Četvrtak, 02.03.2017.

18:45

Zvezda se kockala, ali dobila Bamberg za 14-10!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su nemački Bamberg sa 74:60, u duelu 24. kola Evrolige.

Starsport

Crveno-beli odigrali su fantastično do sredine treće deonice, ali su u nastavku umalo ispustili ogromnih +25 iz 25. minuta.

Bamberg je tri minuta pre kraja posle velike serije smanjio na 63:57, ali Simonović je ubacio važne poene posle skoka u napadu, a potom su Kuzmić i Dženkins osigurali 14. pobedu srpskog šampiona u elitnom takmičenju.

Iako još uvek nije matematički osigurala plasman u četvrtfinale Evrolige, sada bi pravo čudo trebalo da se dogodi pa da crveno-beli ne uđu u plej-of drugug godinu u nizu.

Čarls Dženkins je bio sjajan sa 18 poena i 4 asistencije, a uz to je imao i ulogu prvog plejmejkera. Simonović je dodao 13 poena i 9 skokova, a Gudurić je uz 12 poena dodao 3 skoka i 4 asistencije.

Na drugoj strani, dvocifren je bio samo Fabijen Kozer sa 21 poenom.

Iako je igrala bez Dangubića i Jovića, Zvezda je fantastično odigrala do sredine treće deonice, pa veoma dobar tim Andree Trinkijerija nije imao šta da traži na parketu. U nastavku su se stvari promenile, Bamberg je počeo da ubacuje trojke, ali Zvezda je ipak mirno privela meč kraju.

U narednom kolu Zvezda gostuje prvoplasiranom Realu u Madridu.

Crvena zvezda mts - Brose Bamberg 74:60 (17:9, 26:20, 13:14, 18:17)

Crvena zvezda mts: Volters 5, Tompson 7, Mitrović 8 (4il), Lazić 3 (4ul), Simanić, Dobrić 3, Simonović 13 (9sk), Rakićević, Dženkins 18 (4as), Gudurić 12 (4as, 6il), Kuzmić 2, Bjelica 3.
Brose Bamberg: Kozer 21 (3sk, 3as, 3ul, 5il), Meli 7 (6sk), Zizis 9 (4sk), Nikolić 9, Štajger, Tajs 2, Lo 2 (4sk), Veremenko, Miler 3, MekNil, Hekman 7, Radošević.

Tok meča:

Zvezda je sjajno otvorila duel u Pioniru. Uz pet poena kapitena Mitrovića i tri Gudurća došla je do startnih 8:0 posle dva minuta, a prve poene za goste ubacio je Meli posle skoro tri minuta.

Usledili su poeni Zizisa i Kozera za 8:7. U nastavku prve deonice viđena je prava rovovska borba na parketu Pionira. Obe ekipe odigrale su odličnu odbranu, ali ni napadači nisu bili previše raspoloženi.

Zvezda je u takvoj situaciji mnogo bolje prošla. Dozvolila je rivalu samo devet poena, pa je vodila sa 17:9. U poslednjoj sekundi Dobrić je pogodio sa skoro 10 metara, ali je za malo zakasnio.

Početak druge deonice pripao je gostima koji su pokušali da se vrate brzom serijom, ali Zvezda je brzo odgovorila.

Tompson i Simonović doneli su +9 u 14. minutu (24:15), a posle slobodnih bacanja Simonovića bilo je i +11 (26:15).

Nastavili su crveno-beli da igraju u sjajnom ritmu, a posle trojke Simonovića za 30:15 Pionir je eksplodirao, a Trinkijeri je zatražio tajm-aut. Usledila je i trojka Gudurića posle minuta odmora, a Bamberg je odgovorio sa četiri vezana poena (33:19), pa je Radonjić reagovao.

Veoma važnu trojku ubacio je Dobrić za 36:21, pa je Zvezda novom mini serijom došla do najvećih +18 (41:23). Sam finiš prvog dela gosti su odlično iskoristili, ali je poslednje poene ubacio Tompson za 43:29.

Meč je definitino odlučen u trećoj četvrtini. Zvezda je dodatno pojačala već sjajnu odbranu, pa su gosti iz Nemačke delovali u pojedinim trenucima kao amateri.

Na drugoj strani, igrači u crveno-belim dresovima nastavili su da podižu razliku iz minuta u minut, pa su brzo došli i do +20. U 25. minutu bilo je i najvećigh 56:31, ali se gosti nisu predavali i velikom serijom 12-0 okončali su treći period - 56:43.

Nastavilo se u istom ritmu i početkom poslednje deonice. Zvezda kao da je stala na 56:31 i nije nikako mogla do poena, pa je Bamberg produžio seriju i u 32. minutu bilo je samo +8 (56:48).

Posle skoro deset minuta bez poena pogodio je Dženkins za 58:48 na veliko oduševljenje publike. Ni to nije bio kraj, Bamberg je tri minuta pre kraja smnajio na 63:57, a ključne poene posle skoka u napadu ubacio je Simonović i Zvezda je do klraja ipak mirno privela meč kraju.