuje na početku druge deonice, a Nenadić smanjuje prednost crno-belih na 27:24.

I četvrtina

10' - Trojka Vanje Marinkovića, loptu krade Si i proigrava Marinkovića koji zakucava za 27:22.

9' -
Dva promašena penala za Radovana Đokovića, FMP je posle nesportske lične greške imao i loptu koju nije iskoristio.

8' - Faul pravi i Stefan Pot, a Šalić poravnava na 20:20. Dobro pivotiranje Gosa na niskom postu i pogađa za 22:20 u korist Partizana. Jeremić slobodnim bacanjima vraća egal 22:22.

7' - Nenadić precizan, četvrti poen iz polaganja, odlična košarka u Pioniru 18:17 za FMP. Brajma ide na koš, ali će posle faula morati da zaradi poen za 18:18. Čakarević potom pravi faul, a Jeremić pogađa dva od tri slobodna bacanja 20:18 za FMP.

6' - Strašan poster Sija! Prohujao je pored Nenadića a onda zakucao preko njega za 14:12 uz faul. Pogađaju i košarkaši FMP.

5' - Bursać na polaganju, 10:5 za FMP, ali Si uzvraća trojkom za 10:8. Prvi pogodak za Partizanovog centra Amida Brajmu, FMP ide na liniju za slobodna bacanja 14:10 za FMP.

4' - Brajma sjajno blokira Đokovića u kontri, ali i pravi faul pa Đoković sa linije penala povećava prednost FMP na 8:4. Marinković precizan sa penala jednom za 8:5.

3' - Dobar pogodak Apića i zakucavanje Nenadića za prednost FMP 6:4, dok Partizan petlja u napadu.

1' - FMP pogađa prve poene, Vilijams-Gos dobro prodire za izjednačenje, a Bandža Si posle agresivne odbrane crno-belih pogađa za 4:2 u korist Partizana.