Subota, 28.03.2015.

20:45

SL: Konstantin namučio Partizan

Košarkaši Partizana pobedili su Konstantin u Nišu sa 87:74, u utakmici prvog kola Superlige Srbije.

Ekipa Duška Vujoševića imala je dosta problema u duelu sa ekipom iz Niša, a meč je prelomljen u trećoj četvrtini.

Crno-beli su u tom periodu serijom 12-0 minus od pet poena pretvorili u plus sedam (52:45), a domaćin do kraja nije uspeo da se vrati u meč.

Nikola Milutinov nosio je Partizan u Nišu sa 17 poena, 10 skokova, 5 blokada i 4 aistencije za indeks 36. Sjajan je bio i Mačvan sa 13 poena i 13 skokova, a kapiten Milosavljević dodao je 16 poena i 3 asistencije. Najnovijhe pojačanje Džoš Akojon imao je 11 poena i 3 asistencije, a Saša Pavlović je ubacio 7 poena. Kod odličnih domaćina, Tasić je ubacio 17, Stojačić 12, a Obrenović 10 poena.

U narednom kolu koje je na programu 4. aprila Partizan dočekuje Mega Leks pred praznim tribinama, a ekipa Konstantina ostaje u Nišu gde stiže FMP.

Tok meča:

Partizan je očajno krenuo u Nišu, domaćin je predvođen Tasićem poveo 10:2, Pavlović, Milosavljević i Akojon su se ispromašivali, ali Mačvan vraća crno-bele brzo u egal (11:11). U nastavku prvog poluvremena vodila se izjednačena borba. Tasić je dobio podršku Veličkovića, Despotovića i Stojačića, dok se u Partizanu pored Mačvana razigrao i kapiten Milosavljević, po trojku su pogodili Pavlović, Tepić i Andrić, te su crno-beli na poluvreme otišli sa košem prednosti (38:36).

Domaći tim bolje je počeo drugo poluvreme. Obrenović je pokrenuo seriju 9-2, pa je Vujošević bio primoran da zatraži tajm-aut u 23. minutu (45:40).

Crno-beli su dobro reagovali, uzvratili su serijom 12-0 i došli su do najvećih +7 (52:45). Tek u 30. minutu prve poene u sastavu Partizana ubacio je i Džoš Akojon, a Partizan je posle 30 minuta imao najvećih +9 zahvaljujući Milanu Mačvanu – 56:47.

U poslednjoj četvrtini nije bilo dileme. Otvorio se i šut Partizana, pa se razlika uvećavala iz minuta u minut. Ipak, domaći tim nije dozvolio ubedljiv poraz, Stojačić je ubacio nekoliko trojki, pa je Partizan na kraju slavio rezultatom 87:74.