Petak, 13.03.2015.

20:30

Žalgiris dobio PAO, nada za Zvezdu

Košarkaši Žalgirisa pobedili su Panatinaikos kod kuće sa 76:70, u duelu 10. kola Top16 faze u Evroligi.

Litvanski šampion je ovom pobedom zakomplikovao situaciju u E grupi i vratio nadu košarkašima Crvene zvezde.

Žalgiris sada ima skor 4-6, Panatinaikos 5-5, a Zvezda 3-7, četiri kola pre kraja druge faze.

Domaći tim odigrao je veoma dobro prvo poluvreme, iamo je +11 nakon 20 minuta, ali PAO se vratio i početkom poslednje deonice rezultat je bio izjednačen. U finišu su presudile dve vezane trojke Milaknisa, PAO je odigrao nekoliko slabih napada i pretrpeo je poraz.

Vil Čeri predvodio je Žalgiris do pobede sa 18 poena i 2 skoka, Jankunas je dodao 14, Anderson 13, a Milaknis 12 poena. U ekipi Duška Ivanovića blistao je Nikos Papas sa 21 poenom i 3 skoka, Janković je dodao 11, a Batista 10.