Četvrtak, 19.04.2018.

22:23

El: Real se revanširao Panatinaikosu, "brejk" u Atini

Košarkaši Real Madrida savladali su Panatinaikos sa 89:82 i tako izborili "brejk" i sada će u Madridu tražiti prolaz na F4 koji se ove održava u Beogradu.

El: Real se revanširao Panatinaikosu,
StarSport

Grčki tim je šokirao Madriđane na startu četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige, ali su se Španci uzvratili bitnom pobedom i izjednačili na 1:1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa.

Domaćini su u "OAKA" areni bolje startovali i posle uvodnih deset minuta igre imali "plus" pet. U nastavku je viđena rezultatska klackalica, smenjivala su se vođstva, da bi sredinom treće deonice gosti iz Madrida preuzeli kontrolu i završili tu četvrtinu sa sedam poena prednosti.

Međutim, na startu poslednjeg kvartala Panatinaikos je izjednačio, ali su Madriđani bolje zaigrali i završili meč u svoju korist.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Felipe Rejes sa 18 poena, a pratio ga je Džejsi Kerol sa 17.

Kod Panatinaikosa se istakao Džejms sa 20 poena i šest asistencija.

Real Madrid će naredne srede na svom terenu ugostiti PAO, a četvrti meč na programu je dva dana kasnije.