Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Igokeu sa 82:76 u 21. kolu ABA lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Starsportphoto

Ovim trijumfom crveno-beli su obezbedili prvo mesto i prednost domaćeg terena u plej-ofu regionalnog takmičenja.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Tejlor Ročesti sa 23 poena, dok je jedini dvocifreni uz njega bio Pero Antić sa 11.

U domaćem timu Jevtović je ubacio 17 poena, Radivojević 12 uz pet asistencija, Artis i Rikić su ubacili 11, dok je 10 imao Ponjavić.

Od početka duela videlo se da ovo neće biti nimalo lak posao za sastav iz Beograda. Igosi su igrali veoma dobro i nakon prvih 10 minuta igre prednost je bila na njihovoj strani 24:22.

Tokom druge četvrtine ekipa Dragana Bajića održavala je prednost, dok je Zvezda delovalo dosta slabo i na momente nezainteresovano. Na pauzu se otišlo sa rezultatom 45:42.

Muke za akutelnog šampiona regiona nastavile su se i u trećoj deonici kada je Igokea imala i maksimalnih +8, 65:57. Do kraja deonice Zvezda je uspela da smanji prednost i da pred poslednji deo igre uđe sa zaostatkom od četiri poena 65:61.

Očekivano je bilo da klub sa Malog kalemgdana konačno zaigra na prepoznatljivom nivou i to se desilo u uvodnim minutima. Crveno-beli napravili su seriju 10:1 i tako skroz preokrenuli rezultat.

Važne koševe pogađali su Ročesti, Davidovac i na kraju Feldin. Igokea se hrabro borila, tokom većeg dela meča bila je i bolji protivnik, ali na kraju im je pobeda izmakla.

IV četvrtina:

KRAJ Košarkaši Crvene zvezde mučili su se tokom 30 minuta igre, ali su na kraju ipak uspeli da dođe do veoma važne pobede. Ovim trijumfom izabranici Dušana Alimpijevića obezbedili su prvo mesto pred plej-of ABA lige.

40' Džejms Feldin nije mogao ništa da pogodi tokom većine meča, ali kada je bilo najpotrebnije Zvezdin Amerikanac je ubacio trojku, 82:76!

Daleko je završetak meča kao što smo napisali u prethodnoj rečenici. Radivojević je pogodio pet poena zaredom i sada je samo -3 na 58 sekundi do kraja, 76:79.

39' Tejlor Ročesti kao da stavlja tačku na ovaj meč. Na nešto više od minuta do igre crveno-beli imaju +8. Ipak, Igokea se ne predaje, pošto Radivojević pogađa trojku, 74:79, a potom Omić pravi faul u napadu na 1:09.

38' Pero Antić pogađa dva slobodna bacanja na 2:54 do kraja meča. Bajić je morao da pozove tajm-aut. Crveno-beli polako lome otpor rivala, ali ima još da se igra do kraja.

37' Dejan Davidovac postiže veoma važan poen! Zvezda je na +3 na tri ipo minuta do kraja meča. Odgovorio je Glogovac za 71:72.

35' Raste prednost Zvezde u Laktašima. Enis asistira Ročestiju za 70:66. Ponjavić pogodio je 1/2 bacanja, a potom Artis smanjuje na 69:70.

34' Trener Igokee Dragan Bajić morao je da zatraži tajm-aut, pošto je Zvezda prvi put posle prve četvrtine uspela da dođe do prednosti. Koš iz kontre pogodio je Davidovac, 68:66.

32' Tejlor Ročesti pogađa trojku posle koraka unazad. Zvezda je posle dugo vremena u egalu, 66:66. Gajić je promašio trojku, nakon čega crveno-beli imaju napad.

31' Pero Antić otvara poslednju deonicu trojkom, 63:65. Uspela je Zvezda da odbrani tri napada, ali su domaći igrači svaki put uspeli da uhvate ofanzivan skok. Milošević je fauliran, posle čega je pogodio jedno bacanje, 66:63.

III četvrtina:

30' Igokea za sada igra fenomenalno, dok se šampion Srbije i regiona muči. Posle 30 minuta igre domaći sastav vodi sa 65:61.

29' Kombinacija Ljubičić-Jevtović-Ponjavić odlično sarađuje i prednost Igosa ponovo je +5, 61:56. Pero Antić je na drugoj strani pogodio dva bacanja, 57:61.

28' Milko Bjelica pogodio je uz faul, ali je posle toga Gajić uzvratio trojkom, 59:55 za domaći sastav.

