Utorak, 28.03.2017.

22:12

EK: Dubljević doneo prednost Valensiji, Nedović 5p

Košarkaši Valensije savladali su Unikahu 68:62 (20:20, 15:15, 15:13, 18:14), u prvom meču svešpanskog finala Evrokupa.

Posle potpuno izjednačena tri perioda domaćin početkom poslednjeg pravi seriju 10:4 i stiže do osam poena prednosti.

Unikaha uspeva da se primakne na 65:62 na ulasku u poslednji minut, ali tačku na meč satavlja Bojan Dubljević, trojkom 31 sekund pre kraja.

Valensiju je do druge pobede nad Unikahom u tri dana (prvu ostvarili u Endesa ligi proteklog vikenda) predvodio upravo Dubljević sa 14 poena i sedam skokova, a pratio ga je Đoan Sasrte sa 13 poena.

Jedini sa dvocifrenim učinkom u gostujućem sastavu bio je Džef Bruks sa 11 poena, dok je Alen Omić dodao osam uz 12 skokova.

Srpski reprezentativac Nemanja Nedović je loše šutirao (2/6) te skupio tek pet poena, uz dve asistencije, po skok i ukradenu loptu, dok je imao i dve greške, za 16 minuta na parketu. Dejan Musli je i dalje povređen.

Druga utakmica na programu je u Malagi 31. marta, a potencijalna treća opet u Valensiji 5. aprila.