Ponedeljak, 22.01.2018.

18:00

Raspoloženi Dobrić "presudio" MZT, +34 u Skoplju

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali MZT u Skoplju u meču 17. kola ABA lige – 92:58.

Raspoloženi Dobrić
Foto/ABA liga

Crveno-beli su se tako vratili na drugo mesto na tabeli i tako nastavljaju borbu sa Budućnosti do poslednjeg kola.

Crveno-beli su bez povređenog Antića i Feldina lako savladali skopski tim, a na parketu je „eksplodirao“ Ognjen Dobrič koji je zabeležio 29 poena (7/9 za tri), dok je prvi put od 30. oktobra za Zvezdu igrao i Marko Kešelj.

Pored Ognjena Dobrića, koji je bio najefikasniji kod gostiju se istakao Tejlor Ročesti sa 13 poena, koji je bio jedini dvocifreni, dok je Kešelj upisao za osam minuta upisao devet poena i tri skoka.

Šampion Srbije je odlično startova i poveo sa 11:0, ali je, pre svega, zbog slabije odbrane, skopski tim uspeo da uhvati priključak i posle prvog kvartala imali samo tri poena zaostatka.

U nastavku meča, crveno-beli su se vratili igri kao sa početka meča i na pauzu imali +15. MZT je u drugoj četvrtini ubacio samo sedam poena.

Pitanje pobednika rešeno je u finišu treće četvrtine pa su crveno-beli rutniski priveli meč kraju.

Crveno-beli su ponovo drugi na tabeli regionalnog takmičenja sa skorom 14/3 i imaju pobedu manje od Budućnosti, a jednu više od Cedevite.

MZT je ubedljivo poslednji sa tri pobede i 14 poraza.

IV četvrtina:

Jovanović u kontri postiže svoj osmi poen, pa defanzivnim skokom završava utakmicu -

58:92 39' Davidovac pogađa trojku iz ćoška, timski 16. za crveno-bele iz 37 pokušaja. 56:87

35’ Odmah Kešelj beleži prve poene, da bi potom postigao dve uzastupne trojke – 45:82.

34' Na parketu je prvi put posle šest odigranih kola i Marko Kešelj.

31' Poslednju četvrtinu otvorio je Dobrić novom trojkom, sedmom! 42:71.

III četvrtina:

30' Raspoloženi su igrači Zvezde, pogotov Dobrić, koji postiže još šestu trojku za maksimalnih +26 - 42:68.

27' Serija penala Matijasa Lesora, posle kojih je Zvezda opet vodila 16 razlike (38:54). Stefan Janković potom je lepim potezom povećao prednost i na "plus 18".

24' Spor ritam na startu drugog dela

21' Prve poene postižu sa linije penala Bjelica i Maslinka 27:42.

II četvrtina:

20' Treća trojka Dobrića, a osma za goste, koji odlaze na odmor sa "plus 15" - 25:40.

19' Enis faulira Spasojevića za 2+1 i vođstvo Zvezde od 25:37.

17' Dve vezane trojke gpstiju, prvo je precizan bio Ročesti, pa ponovo kapiten Lazić za maksimalnih +15 - 22:37.

16' Serija trojki na obe strane, a trojkom Branka Lazića crveno-beli ponovo vode sa "plus deset" - 22:32.

14' Posle serije promašaja Tejlor Ročesti konačno pgađa trojku i crveno-beli imaju prednost od sedam poena - 19:26.

12' Raspoložen je Enis koji postiže peti poen na ovom meču, Zvezda sada ima "plus četiri" - 19:23.

11' Posle faula Dangubića nad Trajkovskim, on pogađa sa crte i vraća MZT na "minus 2" - 19:21.

I četvrtina:

10' Domaći se nisu opuštaki i do na 30 sekundi do kraja prve četvrtine košem Bojana Trajkovskog mzt dolazi do izjednačenja, da bi Enis trojom postavio konačan rezultat posle prvih deset minuta – 18:21.

7' Serija MZT koja dolazi do lakih poena i posle zakucavanja Lalića smanjuje deficit na tri poena - 13:16.

5' Raspoložen je Maslinko koji pogađa prvu trojku 9:16.

4' Prve poene za goste posiže Lalić, a na drugoj strani Dobrić pogađa za tri 2:14.

3' Ročesti je pogodio trojku za ekspresnu dvocifrenu prednost - 0:11.

3' Ponovo laki poeni za goste iz Beograda. Nemanja Dangubić je pogađa uz faul i trener MZT je morao da zatraži faul - 0:8.

2' Prve poene postiže kapiten Branko Lazić, dok na drugoj strani klub iz Makedonije propušta šansu, a na drugoj strani Bjelica kažnjava košem uz faul za 5:0 na startu meča.