Ponedeljak, 27.02.2017.

20:45

Desetkovani Partizan u finišu srušio Megu!

Košarkaši Partizana savladali su u gostima ekipu Mega Leksa u 24. kolu ABA lige rezultatom 87:80.

Izvor: SM

Autor: SM

Partizan su predvodili Birčević i Andrić sa po 20 poena, Pot je ubacio 15, a Vrabac 12 poena.

Alfa Kaba na kraju najefikasniji u ekipi Mege sa 18 poena, Zagorac je upisao 16, a Marelja 15 poena.

Partizan sada ima skor 18-6, kao i drugoplasirana Cedevita, a Mega je sada na 9-15.

14. Zadar 7-16

Partizan je poenima Birčevića i Pota poveo sa 5:0, posle čega Mega okreće na 7:5, ali onda sledi niz od devet vezanih poena crno-belih koji su poveli sa 14:7 posle pet minuta igre.

Mega je u finišu prvog perioda uspela da uhvati priključak, a pogotkom raspoloženog Radeta Zagorca stigla i do izjednačenja na 20:20.

Na poluvremenu je Partizan imao četiri poena viška - 47:43.

U trećem delu meča Partizan je stekao prednost od devet poena razlike, ali se Mega nije predavala i u finišu meča uspela da dođe do izjednačenja 75:75.

Ipak, izabranici Nenada Čanka serijom od 12:0 rešavaju pitanje pobednika konačnim rezultatom 87:80.

Tok meča možete pratiti na našem sajtu:

Stefan Birčević otvorio je trojkom i uz koš Pota ekipa Partizana je povela sa 5:0, ali je domaći sastav odgovorio serijom od 7:0 za preokret - 7:5.

Međutim, i crno- beli odgovaraju serijom od 7:0, pa je Dejan Milojević morao da zatraži prvi tajm-aut - 7:12. Adin Vrabac pogađa za nastavak, ali Spasojević i Zagorac poenima prekidaju seriju - 13:14.

U nastavku meča Uroš Luković je precizan sa linije slobodnih bacanja, dok Stefan Birčević pogađa novu trojku, a Jovan Marelja sa linije slobodnih bacanja smanjuje prednost ekipi Partizana - 18:20. Potom Rade Zagorac novim poenima donosi nerešen rezultat - 20:20.

Do isteka prve četvrtine pogađali su Mihajlo Andrić i Rebić, da bi sjajni Birčević upisao osmi poen za vođstvo gostiju 24:26 (1/4).

U drugoj četvrtini crno-beli su izgubili i osmu loptu, a sjajni Rade Zagorac odgovorio je zakucavanjem za izjednačenje 26:26. Međutim, Robinson i Vrabac poenima vraćaju prednost Partizanu.

Dejan Milojević dobija tehničku grešku zbog protesta, Andrić pogađa bacanje, Robinson greši u dodavanju, a Kaba zakucavanjem završava munjevitu kontru Mege - 28:31.

Domaćini ponovo vode zahvaljujući sjajnim zakucavanjem Radeta Zagoraca koji koristi "rupu" u reketu 34:33. Crno-beli serijom od 5:0 dolaze do nove prednosti 34:38, ali njihov nalet prekida Ognjen Jaramaz.

Spasojević pravi faul nad Birčevićem, a najbolji strelac do sada u ekipi Partizana još jednom pogađa slobodna bacanja za 36:40.

Jaramaz odgovara polaganjem i smanjuje prednost, dok crno-beli nastavljuju seriju izgubljenih lopti.

Potom je Adin Vrabac pogodio iz okreta za 38:43, a poenima Stefana Pota ekipa Partizana dolazi do najubedljivije prednosti +6.

' Nema trojke Andrića za "plus sedam", Tejić poluhorogom promašuje sve, a Vrabac beleži poene iz prodora - 41:47.

U narednom napadu Kaba nastavlja seriju promašaja, ali se već u sledećem iskupio zakucavanjem uz faul Birčevića, koje francuski igrač ne pogađa.

Nenad Čanak je odmah zatražio tajm-aut, ali odličnu akciju gostiju nije uspeo da iskoristi Vrabac i rezultat je ekipa iz Beograda vodi posle prvog dela meča - 43:47 (2/4).

Na startu treće četvrtine igrači Partizana su nastavili gde su i stali, a prve poene u ovom delu meča za crno-bele upisuje Stefan Pot - 45:50.

Novak trojkom smanjuje na samo 50:52, a gostujući tim uzvraća kvalitetnom akcijom i lakim poenima Pota - 50:54. Konačno je Andrić pogodio za tri i to dve vezane za 52:60.

Birčević promašuje zakucavanje, ali pogađa iz drugog pokušaja - 56:62, dok Jovan Novak novom trojkom hvata priključak - 59:62.

Andrić je zaigrao odlično u odbrani, a tim Nenada Čanka ne dozvoljava Megi da se priključi i Partizan ima plus 7, pa je Milojević zatražio tajm-aut 59:66.

U završnici treće četvrtine bolja igra Partizana, Kapetanović je promašio u šutu za tri poena, dok na drugoj strani Vrabac pogađa za dva, uz faul Marelje, ali ne uspeva da pogodi slobodno bacanje. Jovan Novak pogađa novu trojku za kraj treće četvrtine - 62:68.

U poslednjem kvartalu Birčević pravi seriju od 5:0 - 64:73. Kaba je zakucao, dok je Luković odgovorio na drugoj strani. Sjajan prodor Jaramaza u nastavku meča za 70:75, koji maši dodatno bacanje, ali domaća ekipa ukradenom loptom, a potom četvrtim zakucavanjem Radeta Zagorca prilazi na tri poena zaostatka.

Marelja trojkom sa osam metara donosi neizvesniju završnicu i novo izjednačenje, a poenima Kabe Mega vodi posle dužeg vremena 77:75.

Seriju domaće ekipe prekida Stefan Pot, dok sjajni Birčević donosi novu prednost crno-belima 77:79. Mihajlo Andrić pogađa još jednu bitnu trojku za vođstvo gostiju 77:82.

Marko Tejić pravi faul na Birčevićem, koji nije pogodio prvo, ali je bio uspešan u drugom, da bi Luković zakucavanjem nastavlja seriju od 10:0 za crno-bele.

Novi loš napad Mege, Andrić fauliran u skoku, pogađa dva bacanja - 77:87. Kaba blokira Lukovića, pa postiže trojku, ali je ekipa Partizana dobila ovaj meč rezultatom - 87:80.