Sreda, 08.03.2017.

20:44

LŠ: Štimac ispao posle +14, 110p u Litvaniji

Košarkaši Pinar Karšijake plasirali su se u četvrtfinale plej-ofa FIBA Lige šampiona, pobedom nad Bešiktašem u dvomeču turskih timova.

Karšikaja je posle 75:70 na svom parketu, slavila i na gostovanju 90:83, ali posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Istanbusli crno-beli su vodili 14 poena razlike na poluvremenu, koje je obeležio dvadesetominutni prekid zbog divljanja navijača, da bi u trećem kvartalu primili čak 32 poena, a ukupno 53 u drugom poluvremenu.

Domaćinu nije pomogao ni novi dabl-dabl Vladimira Štimca sa 16 poena i 12 skokova, ni 17 poena Di Džeja Stroberija, te po 14 poena Tompsona i Rola.

Karšijaku je predvodio Grin sa 22 poena, šest asistencija i pet skokova, a pratili su ga Ponitka sa 18, te Ovens sa 12 poena uz deset uhvaćenih lopti.

Među osam najbolji u FIBA LŠ plasirao se i nemački Ludvigzburg, uprkos porazu u Litvaniji u meču u kojem je viđeno svega 110 poena!

Neptunas je slavio 58:52, ali nije uspeo da nadoknadi -12 iz Nemačke. Najbolji u domaćim redovima bio je Kačinas sa 17 poena i sedam skokova, dok je 12 dodao Butkevičus.

Najefikasjiji u timu Ludvigzburga bio je Kroford sa 13 poena i deset skokova, Kuli je imao po 11 poena i uhvaćenih lopti, a Koton deset poena i sedam skokova.