Košarkaši Partizana izgubili su od Cedevite 92:82 u derbiju 11. kola ABA lige.

Izvor: PT

Autor: PT

StarSport

Izabranici Miroslava Nikolića nastavili su sa lošom serijom i sada imaju čak pet poraza zaredom u svim takmičenjima.

Partizanu je presudio Roko Leni Ukić koji je ostvario učinak od 23 poena i šest asistencija.

Crno-beli su meč otvorili veoma dobro, pre svega zbog raspoloženog Tanaskovića i Andrića koji su postigli po pet poena u prvih nekoliko minuta, 14:14.

Cedevita je konstantno kažnjavala lošu branjenje linije za tri poena, a ulaskom Džanana Muse postali su još opasniji. Reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je brza četiri poena u završnici, pa je posle 10 minuta igre rezultat glasio 24:23 za Cedevitu.

Roko Leni Ukić pogodio je neke teške šuteve za prednost od pet poena (30:25), ali je onda usledila serija Partizana.

Crno-beli su napravili brzih 9:0, a jedan od najzaslužnijih bio je Andreja Stevanović koji je izveo dva atraktivna zakucavanja, 34:30.

Ipak, Cedevita je zaigrala nešto bolje od crno-belih i posle Partizanovih 9:0, oni su napravili 10:2 (37:40). Poluvreme je završeno rezultatom 44:44.

Drugo poluvreme nastavljeno je u istom ritmu. Obe ekipe su držale veliki procente šuta i nismo videli veće rezultatske prednosti.

Igralo se uglavnom u naletima, pa je tako Partizan posle vođstva od 56:54, dozvolio Cedeviti da dođe do 63:59. Posle trideset minuta igre Cedevita je imala +5, ali se videlo da ekipi Partizana ne dostaje konstantnost.

U poslednjoj deonici ušao je i Novica Veličković, koji je uneo čvrstinu u igru Partizana, ali je klub iz Zagreba bio nezasutavljiv.

Presudan trenutak desio se u dva minuta do kraja meča kada je Vil Čeri pogodio trojku sa osam metara, na isteku napad, 81:75. Posle toga su usledili koševi van linije 6,75 i od Ukića i Muse, pa je meč bio gotov.

Partizan je predvodio je Vilijams-Gos sa 25 poena, dok je Patrik Miler ubacio 15. Kod gostiju, pomenuti Ukić je imao 23 poena, Musa je ubacio 16, Nikols 12, a Vil Čeri 10 poena.

IV četvrtina:

39' Kakve trojke Ukića i Čerija. Obe iz veoma teške pozicije, Partizan je pred porazom, 76:85. Trojku je pogodio i Džanan Musa za 78:88.

37' Partizan je zaigrao nešto bolje i posle poena Milera zaostatak je samo -3, 76:79. Partizan je odbranio napad, ali Stevanović nije uspeo da pogodi za tri poena.

36' Cedevita na terenu ima nisku postavu što daje rezultata. Čeri je pogodio za dva poena i sada je +8, 79:71. Vilijams-Gos vraća nadu Partizanu, pogađa uz faul, i sada je samo -5, 74:79.

35' Trojku je pogodio Filip Krušlin i prednost Cedevite sada je +6, 77:71. Partizan je u problemu, za tri poena promašio je Gos.

34' Novica Veličković izjednačio je rezultat, 71:71. Odlični procenti na obe strane. Do kraja meča je ostalo još nešto više od šest minuta. Damir Markota pogodio je trojku za 71:74.

33' Cedevita je odbila mini nalet Partizana. Ukić je pogodio za dva poena, a potom je i Nikols bio precizan sa linije za slobodna bacanja, 68:71.

32' Prvi put u igru na meču ušao je Novica Veličkovića, a Marko Čakarević je postigao koš za 66:67. Cedevita je već ispunila bonus, što je Miler iskoristio i pogodio oba slobodna, 68:67.

31' Partizan kreće poenima poslednju deonicu. Koš je postigao Najdžel Vilijams-Gos, 64:67. Partizan je zategao odbranu na početku poslednje deonice.

III četvrtina:

30' Posle 30 minuta igre rezultat je 62:67. Partizan ima dobre i loše trenutke, a poslednjenoj deonici će morati greške da svede na minimum.

