Četvrtak, 26.02.2015.

19:50

Brutalni Semjuels srušio Nižnji

Košarkaši Emporio Armanija pobedili su Nižnji Novgorod u gostima sa 85:76, u 8. kolu Top16 faze u Evroligi.

Italijanskog šampiona u Rusiji je predvodio Samardo Samjuels sa 36 poena (14-16), 9 skokova i neverovatnim indeksom 47.

Samjuels je od starta dominirao protiv Nižnjeg. U prvoj četvrtini je već ubacio 16 poena, a na poluvremenu je imao 27 uz 10-10 iz igre i indeksom 33.

Domaćin se ipak nije predavao, uspeo je u poslednjoj četvrtini da priđe na minus dva, ali italijanski tim je odbio sve nalete i ostvario je drugu pobedu u drugoj fazi Evrolige. Ekipa Nižnjeg se znatno odaljila od plasmana u četvrtfinale ovim porazom, pošto sada u F grupi ima skor takođe 2-6.

Osim Semjuelsa, u ekipi Armanija su se istakli Bruks sa 14 poena i 6 skokova i Heket sa 12 poena i 9 asistencija. Kod domaćina, Ročesti je imao 21 poen i 6 asistencija, a Hvostov je dodao 13 poena.