Ponedeljak, 30.11.2015.

20:11

Igokea ispustila +10 u Zadru

Ekipa Zadra savladala je Igokeu 69:60, posle preokreta u pretposlednjem meču 12. kola ABA lige.

Gosti iz Aleksandrovca su imali dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu (37:27), ali Ivan Ramljak trojkom u poslednjoj sekundi pred poluvreme pokreće preokret koji je usledio sa 17:6 u trećem periodu.

Domaćin je meč prelomio serijom 18:2 krajem pretposlednjeg perioda, te u poslednjih deset minuta odbranio prednost za sedmu pobedu u sezoni.

Domaćin je imao samo dvojicu igrača sa dvocifrenim učinkom, to su bili junak Ramljak sa 12 poena i 8 skokova, te Filip Kraljević sa 10 poena.
Igokea je imala dvojicu najefikasniji pojedinaca meča, Miloš Dimić i Nemanja Krstić ubacili su po 13 poena, ali Igokea nije uspela da se izjednači sa Zadrom i Krkom.

Zadar u sledećem kolu gostuje Sutjeski, dok Igokea dočekuje Tajfun.

Kolo će od 21h u Pioniru zaključiti Crvena zvezda i Cibona.