Petak, 27.03.2015.

19:16

Nižnji imao +15, CSKA ipak slavio

Košarkaši CSKA pobedili su Nižnji u gostima rezultatom 86:82, u utakmici 12. kola Top16 faze u Evroligi.

Ekipa Dimitrisa Itudisa je do 10. pobede u F grupi stigla velikim preokretom u drugom poluvremenu.

Nužnji je počeo odlično, dominirao je u prvom delu, a u 20. minutu imao je čak i 15 poena viška (55:40).

Ipak, Itudis je na poluvremenu očigledno imao ozbiljan govor, pošto je njegov tim zaigrao mnogo bolje u trećoj deonici, pa je već u 26. minutu došao do preokreta (61:60).

U samom finišu domaći sastav se nije predavao, ali je neočekivani tandem Korobkov/Voroncevič dalekometnim pogocima odlučio pobednika.

Soni Vims predvodio je goste sa 21 poenom i 5 skokova, 16 je dodao Kaun koji zanimljivo nije imao nijedan skok, a Miloš Teodosić je za 34 minuta imao 13 poena (5-12), 2 skoka i 4 asistencije. Na drugoj strani, Ročesti je postigao 21 uz 6 uspešnih dodavanja, 17 je ubacio Kinzi, a 13 Tompkins.