Petak, 24.02.2017.

21:34

ABA: Cedevita ne dâ drugo mesto

Košarkaši Cedevite savladali su Karpoš Sokole 81:77, u premijernom meču 24. kola ABA lige.

Zagrepčani su tako zadržali drugo mestu za koje se pred plej-of bore sa Partizanom, koji ima pobedu manje pred gostovanje Mega Leksu u ponedeljak.

Makedonci su vodili posle prvog poluvremena u Zagrebu, ali nisu imali snage da odole domaćinu u poslednjih 20 minuta utakmice.

Cedevitu je do 18. pobede u sezoni predvodio Arapović sa 16 poena, 14 je dodao Bilan uz sedam skokova, dok su po 10 ubacili Boutrajt i Krušlin.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Dragan Labović sa 27 poena, 18 je postigao Mavra, dok je dabl-dabl imao Trajkovsli sa 14 poena i 11 skokova.

Cedevita u sledećem kolu gostuje Union Olimpiji, a devetoplasirani Karpoš posle tri uzastopna poraza dočekuje Zadar.

Biće to vrlo važan meč za oba tima jer Dalmatinci dele poslednju poziciju sa Mornarom i Krkom sa po sedam pobeda, dok Karpoš ima dve više.

1. Zvezda 22-1
2. Cedevita 18-6
3. Partizan 17-6
4. Budućnost 16-7
5. Cibona 11-12
6. Igokea 11-12