Subota, 20.05.2017.

22:50

Valensija i Baskonija povele u plej-ofu Endese

Ekipa Valensija savladala je Barselonu sa 81:63, dok je Baskonija bila bolja od Gran Kanarije sa 71:59 u četvrtfinalnim mečevima Endesa lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Starsport

Ovim pobedama izabranici Pedra Martinesa i Sito Alonsa poveli su sa 1:0 u seriji u plej-ofu ACB lige.

Početak utakmice između Valensije i Barse protekao je dosta tvrdo, pa je posle prvih deset minuta bilo svega 15:15.

Međutim tokom druge četvrtine domaći košarkaši potpuno se slomili otpor Katalonaca, pošto su ovaj period dobili sa 26:11.

Do kraja utakmice ekipa Jorgosa Barcokasa nije uspela da se vrati u meč, šta više Valensija je samo povećavala prednost, pa je na kraju bilo 81:63.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bojan Dubljević sa 16 poena, dok su po 11 ubacili Pjer Oriola i Rafa Martines. Kod gostiju bivši tandem ruskog Himkija, Rajs-Koponen ubacio je 14, odnosno 10 poena.

Baskonije je u “Fernando Buesa“ areni već startom prve četvrtine počela da lomi goste sa Kanarskih ostrva.

Igralo se dosta tvrdo, a to govori podatak da je posle prvog poluvrema rezultat glasio 34:28.

U nastavku utakmice prednost učesnika četvrtfinala Evrolige išla je i do +18, a na kraju su zasluženo slavili sa 71:59.

Pobednički sastav predvodili su Adam Hanga sa 17 poena i Toko Šengelija sa 11. Kod gostiju Pablo Agilar je ubacio 12, dok je Kajl Kjurik imao 11 poena.

U ostala dva para četvrtfinala sastaju se prvoplasirani Real Madrid i osma ekipa šampiona posle ligaškog dela Andora, kao i Unikaha i Tenerife. Titulu brani “Kraljevski“ klub.