Ponedeljak, 05.03.2018.

22:45

ABA: Mega posle festivala koševa poražena u Zadru

Ekipa Mega Bemksa izgubila je na gostovanju od Zadra sa 95:91, u poslednjem meču 21. kola ABA lige.

U meču punom preokreta domaći košarkaši uspeli su da dođu do pobede zahvaljujući odličnoj poslednjoj deonici.

Gosti iz Beograda na poluvremenu su gubili sa sedam poena (50:43), međutim neverovatnom 3/4 četvrtinom uspeli su da preokrenu rezultat.

Mega je taj period igre dobila 30:19 i pred poslednjih deset minuta igre imali četiri poena prednosti.

Držala je Mega prednost na svojoj strani, ali Zadar velikom serijom dolazi do 87:79 na dva minuta do kraja. Ono što klub koji igra u Sremskoj Mitrovici karakteriše ove sezone je borbeni duh.

Izabranici Dejana Milojevića brzo su istopili prednost, međutim odlučujući koš na meču postigao je Ive Ivanov na 30 sekundi do kraja (89:85). Pokušala je Mega da se vrati, ali to je bilo sve što smo videli od mladog tima.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nouls sa 19 poena, po 17 su ubacili Bašić i Krajina, dok je 16 ubacio Ive Ivanov.

Kod gostiju Sinovec je postigao 18, Aranitovć 17, dok su po 13 imali Čarapić i Lazić.