Četvrtak, 25.12.2014.

21:39

ABA: Mega u finišu pala u Skoplju

Košarkaši Mega Leksa izgubili od MZT-a u Skoplju sa 84:79 u poslednjem meču 14. kola ABA lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Mega sada ima skor 6-8, dok je domaći tim ostvario petu pobedu, uz devet poraza.

Kod Mege je najzapaženiji bio Aleksandar Marelja sa 16 poena (8-12 iz igre), Dušan Čantekin imao je 11 poena i 6 skokova, a Marko Kešelj upisao je 11 poena (5-9 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije.

Ipak, vodeći tandem Mege nije košgeterski bio na nivou – Nenad Miljenović zabeležio je 5 poena (2-8 iz igre), 7 skokova i 6 asistencija, a Nikola Jokić imao je 9 poena (3-11 iz igre), 8 skokova i 7 asistencija.

Najefikasniji kod pobednika bio je Sead Šehović sa 19 poena (5-11 iz igre), uz 5 skokova i 3 asistencije, Stefan Sinovec dodao je 17 poena (7-16 iz igre), 6 skokova i 3 asistencije, a Aleksandar Cvetković ’flertovao’ je sa tripl-dablom – 14 poena (4-10 iz igre, 5-5 penali), 7 skokova i 8 asistencija. Lučić je dao 11, a Samardžiski je imao 10 poena i 9 skokova.

Utakmica je u celosti bila neizvesna, a najveću prednost stvorila je Mega – krajem druge četvrtine bilo je 40:33. Međutim, domaći su već do poluvremena uhvatili priključak, ali je Mega i dalje čuvala blago vođstvo.

U poslednjoj četvrtini igralo se koš za koš sve do 35. minuta, a gosti su imali četiri poena viška. Međutim, MZT je zaigrao čvršće u odbrani, odlični su bili Cvetković i Sinovec, a posle pogotka Šehovića sa penala domaćin je poveo sa 79:75 na nešto manje od dva minuta do kraja.

Jaramaz je uzvratio trojkom, ali je onda Samardžiski kupio vreme svom timu sa dva ofanzivna skoka u nizu, pa je Mega morala da pravi faul i da uđe u penal završnicu.

Šehović je oba puta bio precizan za 81:78, Čantekin je pogodio samo jedno od dva, a na drugoj strani je Cvetković sa penala overio trijumf MZT-a.

U sledećem kolu Mega na svom terenu dočekuje Levski, a MZT gostuje u Zadru.