Nema šta, Igokea je bolji protivnik za sada u ovom duelu. Lazić je promašio trojku, nakon čega su Ljubičić i Jevtović odlično kombinovali. Centar je fauliran i pogađa 1/2 bacanja, 56:52.

26' Ljubičić je sjajno asistirao ka Jevtoviću koji lagano polaže loptu u koš, 53:50. Crveno-beli ne mogu ništa iz igre da pogode, ali mogu sa linije za slobodna bacanja – Ročesti 2/2 za 52:53.

25' Aktuelni šampion Srbije i regiona izgubio je devetu loptu na meču. Igokea vodi sa tri poena, a Zvezda nikako da pronađe pravi ritam u napadu. Davidovac pogodio je dva slobodna bacanja, 50:51.

23' Zvezda je brzo ispunila bonus u ovoj trećini, a Ljubičić pogađa za dva, nakon čega trojku i dvojku maše Lazić i Ročesti.

22' Dominik Artis poentirao sa linije za penala, a odmah je usledio i koš Roberta Rikiča, 49:44. Igoeka ima +5 na početku treće deonice. Ročesti je jedini strelac za Zvezdu u ovom periodu igre. Amerikanac je pogodio uz faul za 47:49.

21' Prve poena na startu drugog poluvremena pogađa Tejlor Ročesti, 44:45. On je ujedno i prvi dvocifreni igrač u gostujućem sastavu.

II čevrtina:

POLUVREME Košarkaši Crvene zvezde moraće mnogo bolje da zaigraju u nastavku meča. Domaći igrači imaju prednost 45:42 posle 20 minuta igre.

19' Igokea drži prednost na svojoj strani i čak je uvećava, posle promašene trojke Pera Antića. Robert Rikić poentira uz faul i imaće i dodatno slobodno bacanje. Gorostasni centar pogađa bacanje, 45:40.

17' Mini serija Zvezda 7:0, Bjelica je pogodio trojku za 36:36, međutim u narednom napadu je napravio loš faul. Jevtović je poentirao uz faul za 39:36.

16' Jevtović je promašio čisto kucanje. Zvezda je to kaznila i poentirala preko Džejmsa Feldina, 33:36.

15' Mnogo je poena Crvena zvezda primila za 14 minuta i Alimpijević je morao da zatraži tajm-aut. Enis je izgubio loptu, ali je potom istrčao kontru i zakucao loptu u koš, 31:36.

14' Pero Antić postiže nove poene za Zvezdu, 29:31. Posle koša Makedonca, Radivojević je ostao sam u napadu nakon čega je lako poentirao, 33:29. Novi problemi za izabranike Dušana Alimpijevića – Ponjavić pogađa uz faul za 36:29.

12' Marko Ljubičić povosio je na 28:24, ali je potom dobio tehničku grešku, posle koje je Ročesti pogodio jedno slobodno bacanje, 25:28. Posle toga Antić pogađa za dva, 27:28.

11' Igoeka otvara četvrtinu poenima, dok Zvezda na drugoj strani nije uspela da postigne koš. Stefan Janković igra sa dosta energije i donosi poene crveno-belima, 24:26.

I četvrtina:

10' Prvu trojku za Zvezdu na meču pogodio je Stefan Janković, 22:24. Posle deset minuta igre Igokea ima dva koša prednosti.

9' Vidno ljut Dušan Alimpijević morao je da zatraži tajm-aut. Zvezda je primila lake poene i Igokea ima prednost 20:17.

8' Igokea je zonom zbunila aktuelnog šampiona Srbije. Domaći košarkaša uspeli su da se odbrane i da potom poentiraju. Radivojević je ostao sam u ćošku i pogodio trojku, 16:17.

6' Posle sporog starta igra se rasplamsala. Ročesti postiže sedmi poenza vođstvo gostiju 17:11. Na drugoj strani uzvratio je Artis za 13:17.

5' Zaigrala je Zvezda dosta angažovanije u napadu i serijom 10:0 dolazi do prednosti od šest poena. Rikić prekida seriju i sada je 10:6 za crveno-bele.

4' Nešto sporije igra se na početku meča. Domaći igrači dosta greše, dok je i aktuelni šampion Srbije promašio nekoliko otvorenih šuteva.

3' Posle promašaja Feldina, Lesor je uhvatio loptu pod košem i poentirao uz faul, 5:4.

2' Posle početnog vođstva Igokee 4:0, prve poene na meču za crveno-bele postiže Milko Bjelica, 2:4. Crveno-beli su odigrali odličnu odbranu, ali je Feldin promašio za otvorenu trojku.