Četvrtak, 16.10.2014.

20:37

EL: Unikaha slavila u Zagrebu

Košarkaši Unikahe savladali su Cedevitu u Zagrebu rezultatom 78:63, u meču prvog kola B grupe Evrolige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Iako je hrvatska ekipa dobila prvu četvrtinu sa dva razlike, gosti iz Španije prelomili su meč u drugoj deonici koju su dobili rezultatom 29:16.

Cedevita je pokušala da se vrati u drugom poluvremenu, ali je Unikaha održavala stečenu prednost i zasluženo slavila.

Pobedničku ekipu predvodio je odlični Rajan Tulson, koji je odličan meč završio sa 20 poena (5-5 za dva, 2-4 za tri, 4-44 penali), uz dve asistencije i jedan skok.

Fran Vaskes inicirao je uvećavanje razlike, postigavši svih 13 poena u drugoj četvrtini, a imao je i 8 uhvaćenih lopti. Kuzminskas je dodao 12, dok je reprezentativac Srbije Stefan Marković za nešto manje od 16 minuta na parketu zabeležio 3 poena i 4 asistencije.

Cedevitu je predvodio Miro Bilan sa dabl-dabl učinkom (15 poena i 10 skokova), ali je pravu pomoć imao samo u Antu Delašu, koji je ubacio 12. Niko više nije imao dvocifren učinak u domaćoj ekipi.

U toku večeri igraju Makabi i Limož u okviru grupe B.