Sreda, 29.04.2015.

20:20

Cedevita nadigrala Zvezdu za 2-1

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Zagrebu od Cedevite sa 72:62, pa je hrvatski tim smanjio na 2-1 u finalu ABA lige.

abaliga.com

Cedevita je od početka do kraja utakmice kontrolisala dešavanja na parketu, a četvrti meč biće odigran već u četvrtak (20.30h).

Ekipa Dejana Radonjića odigrala je u Zagrebu jednu od najlošijih utakmica u sezoni. Ni odbrana ni napad beogradske ekipe nisu bili na nivou iz većeg dela sezone, Cedevita je u trećoj deonici imala i 22 poena viška, pa konačan rezultat i ne predstavlja veliko iznenađenje.

Pobednik je već posle 30 minuta praktično bio poznat, a Zvezda je u poslednjoj deonici uspela da ublaži debakl.

Zvezda je drugi uzastopni meč odigrala bez centra Majka Cirbesa i to bi u nastavku finalne serije mogao da bude veliki problem, pošto ekipa Cedevite ima veoma snažnu centarsku liniju.

Boban Marjanović imao je 16 poena (4-12) i 6 skokova, Kalinić je dodao 10 uz 7 skokova, a svi ostali bili su na jednocifrenom učinku. Kod domaćina, Stanko Barać je ubacio 15, Marko Tomas 14, a Luka Babić 12 poena.

Tok meča:

Domaći tim bolje je otvorio duel pred ispunjenim tribinama. Nikola Kalinić je održavao na startu Zvezdu u igri, ali je Cedevita serijom 12-2 došla do osam poena viška (16:8 u 7. minutu).

Zvezda se na kratko vratila poenima Dženkinsa, Mitrovića i Jovića, ali je očigledno bilo da je veoma loše ušla u meč. Marko Tomas je serijom poena doneo Cedeviti +7 posle 10 minuta (23:16).

Ništa se ni početkom druge deonice nije promenilo. Zvezda je imala mnogo problema u napadu, imala je i loše suđenje, pa je Radonjić dobio tehničku grešku, a Marjanović namernu posle faula nad Baraćem.

Domaći tim je to iskoristio i u 12. minutu je prvi put došao do dvocifrene prednosti (29:16).

Zvezda je na trenutak smanjila na 31:23, ali je Cedevita novom serijom 6-0 došla sdo najvećih +14 (37:23).

Nikako nije Zvezda uspevala da uhvati potpuni priključak u prvom poluvremenu. Ponovo je mini serijom Marjanovića spustila na -7 (37:30), ali domaćin je ponovo uzvratio i na poluvremenu je imao +8 (41:33).

Ni start drugog poluvremena nije doneo boljitak u Zvezdinoj igri. Crveno-beli su igrali potpuno van ritma, pa je Cedevita posle trojke Tomasa došla do najvećih +15 (50:35 u 24. minutu).

Prednost domaćina nastavila je da raste, pa je u 27. minutu bilo i +20 (60:40). Ni tu nije bio kraj problema crveno-belih, pošto je Cedevita trojkom Babića imala čak +22 pred poslednju deonicu (68:46).