Četvrtak, 26.11.2015.

12:27

Poslovna liga: Velika borba za plej-of

Posle devetog kola Poslovne lige jasno je da će se za prvo mesto u ligaškom delu boriti Polimark group, Delta holding i B92.

Upravo je ovo i redosled ekipa na tabeli, na kojoj vodi Polimark sa upisanih 19 bodova, sledi Delta Holding je na drugom mestu sa 17, dok je ekipa B92 treća sa 14 bodova, ali i utakmicom manje od vodećeg dvojca.

Dosta neizvesnije biće u borbi za plej-of gde se jedino neće naći ekipa Allied testing, a od rezultata drugih ekipa zavisiće i plasman ekipe Loreal koja ima
devet bodova i trenutno je na osmom mestu. Ipak, kako je Allied testing odigrao sve svoje mečeve, ekipa JTI, koja je trenutno deveta, imaće dve prilike u naredna dva kola da ih prestigne.

Bodovna razlika između četvroplasirane i osmoplasirane ekipe iznosi samo dva boda, tako da će se konačan plasman ekipa znati tek posle poslednje utakmice ligaškog dela.

Što se samog devetog kola tiče, Polimark je savladao Loreal 7:2, a istim rezultatom Ringier kontal bio je bolji od ekipe Monad financial. B92 je dobio službenim rezultatom Allied testing 3:0, a bodove su podelili NIS i GZZ u remiju 4:4.

PL (košarka): Šampion siguran posle preokreta

Allied testing - Banca Intesa 42:66 (odigrano 19.11)

Odličan je bio Allied testing na početku meča, poveo 7:0, dobio 1/4 sa 15:12. Nastavak identičan do 18 minuta kada Banca Intesa pravi seriju od 10:0 i završava poluvreme sa 24:33. Do kraja meča šampion je dozvolio protivniku samo 18 poena te beleži 7 pobedu u ligi.

Allied testing - Dimitrijević 8, Pjanović 18, Marković 12, Šinžar 4
Banca Intesa - Popović 5, Savić 4, Lazović 6, Kutlača 3, Žigić 12, Nedović 11, Cicović 11, Milutinović 3, Koračon 5, Panić 2, Jovanović 4

Kappastar - TCL 81:70

Izvanrednu utakmicu su odigrale dve ekipe sa sredine tabele. Ekipa Kappastar je letela po terenu ceo meč dok je TCL pokušavao da prati ritam i učinak protivnika. Kontranapadi i blokade na obe strane a rezultat uglavnom u egalu. U 4/4 je Kappastar ušao sa +3, tada Stefanov vezuje 6 poena te se odvajaju od protivnika. TCL-u je u završnici nedostajalo snage zbog skraćene rotacije igrača i nisu uspeli da do kraja pariraju i ugroze pobedu.

Kappastar - Jović 13, Bogješić 22, Drakulić 14, Savić 2, Stefanov 23, Stanković 2, Janković 3, Marković 2
TCL - Simović 20, Milijanović 34, Nikčević 2, Micić 3, Vukićević 6, Podrumac 2, Piperski 3

New Marinero - Beogradski vodovod 74:80

BVK izuzetno raspoložen za igru i uz dobar procenat šuta vodi na poluvremenu 35:43. U prva 4 minuta 3/4 BVK pravi 8:0. U igri New Marinera se osetilo negiranje povredjenog Tejića, te je manje bilo izradjenih akcija. Sa maksimalnih +19 za BVK, New Marinero je uspeo da smanji razliku na krajnjih +6 ali bez šanse da ugrozi pobedu BVK-a.

New Marinero - Borjanović L. 13, Pandovski 4, Mićović 14, Petrović Č. 6, Borjanović F. 20, Krstić S. 10, Čolović 7
Beogradski vodovod - Aleksić 15, Stamenić 14, Kovrija 2, Božović 22, Mrkić 13, Radojčić 5, Rajković 3, Narančić 6

Nigrin - Soko 63:53

Ekipa Soko je pokušala da se suprotstavi uigranom Nigrinu u oslabljenom sastavu jer su iz ekipe izostali Janković i Cvetković. Od prvih minuta Nigrin uvodi meč u svoj ritam, početnih 7:0, i 1/4 završavaju sa 18:06. Soko je uložio puno energije u meč ali najbliže što su protivniku prišli je bilo -6. Nigrin ostaje samo sa 1 porazom posle 9 odigranih kola.

Nigrin - Vuković J. 10, Guteša 18, Bulatović 2, Mišković 11, Šabanović 12, Radić 5, Vasiljević 5
Soko - Rajić 7, Živković 20, Maksić 5, Petković 4, Gambiroza 11, Lapčević 6

Unicredit - Raiffeisen 79:40

Na otvaranju meča se po igri ne bi reklo da su igrali trenutni lider lige i poslednjeplasirani tim. Zahvaljujući boljoj realizaciji Unicredit vodi na poluvremenu 37:25. 3/4 pokazuje pravo stanje stvari jer Unicredit dominira u svim segmentima igre i uvećava razliku. 4/4 je odigrana bez mnogo motiva na obe strane i Unucredit dobija i 8-mi meč.

Unicredit - Ivančević 14, Stevanović 22, Ilijašević 9, Abramović 5, Mladenović 12, Simović 4, Marković 8, Čiča B. 3, Petrović 2
Raiffeisen - Cvetković 7, Sedlaček 2, Marković 14, Kraupa 8, Šoškić 3, Radojičić 2, Mraznica 4

Societe Generale banka – Allied testing 68:52

Takmičarski najzanimljiviji meč dana. Ekipa SGB je vodila od 1/4 dok je Allied testing pokušavao da preokrene rezultat. Intezitet borbe nije opadao ni u jednom trenutku ali ipak SGB uspeva da odoli naletima protivnika te dobija meč i pored nešto nervoznije završnice.

Societe Generale banka – Mišljenović 8, Miladinović 2, Pindić 16, Cebalović 19, Andrejić 4, Belecki 12, Blagojević 7
Allied testing – Kalojević 9, Dimitrijević 9, Knezević 8, Šinžar 5, Marković 14, Jelić 7

1. Unicredit 8-1