Ponedeljak, 26.01.2015.

22:22

Jokić tragičar, tesan poraz Mege

Košarkaši Mega Leksa izgubili su od Zadra u gostima sa 74:73 u poslednjem meču 19. kola regionalne ABA lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Tragičar meča bio je Nikola Jokić, koji je na desetak sekundi do kraja izgubio loptu, posle koje je Kraljević pogodio za vođstvo domaćih.

Poslednji napad Mege išao je na Jokića, ali on nije uspeo da pogodi obruč, pa je Zadar došao došao do desete pobede i sada sa Olimpijom deli peto mesto na tabeli.

Sa druge strane, ekipa Dejana Milojevića doživela je i četvrti uzastopni poraz, pa sada ima skor 7-12 i zauzima 11. mesto na tabeli.

Sredinom druge četvrtine Zadar je stvorio osam poena viška, ali Mega se brzo vratila u igru, da bi pred poslednjih deset minuta imala prednost 59:52. Ipak, iako je Mega na tri minuta do kraja vodila sa 69:63, domaći su uspeli da uvedu meč u neizvesnu završnicu i da slave na već opisani način.

Nenad Miljenović bio je najbolji kod gostiju sa 15 poena (4-11 iz igre), 8 skokova i 4 asistencije, Dejan Musli imao je 14 poena (6-13 iz igre, 2-7 penali) i 14 skokova, a Marko Kešelj upisao je 13 poena (5-13 iz igre), 3 skoka i 4 asistencije. ’Dvocifren’ je bio i Jokić sa 10 poena (3-8 iz igre, 7sk).

Kod pobednika je najzapaženiji bio Josip Sobin sa 17 poena i 15 skokova, odličan je bio i Ivanov sa 18 poena i po 5 skokova i asistencija, dok je Florens dao 13 poena.

U 20. kolu Mega dočekuje Budućnost, a Zadar gostuje Olimpiji u Ljubljani.