Petak, 16.06.2017.

17:45

Hladan tuš – košarkašice poražene na startu EP

Ženska reprezentacija Srbije poražena je od Grčke sa 69:60 u prvoj utakmici Evropskog prvenstva u Češkoj.

Izvor: PT

Autor: PT

Ekipa Stevana Karadžića od starta utakmice nije ličila na onaj tim kada je osvojila Evropsko prvenstvo.

Aktuelni šampion starog kontinenta pokušao je da se vrati krajem treće četvrtine kada su Ana Dabović i Aleksandra Crvendakić inicirale seriju.

Međutim u poslednjoj deonici Grkinje su bila znatno smirenije i bolje i na kraju zasluženo slavile.

Najefikasnija u našem sastavu bila je Jelena Milovanović sa 17 poena, dok je Ana Dabović imala 14. Kod Grčke, odličan meč odigrale su Spanou sa 18 poena i Maltsi sa 16.

Srbiju je koštala loša četvrta četvrtina koju je izgubila sa 16:9 i jednostavno sa tako malo poena nije mogla do pobede.

Sledeći meč Srbija igra u subotu od 20:30 protiv Francuske.

1' Prvi napad pripao je našim reprezentativkama koje u dva navrata nisu uspele da postigni koš. Prvo je Nevena Jovanović promašila, a potom i Ana Dabović. U narednom napadu Spanaou je pogodila za prvovođstvo grčkog tima, 2:0.

2' U narednom napadu nastavil su se muke Srbije, a opet preko Spanaue, a potom i Kaltsidou za ranih 6:0. Posle izgubljene lopte srpskog nacionalnog tima, Stevan Karadžić bio je primoran da zatraži tajm-aut.

3' Konačno smo uspele da odbranimo neki napad, a Nevana Jovanović postiže prve poene za Srbiju na Evropskom prvenstvu, 3:6. Potom je i Škorić pogodila, čime se Srbija vratila u meč, 5:6.

6' Posle nekoliko praznih napada usledila je trojke Maltsi kojom je Grčka otišla na +4, 9:5.

7' Srpkinje su nastavile sa nešto lošijom igrom, dok su Grkinje posle trojke Kaltsidou otišle na +9. U narednom napadu odgovorila je Jelena Milovanović za 7:14.

10' Do kraja četvrtine Srbije je uspevala da održi korak sa Grčkom, četvrtina je završena rezultatom 19:11.

12' Na početku drugog minuta uz dosta sreće Ana Dabović je pogodila za 13:19, međutim na drugoj strani drugu trojku na meču pogodila je Maltsi, 22:13.

13' Jelena Milovanović jedina igra u ovim trenucima za Srbiju i njemi poenim Srbija smanjuje prednost na jedocifrenu, pošto je Spanau prvi put dovela Grkinje +10.

14' Poenim Ane Dabović sa linije za slobodna bacanja Spkinje su prišle na -7. 26:19.

16' Posle minuta loše igre na obe strane, Srbija preko Jovanovićeve smanjuje na 26:21, ali odmah u narednom napadu Nikolopolu povećava rezultat.

18' U pretgodnom minutu pogađalo se sa linije penala, a ništa drugačije nije bilo ni u 18. kada je Čađo pogodila, 31:25.

19' Srpkinje gotovo da ne mogu ništa da pogode, poene postižu samo sa linije penala, dok Grkinje odlično koriste sporo vraćanje u odranu Srbije i preko Spanou i Kaltsidou povećavaju na +10, 35:25.

20' Nastavio se isti trend, Nina Jovanović i Ana Dabović su realizovale četiri slobodna bacanja za 35:30. Upravo je i ovim rezultatom završeno prvo poluvreme.

21' Grkinje su podjednako dobro otvorile treću četvrtinu, pošto je Maltsi pogodila treću trojku na meču, 38:30. Srbija nije uspela da realizuje napad, a potom ni Grčka.

22' Prvu trojku na meču za Srbiju pogodila je Jelena milovanović sa devet metara i smanjila na -5, 38:33.

23' Posle poena Spanau, a potom i Maltsi, prednost Grkinja ponovo je skočila +9, 44:35. Ipak, ohrabrujuća stvar je bila novu je novu trojku na meču pogodila Nina Jovanovič 38:44.

25' Aktuelne prvakinje starog kontinenta preko Jelene Milovanović, koja je postigla 15 poen, a potom i 17 smanjuje na -4, 46:42.

27' Posle tajm-auta trenera Grčke, srpkinje su se ponovo stopile u sivilo i dva minuta nisu mogle da postignu koš, dok je Grčka preko Maltsi koja je postigla 16 poen, otišla na +8, 50:42.

28' Usledio je tajm-aut Stevana Karadžića, posle kojeg je Aleksandra Crvendakić pogodila za tri poena, 50:45, a potom i Ana Dabović za samo -2.

30' Troooojka, Ana Dabović ponovo pogađa za prvo vođstvo Srbije na meču, 51:50! Ipak, posle ofanzivnog skoka Spirodolu vraća prednost Grčkoj, 53:51.

32' U drugom minutu poslednje četvrtine viđen je prvi poen, pošto je Crvendakić pogodila i izjednačila na 53:53.

33' Međutim, u naredna dva napada Srbija nije iskoristila napada, dok Grkinje jesu preko Kaltsidou i Sotiriou, 57:53.

34' Loša igra Srbije bila je evidentna, a i sreća je u ovom trenutku na strani Grčke koja preko Spanau, a potom i Nikolopolu dolazi do +9, 62:53.

35' Usledio je konačno odgovor aktuelnog šampiona Evrope, koji preko Škorić, koja pogađa za tri poena smanjuje na -6, 62:56.

36' Posle tajm-auta Stevana Karadžića, Grkinje su uspele da preko Sotiru da dođe na +8, 64:56.

37' Srbija se totalno pogobula u završnici meča, a Kaltsidou možemo da kažemo polako stavlja tačku na meč, 67:56.

40' Do kraja utakmice Srbija nije uspela da se vrati, pa je Grčka zasluženo slavila.