28' Ulaskom Muse igra Cedevite je ponovo na visokom nivou. Asistirao je Markoti, a potom je i poenitrao sa linije za slobodna bacanja, 59:63.

27' Posle trojke Stevanovića i koša Stipanovića, usledila je nesportska lična greška Vilijamsa-Gosa, 59:58. Međutim, posle gledanja snikma, odluka je promenjena i dosuđen je običan faul.

25' Partizan dolazi do izjednačenja preko Đoka Šalića koji pogađa uz faul, 54:54. Crno-beli su potom ukrali loptu, a iz kontre je poentirao Tanasković, 56:54.

24' Gos je pogodio novi šut, ali je Cedevita ubacila novu trojku. Roko Leni Ukić postiže 16 poen, 50:54. U narednom napadu, Nikols je napravio faul nad Čakarevićem, a ovaj je pogodio jedno od dva, 51:54.

22' Prvi dvocifrena za Partizan na meču je Gos, 48:46. Svoj trinaesti poen na meču postigao je Ukić, 48:48.

21' Dobra odbrana Partizana na početku meča. Cedevita za 24 sekunde nije uspela da uputi šut ka košu. Posle prvog ofanzivnog skoka Partizana, Đoko Šalić je pogodio za 46:44.

II četvrtina

POLUVREME Prvo poluvreme u Pioniru obeležili su visoki procenti obe ekipe, ali i loše odbrane. Partizan je primio čak osam trojki i posle prvih 20 minuta igre rezultat je 44:44.

18' Vilijams-Gos izjednačio je posle šuta sa poludistance, 40:40. Crno-beli zaigrali su nešto angažovanije u odbrani.

16' Posle serije crno-belih 9:0, Cedevita je uzvratila i izjednačila na 34:34. Novo vođstvo Partizanu doneo je Gos, 36:34. Trojku za klub iz Zagreba pogodio je Ukić, a onda i Čeri, 36:40. Partizan očajno brani šut za tri poena.

14' Stevanović je podigao publiku na noge, pošto je ponovo atraktivno zakucao. Crno-beli vode sa 32:30.

13' Roko Leni Ukić pogodio je uz faul Strahinje Gavrilovića, 25:30. Gos je uzvratio pogotkom van linije 6,75 – 28:30. Potom su crno-beli ukrali loptu, a iz kontre je poentirao Stevanovića. Partizanov bek zakucao je pored Vila Čerija, 30:30.

12' Crno-beli ni iz drugog napada nisu uspeli da pronađu put ka košu. Zato jeste Musa koji je pogodio trojku, 23:27. Prve poene u drugoj četvrtini za Partizan postigao je Gavrilović, 25:27.

11' Na startu druge deonice, Patrik Miler izgubio je loptu. U narednom napadu, loptu je izgubio i Džanan Musa.

I četvrtina

10' Zahvaljujući Džananu Musi, ekipa Cedevita završava prvu deonicu u vođstvu 24:23.

9' U igru je išao i Najdžel Vilijams-Gos, koji je odmah asistirao Patriku Mileru za 21:20. Posle tajm-auta poentirao je Džanan Musa 21:22.

7' Posle trojke Patrika Milera, usledio je pogodak van linije 6,75 i Demetrisa Nikolsa, 17:17.

6' Mihajlo Andrić pogodio je za dva, što je njegov peti poen. Na drugoj strani uzvratio je Ukić za tri poena, 14:14.

5' Kevin Marfi pogodio je za tri poena i tako smanjio na 10:12. Partizan igrao dobro na početku utakmice, međutiim Cedevita drži priključak.

3' Cedevita nije uspela da iskoristi napad, dok crno-beli jesu. Tanasković je pogodio trojku za 7:3. U narednom napadu Nikols je pogodio za 5:7.

2' Dobra odbrana Patrika Milera posle čega je usledila kontra Partizana. Loptu je zakucao u koš mladi Tanasković, 4:3.

1' Prvi napad na meču ima ekipa Cedevite. Filip Krušlin ostao je sam u ćošku i pogodio je trojku, 0:3. Iz teške pozicije na drugoj strani pogodio je Patrik Miler, 2:3.