Sreda, 14.06.2017.

18:15

Zvezda ubedljiva protiv FMP, u petak za titulu!

Ekipa Crvene zvezde savladala je FMP sa 91:76 i tako povela sa 2-0 u seriji u finalu Košarkaške lige Srbije.

Izvor: PT

Autor: PT

Starsport

Izabranici Dejana Radonjića kao i u prvom meču, otpor protivnika slomili su u krajem druge i početkom treće četvrtine.

Razlika se non-stop vrtela oko 15 poena i pobeda crveno-belih ni u jednom trenutku nije se dovodila u pitanje.

Najefikasnij u pobedničkom sastavu bio je Marko Gudurić sa 19 poena i odličnim šutem iz igre (7/10). Odlično su ga pratili Luka Mitrović sa 14 poena i sedam skokova, Nemanja Dangubić sa 12 i Simonović i Dženkins sa po 10 poena.

Kod domaćih košarkaša najbolju partiju u sezoni pružio je Ajzea Ostin – 25 poena, sedam skokova, četiri blokada, indeks korisnosti 30. Dobar je bio i Dejan Davidovac sa 13 poena i 8 skokova, dok je dabl-dabl učinak imao Filip Čović – 10 poena, 11 asistencija.

Od starta utakmice crveno-beli kontrolisali su ritam utakmice, a posle prvih 10 minuta igre razlika je bila 30:18.

Od tog trenutka, pa do kraja utakmice, FMP je samo jednom uspeo da dođe na -9, međutim to je bilo sve. Izabranici trenera Radonjića odlično su kontrolisali ritam utakmice, a svaki igrač dao je dobar doprinos.

Na kraju, posle 40 minuta igre, konačan rezultat bio je 91:76.

Crveno-beli će imati u petak priliku da obezbede treću uzastopnu titulu u Košarkaškoj ligi Srbije. Utakmica je na programu od 20.00 u hali "Aleksandar Nikolić".

I četvrtina:

1’ Utakmica je otvorena posedom FMP, međutim Dragan Apić nije uspeo da pogodi sa poludistance. U sledećem napadu Gudurić je odlično asistirao Mitroviću koji donosi vođstvo crveno-belima, 2:0.

2’ Usledili su opet poeni kapitena Zvezde, a u listu strelaca upisao se i Čarls Dženkins, posle ukradene lopte.

3’ U trećem minutu viđeni su i prvi poeni FMP, pošto je Bursać postigao poen posle kontra-napada, 7:2.

4' Crveno-beli nastavili su sa odličnom igrom, a u listu strelaca upisao se i Marko Gudurić, 12:4. Na drugoj strani viđen je prvi poen Ajzee Ostina.

6’ Posle novih poena Zvezde i dvocifrene prednosti, međutim centar FMP Ostin nastavio je da rešeta koš, postigavši svoj sedmi poen, 18:11.

8' Gudurić je takođe sa ušao veoma raspoložen u meč, a posle njegovog 11 poena, crveno-beli su otišli na maksimalnih +13, 24:11.

10' Do kraja pogađalo se na obe strane, a četvrtinu je trojkom zatvorio Marko Simonović, 30:18.

II četvrtina:

11’ Posle izgubljene lopte Ognjena Dobrića, toliko puta pomenuti Ostin 14 poenom smanjio je na -10, 30:20.

12’ Na oba dela terena FMP-ov Amerikanac igra odlično, pošto je sjajnom blokadom zaustavio Voltersa da se upiše u listu strelaca. Posle pogotka sa linije bacanja Davidovca, usledila je trojka Branka Lazića koji je prednost ponovo digao na +13, 37:24.

14’ Posle nekoliko neuspešnih napada na obe strane, Aleksa Radanov pogađa sa poludistance, 37:26. Domaći košarkaši nastavili su sa nešto agresivnijom igrom i preko Filipa Čovića smanjuju na jednocifren zaostatak, 37:28.

15’ Više od dva minuta Zvezda je bila bez poena, međutim Nemanja Dangubić i Čarl Dženkins prekinuli su tu negativnu seriju.

16’ Trojkom Filipa Čovića FMP je smanjio na -10, ali tada posle sjajne akcije Gudurić-Mitrović prednost je ponovo skočila, 43:21.

Ekipa Dušana Alimpijevića nije dobro reagovala posle tajm-auta, a trojkom raspoloženog Gudurića prednost je bila maksimalnih +15, 46:31.

18' Ostin je nastavio sa odličnom partijom i košem preko ruke Luke Mitrovića postiže 16 poena. Na drugoj strani Mitrović je uzvratio, da bi posle poena sa linije za slobodna bacanja Filipa Čovića rezultat bio, 48:37.

20' Ispostaviće se da je trojka Marka Ljubičića bila i poslednji koš u drugoj deonici, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 52:40.

III četvrtina:

21’ FMP drugo poluvreme otvara dosta nespretno, a posle izgubljene lopte, Dženkins pogađa za tri poena za 55:40.

22’ Loše za sada izgleda nastavak utakmice za domaće igrače. Čović je promašio za dva poena, a na drugoj strani Dobrić položio loptu u koš za maksimalnih +17, 57:40.

23’ Posle tehničke greške Branka Lazića, FMP je uspeo da preko Čovića postigne poen, a potom trojkom Ajzee Ostina (19 poen) smanji na -15, 59:44.

25’ Na sredini treće četvrtine razlika je prvi put otišla na +20, pošto je Ognjen Dobrić iz ćoška pogodio za tri poena, 64:44.

26’ Tada je usledila mini serija domaćih igrača, koji preko Ostina i Davidovca smanjuju na -15, 64:49.

27’ Ulaskom u 27. minut, Kuzmiće je lako izašao na kraj sa Davidovcem, a Marko Simonović nije uspeo da pogodi dva slobodna bacanja. Ono što nije mogao reprezantativac Srbije, uradio je Dobrić 68:49.

30' Do kraja četvrtine viđene su trojke Dangubića i Davidovca na obe strane, a pred poslednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom, 71:54.

IV četvrtina:

31’ Odličnom leđnom tehnikom Apić pogađa za dva poena, a na drugoj strani uzvraća košem sa četiri metra Dion Tompson, 74:56.

33' Posebno raspoložen u poslednjoj četvrtini bio je Dion Tompson koji zakucavanjem donosi +21 ekipi Dejana Radonjića, 79:58.

34' Pogotkom Dragana Apića, a potom i Dušana Kutlešića FMP je smanjio -19, međutim bilo je jasno da će Zvezda doći do prednosti od 2-0 u seriji.

36' Novi poeni za Marka Gudurića, koji prednost ponovo vraća na plus dvadeset, 84:64. Na drugoj strani, ništa manje raspoloženi Ajzea Ostin dolazi do 23 poena, 84:66.

40' Do kraja utakmice nije viđeno mnogo uzbuđenja, a crveno beli na kraju slave sa 91:76.