Petak, 29.09.2017.

19:55

Počela ABA: FMP ispustio +13 u Zagrebu

Košarkaši FMP iizgubili su na gostovanju od Cedevite sa 74:67 na početku Jadranske lige.

Izvor: SM

Autor: SM

Foto/ABA liga

Tim iz Železnika je bolje započeo meč i sredinom prvog kvartali 'Panteri' su stekli prednost od 13 poena viška – 7:20.

Domaći sastav uspeo je da smanji zaostatak na sedam poena, da bi u drugoj četvrtini preokrenuli rezultat svoju korist i posle dvadeset minuta igre imali "plus dva" – 39:37.

U trećoj četvrtini domaćini su u potpunosti preuzeli igru u svoju korist i ovu deonicu dobili sa 22:12. Tako su nastavili u poslednjem kvartalu i na kraju slavili na otvaranju nove sezone ABA lige.

Najefikasniji u srpskom klubu bio je Filip Čović, koji je uz 20 poena imao i devet asistencija.

Cedevitu je predvodio Džanan Musa sa 21 poenom, dok je Demetris Nikols postigao 15.