Četvrtak, 19.01.2017.

23:03

EL: Koponen i Faverani srušili Efes

Košarkaši Barselone pobedili su Anadolu Efes sa 89:78 u duelu 18. kola Evrolige.

Starsport

Obe ekipe sada imaju identičan skor 8-10 na deobi devete pozicije na tabeli.

Tim Jorgosa Barcokasa utakmicu je prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio rezultatom 30:19.

U preostalih 30 minuta bilo je izjednačeno, a Barselona je u poslednjoj deonici mirno privela meč kraju za važnu pobedu i ostanak u borbi za plej-of.

Peteri Koponen je odigrao odlično sa 20 poena i 4 asistencije. Faverani je dodao 18 poena i 8 skokova, a Klaver je završio sa 15 poena i 5 skokova. Kod gostiju, Brendon Pol ubacio je 25, Tomas Ertel dodao je 18, a Hanikat 11 poena.